İnstagram Güncelleme Nasıl Geri Alınır?

Sosyal medyada en çok tercih edilen fotoğraf paylaşım uygulaması olan instagram, her geçen gün mevcut özelliklerine yenilerini katarak genişlemeye devam ediyor. Son instagram güncelleme ardından başta konum arama ve arama ile birlikte pek çok özellikte iyileşmeye gidildi. Bu yazımızda instagram güncelleme nasıl yapılır ve nasıl geri alınır konularından bahsedeceğiz.

İnstagram güncelleme aldıktan sonra artık kullanıcılara daha kolay bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Güncellemeden evvel sadece hashtag ya da kullanıcı ismi ile arama yapılabiliyordu. Şimdi ise mevcut durumun yanı sıra başlıca, kişiler, yerler ve etiketler seçenekleri de arama kısmında kullanılabilmektedir. Hızlı etiketleme özelliği pek çok kullanıcı tarafından oldukça büyük beğeni topladı. Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan güncellemenin ardından 7.3 versiyonuna yükselen Instagram, daha önceki versiyonlarında yaşanan birçok sorunu ve bugları da artık geride bıraktı diyebiliriz. Örneğin önceden daha uzun süren fotoğraf yükleme işlemi artık çok daha hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Ekranın sağ tarafında yer alan düzenleme alanında fotoğrafınızın boyutunu yeniden yapabilirsiniz. Ayrıca metin ve etiket eklerken efekt de seçebilirsiniz.

Her ne kadar uygulamaların yeni sürümleri beraberinde kolaylıklar getirse de bazen bir önceki sürüme geri dönmek istenebilir. Benzer durum her zaman yaşanmasa da birçoğumuzun başına illaki gelmektedir. Bu durum tüm uygulamalarda olduğu gibi instagram için de geçerlidir. Instagram güncelleme geri alma nasıl olur? Telefonunuzun Ayarlar menüsünden Uygulama Yönetici’ne girin. Buradan da instagram’ı seçerek Güncellemeleri Kaldır butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Yeni İnstagram Güncellemesi Hakkında Bilgiler

İnstagram güncellemeDünya genelinde en çok kullanılan sosyal paylaşım uygulamalarından birisi olan Instagram, kendisini hızla geliştirmeye devam ediyor. Her geçen gün büyüyerek daha popüler bir hale gelmeye başlayan uygulamada bilindiği üzere tüm paylaşımlar sadece kare olarak yapılabiliyordu. Geçtiğimiz günlerde yeni bir instagram güncelleme yayınlayan şirket, artık kare paylaşım sınırlamasını ortadan kaldırdı. Böylece kişiler dilediği fotoğraflarını ve videolarını kare formatında yayınlamak zorunda kalmayacak. Instagram’a getirilen bu yeni özellik sayesinde yatay ya da dikey olarak paylaşımlar artık yapılabilecek.

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması olarak popülerliğini koruyan Instagram, IOS ve Android cihazlar için yeni haliyle piyasaya sunuldu. Kullanıcılar, instagram güncelleme nasıl yapılır diye merak ediyor olabilirler. Her uygulamada olduğu gibi instagram da da güncelleme çıktıktan sonra kullanıcılara uyarı vermektedir. Ya da kişi dilerse uygulamalarının olduğu marketten dilediği gibi en son yayınlanan instagram sürümünü indirerek güncelleme yapabilir. Yenilenen instagramda çözünürlüğün yanı sıra mesajlaşma servisinin de ileriye taşındığını söyleyebiliriz. Özellikle emoji severler için büyük bir kolaylık getirilmiş gibi görünüyor. Bir diğer yenilik ise cihazlarda bulunan herhangi bir fotoğrafı dilediğimiz arkadaşımıza kolaylıkla gönderebiliyoruz. Fotoğrafın yanı sıra aynı paylaşımı videolar için de rahatlıkla yapabiliyoruz.

Yapılan güncellemenin ardından yukarıda bahsedilen güzelliklere ulaşmak mümkündür. Fakat bazı kullanıcılar instagram güncelleme sorunu yaşadıklarını söylemektedir. Yeni güncelleme esnasında bu sorunla karşılaşanlar genelde Android kullanıcıları olmaktadır. Güncelleme hatası ile karşılaşıldığında Ayarlar’dan Güvenlik sekmesine gelip oradan da “ Bilinmeyen Kaynaklar” ‘a izin vermek yeterli olacaktır.