Google Play Store Nasıl İndirilir?

Google Play Store nasıl indirilirPek çok okurumuz, sitemiz içerisinde, Google Play Store gözükmüyor, Google Play Store bulamıyorum şeklinde aramalar gerçekleştirmekteler; ve bunun sonrasında da Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını öğrenmek istemekteler. Biz de sizlere bu yazımızda, bu bilgilerin aktarımını detaylı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışacağız.

Google Play Store Bulamıyorum
Google Play Store Gözükmüyor

Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon, ya da tabletiniz varsa, Google Play Store mutlaka cihazınız içerisinde yüklü olarak size ulaşacaktır. Ancak bazı nedenlerden dolayı Google Play Store’u göremiyor olabilirsiniz. Bu noktada izlemeniz gereken yollar şu şekildedir:

• İlk olarak cihazınızda Menü’ye sonrasında da Ayarlar’dan Uygulamalar’a ulaşın.
• Sonrasında burada Google Play Store’u bulun, ve dokunun.
• Devre dışı bırakılmış ise açın.

Eğer bu yöntem işinize yaramadı ise Google Play Store’u gizlemiş olabilirsiniz. Yeniden etkinleştirmek için izlemeniz gereken yol şu olabilir:

• Yine Menü’den cihazınızın Ayarlar’ına ulaşın.
• Ardından ilk olarak hızlı bir şekilde aşağı doğru inin; ve Google Play Store’u bulabilip bulamayacağınıza bakın.
• Eğer bu şekilde bulamıyorsanız Uygulamalara girin, yine hızlı bir şekilde en alta kadar Google Play Store’u arayın. Gizlenmiş ise alt kısımlarda olacaktır.
• Google Play Store’u bulduğunuzda Etkinleştir’e tıklayarak uygulamanın görülebilir olmasını sağlayın.
• Şimdi telefon, ya da tabletinizi yeniden başlatın… Artık Google Play Store’u görebilmeniz gerekiyor…

Google Play Store Nasıl İndirilir?

Tüm bu denemelerinize karşın hala Google Play Store’u göremiyorsanız, o halde yapmanız gereken telefon; ya da tabletinizi Fabrika Ayarları’na döndürmektir. Çünkü Google Play Store indirme işlemini farklı bir yerden gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirseniz de sağlıklı sonuç elde edemezsiniz. Ve eğer cihazınız Android değil ise, Google Play Store’u hiç bir şekilde kullanamazsınız…

Google Play Store Nasıl İndirilir? Google Play Store Nasıl Üye Olunur?

Bu yazımızda sizlere Google Play Store ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Google Play Store nasıl indirilir, Google Play Store nasıl üye olunur, Google Play Store nasıl hesap açılır; ve buna benzer pek çok bilgiyi yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Öncelikle Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını verelim:

Google Play Store nasıl indirilir? Aslında bir Android telefon, ya da tablet aldığınızda, Google Play Store da içerisinde gelmektedir. Ancak, bugün almış olduğumuz bir okuyucu sorusuna dayanarak, zaman zaman Google Play Store’un yanlışlıkla, telefon ya da tabletten kaldırılabildiğini gördük, ve Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını vermeyi gerekli bulduk: Android telefon; ya da tabletinizde, menüden Ayarlar’a girerek, Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver kısmını işaretlemek sureti ile, tarayıcınızdan Google Play Store indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Google Play Store indirme işlemini güvenilir bir kaynaktan gerçekleştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.
Google Play Store nasıl üye olunur? Google Play Store nasıl hesap açılır? Google Play Store üye olma, ya da Google Play Store hesap açma için yapmanız gereken şey, bir Gmail, ya da Google alan adı barındıran mail adresine sahip olmanızın gerekliliğidir. Google Play Store üye olma, ya da Google Play Store hesap açma işlemi için belirtmiş olduğumuz uzantılardaki mail adresini kullanmanız gerekecektir. Peki mail adresinin alınmasından sonra ne yapmak gerekir?
Google Play Store nasıl üye olunur? Google Play Store nasıl hesap açılır? İlk olarak Android telefon ya da tablet ile Google Play Store’a dokunmak gerekmektedir. Sonrasında Google Hesabı ekleyin kısmı ile karşılaşırsınız; burada size sorulan soruları, ve verilen talimatları birebir yanıtlamanız, ve uygulamanız gerekecektir.