Google Play Store Silindi

Google Play Store silindiBu yazımızda Google Play Store silindi diyenler için, Google Play Store telefona nasıl indirilir, ve Google Play Store telefona nasıl yüklenir sorularının yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Öncelikle şunu belirtelim, eğer Google Play Store silindi diyorsanız, bir şekilde Google Play Store‘u cihazınıza mutlaka geri yüklersiniz. Ama eğer cihazınız Android işletim sistemi kullanmıyorsa, iOS; ya da Windows Phone kullanım gerçekleştiriyorsanız, hem Google Play Store’u yüklemeniz zor olur, hem de yükleseniz dahi bir işe yaramayacağını görürsünüz, kısacası, boşuna uğraşmış olursunuz…

Google Play Store Telefona Nasıl Yüklenir?
Google Play Store Telefona Nasıl İndirilir?

• Google Play Store silindi ise ilk olarak cihazınızın Menüsüne girin.
• Buradan Ayarlar’a gelin.
• Güvenlik butonuna dokunun.
• Burada Bilinmeyen Kaynaklar’ı aktifleştirin. (İndirme işleminin sonrasında Bilinmeyen Kaynaklar’ı yeniden pasif hale getirin. Aksi halde cihazınızın güvenliği tehlikeye girer, sizin kimlik bilgileriniz de tabi…)
• Sonra güvenilir bir kaynaktan Google Play Store’u indirin.
• Artık indirmiş olduğunuz dosyayı açarakYükle butonuna dokunabilir; ve Google Play Store’un cihazınıza yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Peki biz size bu yöntemi önerir miyiz?
Aslında hayır… Bunu yapmaktansa, cihazınızın yedeğini almanız, sonrasında da Fabrika Ayarlarına dönmeniz daha mantıklı olacaktır. Eğer güvenlik sizin için önemli ise, Gmail hesap bilgilerinizi, her ne kadar Google Play Store olduğu görülse de bilinmeyen kaynaklara vermeniz çok da mantıklı bir davranış olmayacaktır…

Google Play Store Nasıl Kayıt Olunur?

Google Play Store nasıl indirilirHer ne kadar pek çoğumuz akıllı telefon kullanıyor olsak, ve bu akıllı telefonların işletim sistemleri genellikle Android olsa da, bazılarımız Google Play Store nasıl kayıt olunur, ve Google Play Store nasıl üye olunur gibi soruların yanıtlarını hala öğrenmek istiyor. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere Google Play Store kayıt olma hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız…

Google Play Store Nasıl Kayıt Olunur?
Google Play Store Nasıl Üye Olunur?

Google Play Store’u kullanarak, telefon, ya da tabletinize bir uygulama indirmek, ya da bir uygulama satın almak için Google Play Store kayıt olma işleminde yapmanız gereken ilk şey, bir Google hesabını Google Play Store’a kaydetmektir. Bunun için, herhangi bir Google hesabındaki kullanıcı adını, ya da Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz.

Eğer bir Gmail adresiniz varsa; ya da bir Google hesabı kullanıyorsanız, Google Play Store kayıt olma sırasında kullanabilirsiniz, ya da bir hesap kaydı oluşturmalı, ya da Gmail hesabı açmalısınız.

Daha sonra, cihazınızın Menü’süne girerek, buradan Ayarlar’a, sonra da Hesaplar’ın altında yer alan Hesap Ekle’ye dokunmanız gerekiyor. Sonrasında Google’ye dokunmak, ardından da eğer hesabınız varsa Mevcut Hesap, yoksa Yeni Hesap kısmına dokunarak gerekli adımları takip etmelisiniz.

Bu adımların sonrasında Google Play Store oturum açma işlemini de tamamlayarak; istediğiniz uygulamaları satın alabilir, ya da indirebilirsiniz. Ancak bir yanlışlık olmaması adına hesabınızın güvenliği için şifre kullanmanızı önermeden de geçmemeliyiz.

Google Play Store Nasıl İndirilir?

Google Play Store nasıl indirilirPek çok okurumuz, sitemiz içerisinde, Google Play Store gözükmüyor, Google Play Store bulamıyorum şeklinde aramalar gerçekleştirmekteler; ve bunun sonrasında da Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını öğrenmek istemekteler. Biz de sizlere bu yazımızda, bu bilgilerin aktarımını detaylı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışacağız.

Google Play Store Bulamıyorum
Google Play Store Gözükmüyor

Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon, ya da tabletiniz varsa, Google Play Store mutlaka cihazınız içerisinde yüklü olarak size ulaşacaktır. Ancak bazı nedenlerden dolayı Google Play Store’u göremiyor olabilirsiniz. Bu noktada izlemeniz gereken yollar şu şekildedir:

• İlk olarak cihazınızda Menü’ye sonrasında da Ayarlar’dan Uygulamalar’a ulaşın.
• Sonrasında burada Google Play Store’u bulun, ve dokunun.
• Devre dışı bırakılmış ise açın.

Eğer bu yöntem işinize yaramadı ise Google Play Store’u gizlemiş olabilirsiniz. Yeniden etkinleştirmek için izlemeniz gereken yol şu olabilir:

• Yine Menü’den cihazınızın Ayarlar’ına ulaşın.
• Ardından ilk olarak hızlı bir şekilde aşağı doğru inin; ve Google Play Store’u bulabilip bulamayacağınıza bakın.
• Eğer bu şekilde bulamıyorsanız Uygulamalara girin, yine hızlı bir şekilde en alta kadar Google Play Store’u arayın. Gizlenmiş ise alt kısımlarda olacaktır.
• Google Play Store’u bulduğunuzda Etkinleştir’e tıklayarak uygulamanın görülebilir olmasını sağlayın.
• Şimdi telefon, ya da tabletinizi yeniden başlatın… Artık Google Play Store’u görebilmeniz gerekiyor…

Google Play Store Nasıl İndirilir?

Tüm bu denemelerinize karşın hala Google Play Store’u göremiyorsanız, o halde yapmanız gereken telefon; ya da tabletinizi Fabrika Ayarları’na döndürmektir. Çünkü Google Play Store indirme işlemini farklı bir yerden gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirseniz de sağlıklı sonuç elde edemezsiniz. Ve eğer cihazınız Android değil ise, Google Play Store’u hiç bir şekilde kullanamazsınız…

Cámara Visión Nocturna Uygulamasını İndirdiyseniz Dikkat!

Cámara Visión Nocturna uygulamasıBu yazımızda sizlere, Google Play Store’de yer alan Cámara Visión Nocturna ile ilgili bazı bilgilerden söz ederek, Cámara Visión Nocturna uygulamasının yarattığı tehdit ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Ancak yazımızın hemen başından belirtelim ki, eğer siz de Google Play Store’de yer alan Cámara Visión Nocturna uygulamasını kullanıyorsanız, ne yazık ki büyük bir risk ile karşı karşıyasınız… İşte detaylar:

Cámara Visión Nocturna ile, telefonunuzun kamerasının birleşmesi halinde, gece çekeceğiniz resimlerin kaliteli olacağından söz ediliyor. Gece görüşünün arttırılacağını iddia eden Cámara Visión Nocturna’yı Google Play Store’den indirmeniz yeterli oluyor. Sonrasında ise, bakın başınıza neler geliyor…
Cámara Visión Nocturna uygulamasını Google Play Store’den indiren kullanıcıların, ve, bu kullanıcıların telefon rehberinde kayıtlı olan diğer kişilerin telefon numaraları hackerlerin eline geçiyor. Sonrasında ise, gerek Cámara Visión Nocturna uygulamasını yükleyen kişiler, gerekse de onların rehberlerinde yer alan, durum ile alakası olmayan kişilerin, istekleri haricinde, haberleri dahi olmadan, dünyanın farklı ülkelerinde bulunan SMS şirketlerine üye olmaları sağlanıyor, ve bu SMS şirketleri de, hackerler tarafından oluşturulmuş durumda… Hal böyle olunca ne oluyor derseniz, telefon faturalarınız oldukça şişiyor…
Gerek Cámara Visión Nocturna, gerekse de benzer diğer tehlikeli Google Play Store uygulamalarından korunabilmek, ve daha fazla kişiyi koruyabilmek adına, cihazınıza, güncel bir güvenlik yazılımı yüklemelisiniz. Google Play Store ise, Google tarafından sık sık kontrol edilerek, işletim sistemini kulananların güvenliği korunmalı…

Samsung’un Milk Music Uygulaması Google Play Store’de

Milk MusicSamsung, Galaxy cihazları için, Milk Music uygulamasını Google Play üzerinden indirilmeye sunmuş bulunmakta. Milk Music uygulaması sayesinde, 13.000.000 şarkıyı, Samsung Galaxy cihazınız üzerinden dinleyebileceksiniz. Milk Music dahilinde 200 civarında radyo bulunmakta.

Milk Music’i, Google Play Store üzerinden indirerek, dinlemeyi sevdiğiniz müzik türünde yayın yapan ortalama 200 radyo arasından seçeceğiniz herhangi bir tanesini ücretsiz olarak dinleme şansına sahip olabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Milk Music kapsamında, ortalama 13.000.000 radyonun yer aldığını da belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
iTunes Radio’ya rakip olabilecek nitelikte bir özelliği bulunan Milk Music ile, internete bağlı olabildiğiniz her an, farklı şarkıları, müzik zevkinize göre rahatlıkla dinleyebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Ancak, Milk Music uygulaması; ve Milk Music indirme şansına sahip olabilmek için, Samsung Galaxy bir cihaza sahip olmanız gerektiğini yeniden hatırlatalım…

Google Play Store Nasıl İndirilir? Google Play Store Nasıl Üye Olunur?

Bu yazımızda sizlere Google Play Store ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Google Play Store nasıl indirilir, Google Play Store nasıl üye olunur, Google Play Store nasıl hesap açılır; ve buna benzer pek çok bilgiyi yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Öncelikle Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını verelim:

Google Play Store nasıl indirilir? Aslında bir Android telefon, ya da tablet aldığınızda, Google Play Store da içerisinde gelmektedir. Ancak, bugün almış olduğumuz bir okuyucu sorusuna dayanarak, zaman zaman Google Play Store’un yanlışlıkla, telefon ya da tabletten kaldırılabildiğini gördük, ve Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını vermeyi gerekli bulduk: Android telefon; ya da tabletinizde, menüden Ayarlar’a girerek, Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver kısmını işaretlemek sureti ile, tarayıcınızdan Google Play Store indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Google Play Store indirme işlemini güvenilir bir kaynaktan gerçekleştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.
Google Play Store nasıl üye olunur? Google Play Store nasıl hesap açılır? Google Play Store üye olma, ya da Google Play Store hesap açma için yapmanız gereken şey, bir Gmail, ya da Google alan adı barındıran mail adresine sahip olmanızın gerekliliğidir. Google Play Store üye olma, ya da Google Play Store hesap açma işlemi için belirtmiş olduğumuz uzantılardaki mail adresini kullanmanız gerekecektir. Peki mail adresinin alınmasından sonra ne yapmak gerekir?
Google Play Store nasıl üye olunur? Google Play Store nasıl hesap açılır? İlk olarak Android telefon ya da tablet ile Google Play Store’a dokunmak gerekmektedir. Sonrasında Google Hesabı ekleyin kısmı ile karşılaşırsınız; burada size sorulan soruları, ve verilen talimatları birebir yanıtlamanız, ve uygulamanız gerekecektir.

Make Me Asian Google Play Store’den Kaldırıldı

Make me Asian isimli uygulama, Google Play Store’de çok ilgi gördü, bu ilgilerin olumlu olduğu kadar olumsuz olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. İlgi o kadar olumsuzdu ki, Make me Asian; yani Beni Asyalı Yap isimli uygulama, Google Play Store’den kaldırılmak durumunda kaldı…

Google Play Store’de yer almış olan Make me Asian uygulamasının geliştiricisi: KimbereyDeiss… Make me Asian uygulamasının yaptığı şey ise şu: siz bir adet resminizi yüklüyorsunuz, bu resim bir takım değişimlerden geçiyor: deri rengi, saç rengi, sakal, hatta göz rengi değiştirilerek, işlemin sonunda siz bir Asyalı’ya dönüşüyorsunuz…
Bu nedenledir ki Make me Asian uygulaması ırkçılığa yönelik çok sayıda şikayet aldı; bu şikayetler dolayısı ile de Make me Asian uygulamasının Google Play Store’den kaldırılması gerekti. Şimdilerde Beni Asyalı Yap uygulaması ile ilgili olarak tartışmalar yaşanıyor; bu tartışmalardan bir taraf Google Play Store: açık kaynak kodlu bir sistem olduğunu belirtiyor… Bunun yanında, Google Play Store’nin kar amaçlı bir kazanım elde etmeyi hedeflediğini belirtenler de var.
Bizi ilgilendiren kısım, artık Make me Asian uygulamasını Google Play Store’den indiremeyecek olmamız…