iOS 7’den Kurtulmak İsteyenlere Müjde! iOS 7.0.3 Güncellemesi Geldi

iOS 7.0.3 güncellemesiBu yazımızda sizlere iOS 7 hatalarından kurtulabilmeniz adına yayınlanan iOS 7.0.3 ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. iOS 7 hatalarından bunalan, ancak bir türlü de geri dönemeyen, sırf bu nedenle telefon, ya da tabletini satmak isteyenler arasında siz de yer alıyorsanız, ve sürekli iOS 7.0.3 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtlarını arayıp duruyorsanız, gelin hiç zaman kaybetmeden iOS 7.0.3 hakkındaki detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

iOS 7.0.3 nasıl yüklenir diyenler için iTunes kullanılabilir. Ancak siz iTunes kullanımı gerçekleştirerek iOS 7.0.3 yüklemesini gerçekleştirmek istemiyorsanız yapmanız gereken şeyin şu olduğunu belirtelim: iOS 7.0.3 yüklemesini gerçekleştirebileceğiniz cihazınızdan, ilk olarak Ayarlar, sonrasında da Genel butonlarına tıklamalı, bunun sonrasında ise Yazılım Güncelleme işlemini gerçekleştirmelisiniz.
iOS 7.0.3 kimler yükleyebilir diyecek olursanız, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPod Touch 5… cihazlarından herhangi birine sahip olanlar iOS 7.0.3 yüklemesini gerçekleştirebilirler.
Peki siz neden iOS 7.0.3 güncellemesini almalısınız? iOS 7.0.3 güncellemesini almak için sahip olduğunuz nedenleri, ve iOS 7.0.3 güncellemesi ile düzeltilen iOS 7 hatalarını hemen sizlere aktaralım: iCloud Anahtar Zinciri iOS 7.0.3 içerisinde yer almaktadır. iOS 7.0.3 güncellemesini yüklediğiniz cihazlar içerisinde bulunan kredi kartı numarası, hesap adları; ya da şifrelerin kontrolü iCloud Anahtar Zinciri ile sağlanabilmektedir. Parola Oluşturucu da iOS 7.0.3 ile birlikte gelmektedir. Safari kullanımı gerçekleştirenler Parola Oluşturucu’dan yararlanabilirler. Parola Oluşturucu’nun görevi, sizlere benzersiz parolalar oluşturmasıdır, bu parolaları hesaplarınızda kullanmanız halinde, herhangi bir kişinin sizin parolanızı tahmin etmesi, ya da kırması oldukça zor bir ihtimaldir.
iOS 7.0.3 yüklemesinin yapılması halinde kilitli ekran, Touch ID kullanımı sırasında sık sık güncellenir. Bunun nedeni, Kilidi Açmak İçin Kaydırın komutunun gelmesini geciktirmektir. Spotlight üzerinde arama gerçekleştirirken, aramaların web, ya da wikipedia üzerinde gerçekleştirilmesi de olanaklı hale getirilir. iMessage için gündemde olan problemlerin düzeltilmesi, ve mesajların gönderimi sırasında yaşanan problemlerin çözümünü olanaklı hale getirir. iMessage’nin etkinleştirilmesi sırasında gündeme gelen problemlerin çözümü de olanaklı hale gelir. iWork kullanımı sırasında sistemin daha kararlı olması da iOS 7.0.3 güncellemesi ile sağlanmaktadır.
İvmeölçer kullanımı sırasında meydana gelen kalibrasyon problemi iOS 7.0.3 yüklenmesi sonrasında düzelecektir. Eğer hala, iOS 7.0.3 güncellemesini neden almanız gerektiğini merak ediyorsanız, detayların aktarımını, ve iOS 7.0.3 güncellemesi avantajlarını saymaya devam edelim: VoiceOver; ve Siri’de ses kalitesinin düşük olmasına neden olan bir problem iOS 7.0.3 ile ortadan kaldırılmış bulunmaktadır. Kilitli ekran parolasının atlanması bildiğiniz gibi oldukça basitti, ve bunu sizlere aktarmıştık. Bu problem de iOS 7.0.3 ile çözüme kavuşmuş bulunmakta. Hareketi Azalt özelliği sayesinde iOS 7.0.3 şarj kullanımında sizlere avantaj sağlamaktadır. Hareketi Azalt etkinliği önceden de var olmasına karşın, daha etkin hale getirilmiş olmakla birlikte hareket, ve canlılık olabildiğince azaltılmış bulunmaktadır. VoiceOver’in gereksiz duyarlılığı iOS 7.0.3 ile azaltılmıştır; ve olması gereken duyarlılıkta bırakılmıştır. Kalın metin ayarı da iOS 7.0.3 ile güncellenmiş bulunup, tuş takımındaki metinlerin de bu sayede güncellenmesi sağlanmıştır. Yazılım güncellemesi sonrasında, hem denetlenen, hem de yönetilebilen bazı etkinliklerin yönetilememe haline gelmesi problemi iOS 7.0.3 güncellenmesi sonucunda giderilmiş bulunmaktadır.

iOS 7’de iMessage Neden Çalışmıyor Diyenler İçin Öneri

iOS 7 şarj sorunuiOS 7 kullanıcıları arasında yer alıyorsanız, ve iOS 7 kullanmaya başladığınız gün itibari ile iMessage kullanımında sorun yaşamaya başladı iseniz, iMessage çalışmıyor, ya da iMessage neden çalışmıyor diyorsanız, yazımız içerisinde iMessage hakkındaki problemi çözebilmeniz için öneride bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir.

iMessage çalışmıyor diyenlerin problemleri genel olarak şudur: gönderilen mesajlardan bazıları karşı tarafa gider, ancak bazılarının da karşıya iletilmemesi söz konusudur, siz de aynı şekilde iMessage ile gelen mesajları alamayabilirsiniz. Bu durumda, iMessage neden çalışmıyor derseniz, yapmanız gerekenlerin detaylarını hemen aktaralım:
Ayarlar menüsünden Genel butonuna tıklamalı; sonrasında buradan da Sıfırla’ya gitmelisiniz. Burada yapmanız gereken, Ağ Ayarlarını Sıfırla butonunu tıklayarak cihazınızın ağ ayarlarını tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeniz halinde, Wi-Fi bilgilerinin silindiğini belirtmeyi unutmamalıyız.
Tüm bu işlemlerin sonrasında yeniden Ayarlar menüsüne gidip buradan da Mesajlar’ı tıklayarak iMessage’i pasif edip, beş saniye kadar beklemenin ardından yeniden aktif ederseniz, bunun sonrasında iMessage neden çalışmıyor demenize gerek kalmayacağını belirtmeliyiz.

iTunes Store Açamıyorum iTunes Store Nasıl Bağlanılır?

iOS 7 şarj sorunuiOS 7 kullanmanızın sonrasında iTunes Store neden bağlanamıyorum, ya da iTunes Store neden açamıyorum diyorsanız, iTunes Store nasıl bağlanılır sorusunun yanıtlarını sizlere yazımız içerisinde aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Dilerseniz iTunes Store bağlanamıyorum; ya da iTunes Store açamıyorum probleminin çözümüne iTunes Store nasıl bağlanılır sorusunun yanıtlarından bahsedelim:

iTunes Store açamıyorum diyenler, iTunes Store nasıl bağlanılır sorusunun yanıtını sizlere şu şekilde aktarmamız gerekmektedir: İlk olarak iki sefer Ana Ekran tuşuna basmalı:, ve bu şekilde Görev Yöneticisi’ni çalıştırmalısınız. Burada yapılması gereken uygulama, iTunes Store’u kapatmak. Daha sonra Ana Ekran’a geri dönerek Müzik Uygulaması’nı çalıştırmalı, ve burada, sol üst kısımda bulunan Mağaza butonuna tıklamalısınız. iTunes Store bağlanamıyorum diyenlerin, bu işlemi gerçekleştirdiklerinde iTunes Store ile ilgili herhangi bir problem yaşamayacaklarını belirtmemiz gerekmektedir.
iOS 7 kullanıyorum, ama iTunes Store açamıyorum diyenler arasında siz de yer alıyorsanız, iTunes Store nasıl bağlanılır sorusunun yanıtı olan bu uygulamayı denemenizi öneriyoruz.

iOS 7.0.3 Ne Zaman Gelecek? iOS 7.0.3’ten Neler Bekliyoruz?

iOS 7 şarj sorunuiOS 7’deki pek çok hata, insanların akıllarında Apple ile ilgili bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuşi, iOS 7 yorumlarına baktığımızda, çoğu kişi cihazının Çin malı cihazlara benzediğini, ya da cihazını satmayı düşündüğünü sitemiz üzerinden de belirtmişti. Bunun üzerine iOS 7.0.2 yayınlanmış, ancak iOS 7.0.2 de iOS 7’deki sorunların çözülmesine katkı sağlayamamıştı. Bunun üzerine Apple, iOS 7.0.3 güncellemesini yapmaya hazırlanmaya başladı. iOS 7.0.3 ne zaman diyenler için, iOS 7.0.3’ün önümüzdeki hafta geleceğinin tahmin edildiğini belirtmemiz gerekmektedir.

iOS 7.0.2 hatalarına kısaca göz atmak istediğimizde, iOS 7.0.3 ile düzeltilmesi beklenen iOS 7.0.2 hatalarını şu şekilde özetleyebiliriz: Kilit ekranındaki şifre girilmeden, herhangi bir kişi tarafından kolay bir şekilde açılabiliyor. 3G kullanımında, olması gerekenden daha fazla şarj tüketimi yaşanıyor. iTunes başta olmak üzere diğer iOS uygulamalarının olmaması gereken şekilde çökme yaşaması. Kullanıcılara, uygulamalarla gelmesi gereken anlık bildirimlerin her zaman doğru çalışmaması. iMessage uygulaması ile, kullanıcıların kendi aralarında mesajlaşırken yaşadığı sorunların gündeme gelmesi… iOS 7.0.2 hataları arasında yer alan bazı örnekler, kullanıcılar tarafından bu hataların arttırılabildiğini de belirtmemiz gerekiyor elbette…
iOS 7.0.3 ile bu hataların giderilmesi bekleniyor. Bakalım Apple fanatikleri, gelecek olan iOS 7.0.3 güncellemesinden ne kadar memnun kalacak, ve istediklerini iOS 7.0.3 ile alabilecekler mi?

iOS 7’nin Zararlarına Siz De Maruz Kaldınız Mı?

iOS 7 şarj sorunuSitemiz üzerinden iOS 7 ile ilgili pek çok haberin aktarımını sizler için gerçekleştirdik. Ancak iOS 7 ile ilgili aktardığımız haberlerin tamamı, işletim sisteminin kullanıldığı cihazlar ile ilgili idi. Bu yazımızda sizlere iOS 7 haberlerinden bir diğerini daha aktaracağız, ancak iOS 7 haberleri içerisine ekleyeceğimiz bu bilgi, işletim sisteminin kullanılmakta olduğu iPhone, ya da iPad cihazlar değil, işletim sisteminin içerisinde yüklü olduğu cihazları kullanan kişiler… Yani muhtemelen bu haberi okuyan sizler… Gelin detayları birlikte inceleyelim:

Bilindiği gibi iOS 7 içerisinde bulunan iki işlev var, bunlardan bir tanesi Zoom, bir diğeri ise Parallax.. Eğer bu işlevlerden bir tanesinden dahi olsa yararlanıyorsanız, ve, mideniz bulanıyor, başınız dönüyor, ya da ağrıyorsa, kendinizi, cihazınızı kullanırken araba tutmuş gibi hissediyorsanız, iOS 7’nin zararlarına siz de maruz kalmış olabilirsiniz diyebiliriz.
iOS 7 içerisinde bulunan Zoom Animasyonlarının çok fazla olması, iOS 7 kullanıcılarını rahatsız ediyor. Bu durum iOS 7 forumlarında gerçekleştirilen iOS 7 yorumları ile aktarılmış bulunmakta. Zoom animasyonlarını kapatmanın bir yolunun bulunmadığı ise Apple yetkilileri tarafından aktarılıyor. Ancak, bunun yanında, Parallax ile gerçekleşen etkinliklerin kapatılabildiğini de belirtmemiz gerekiyor. Parallax’ın kapatılması için, Hareketi Azalt butonuna tıklanması gerekiyor. Peki ya Parallax işlevinin fonksiyonu nedir? Parallax işlevine göre, cihazınızı kımıldatacak olursanız, ekranda bulunan her bir ayrıntı, cihazın hareketini gerçekleştirdiği detaya doğru kaymaktadır, ve bu durumun da kullanıcılara iOS 7’nin zararlarını yansıttığını belirtmemiz gerekmektedir.

iOS 7 Kilit Ekranı İle İlgili Sorun Devam Ediyor

iOS 7 şarj sorunuiOS 7 hataları, ve iOS 7 güvenlik açıkları her geçen gün kendini yenileyerek çoğalmaya devam ediyor. iOS 7 güvenlik açıkları, ve iOS 7 hatalarının en önemlileri arasında, kilit ekranının kolay bir şekilde aşılması yer alıyordu. iOS 7 güncellemesi bir kaç gün öncesinde bunun için yapıldı; ve iOS 7.0.2 sürümü yayınlandı. iOS 7 güncellemesi ile gelen iOS 7.0.2, iOS 7 kullanıcıları için oldukça önemli idi, çünkü iOS 7 kilit ekranı artık kolayca aşılamayacaktı… Hatta bunun üzerine bir kullanıcımız iOS 7 yorumları arasında bizlere şu soruyu sormuştu: ”iOS 7 kilit ekranı nasıl kolay açılıyor? Cihazı sallayınca açılıyor mu mesela?”

Öyle sanılıyordu ki iOS 7 güncellemesi iOS 7.0.2 ile, iOS 7 kilit ekranı hatası düzeltilecekti, ancak işler iOS 7 için yine yolunda gitmedi, ve iOS 7 güvenlik açıkları iOS 7.0.2 ile de devam ediyor… iOS 7 yorumları arasına eklediği yorum ile bizden yanıt bekleyen okuyucumuz da dahil olmak üzere, diğer tüm meraklılarına duyuralım ki, iOS 7 kilit ekranı hatası iOS 7.0.2’de de var. iOS 7 kilit ekranının nasıl aşıldığını gelin bu yazımız ile birlikte sizlere aktaralım:
iOS 7 kilit ekranı nasıl aşılır? iOS 7 kilit ekranını aşmak için ilk önce, Siri kullanarak bir telefon görüşmesi yapın; sonrasında ise FaceTime düğmesine basın. FaceTime açıldığı anda cihazın güç düğmesini tıklayın. Sonrasında ise karşınıza çıkan kilidi açın. Gelen diğer FaceTime aramasını cevaplamadan bitirip bir kaç saniye bu şekilde bekleyin… İşte bu kadar kolay. iOS 7 kilit ekranını aşmak işlemini başarı ile tamamladınız; artık istediğiniz verilere kilit ekranı koruması bulunmadan ulaşabilirsiniz…
Eğer ki siz kendinizi iOS 7 güvenlik açıkları arasında yer alan iOS 7 kilit ekranını aşmak için yaşanan bu hatadan korumak istiyorsanız, ya Siri, ya da FaceTime’yi kapatmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Elimize ulaşan yeni iOS 7 güncelleme bilgilerini de sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

iOS 7 Den iOS 7.0.2 İndirerek Biraz Olsun Kurtulmak Mümkün

iOS 7 şarj sorunuiOS 7 den iOS 6 ya dönüş ile ilgili yaşanan olanaksızlık, iOS 7’yi bekleyenleri çok üzdü. Çünkü, ne yazık ki büyük bir sabırsızlıkla beklenen, ve iOS 7 Beta sürümü de aslında çok denenen iOS 7, beklentilerin tam tersi bir şekilde geldi; öyle ki, iOS 7 yorumları hiç de olumlu olmadı; bir de buna iOS 7 hataları, ve iOS 7 güvenlik açıkları eklenince, iOS 7 den iOS 6 ya dönüş yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün arttı. Bununla birlikte, iOS 7’nin çıkmasının bir kaç gün sonrasına kadar gerçekleştirilebilen iOS 7 den iOS 6 ya dönüş, artık ne yazık ki mümkün değil. Apple kullanıcılarının tek çıkış yolu iOS 7 güncellemelerini almak. İşte bu kapsamda iOS 7.0.2 çıktı… Detaylı bilgileri yazımızın ilerleyen kısımlarında bulabileceksiniz…

iOS 7.0.2 güncellemesi sayesinde, iOS 7 güvenlik açıklarından bir tanesi kapatılıyor. Bu güvenlik açığı kilit ekranında idi. Eğer siz bir Apple kullanıcısı iseniz, ve cihazınıza kilit ekranının aşılmasını engellemek adına bir şifre koydu iseniz, herhangi birisi bu şifreyi kolayca aşarak kilit ekranından cihaza ulaşabiliyordu. iOS 7.0.2 güncellemesinin amacı, işte bu problemi gidermek.
Peki iOS 7.0.2 güncellemesi hangi cihazlara geldi? iOS 7.0.2 indirebilecek olan cihazlar: iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Touch 5… Eğer siz de bu cihazlardan bir tanesine sahipseniz, ve iOS 7.0.2 indirmek istiyorsanız, iOS 7.0.2 indirmek için 21 MB alana gereksiniminiz olacağını, iOS 7.0.2’in 21 MB boyutunda bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Peki iOS 7.0.2 içerisinde, kilit ekranının atlanması hatasının giderilmesi ile güvenlik açığının kapatılması yanında başka neler var? Kilit ekranına parola girişi gerçekleştirmek için kullanılabilecek olan Yunanca klavyenin de iOS 7.0.2 ile birlikte geldiğini belirtmemiz gerekiyor. iOS 7.0.2 geldiğinde Güvenlik Güncellemesi ismi ile onu görebilmeniz mümkün. Bunun yanında, iOS 7.0.2 güncellemesini nasıl alabileceğinizi bilmiyorsanız, bunu da hemen sizlerle paylaşalım: Cihazınızın menüsüne girerek, Ayarlar, Genel, Yazılım Güncelleme… sıralamasını takip ettiğiniz takdirde, iOS 7.0.2 indirmek sizin için de olanaklı olacaktır. Bir de not düşelim: iOS 7.0.2 indirmek için Wi-Fi’ye gereksinim duyabilirsiniz…

iOS 7 Den iOS 6 Ya Dönüş Yapmak İsteyenler… Dikkat!

iOS 7 şarj sorunuBu yazımızda sizlere, iOS 7 den iOS 6 ya dönüş ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekiyor, ancak, sizleri yazının sonuna kadar bekletmemek adına iOS 7 den dönüş ile ilgili çok fazla şansınızın bulunmadığını da hemen belirtelim…

Hangi işletim sistemi olursa olsun, hatta hangi uygulamayı kullanıyor olursak olalım, pek çoğumuz, güncellemelerin gerçekleştiği anda yeni güncellemeleri telefon, ya da tablet PC’lerimize yükleriz. iOS 7 için de aynı durum geçerli elbette… Herkes uzun zamandan bu yana iOS 7’yi merak ediyordu; ve iOS 7 yayınlandı. iOS 7 yüklemesini gerçekleştiren kişiler, iOS 7 den iOS 6 ya dönüş işlemini rahat bir şekilde, iTunes üzerinden gerçekleştirebiliyorlardı.
Ancak Apple tarafından yapılan açıklama ile, bugün itibari ile iOS 7 den iOS 6 ya geçmenin imkansız olduğu belirtildi. Apple tarafından artık imzalanmayacak iOS 6, iTunes üzerinden cihazlara yüklenemeyecek, ve iOS 7 den iOS 6 ya geçiş olanaklı bulunmayacak. Bu durumda, iOS 7 kullanmaya başlamadan önce bir kere daha düşünmenizi, ve gerekli araştırmaları yaparak kesin kararınızı vermenizi öneriyoruz.
iOS 7 yorumlarına baktığımızda, iOS 7 şarj sorunu ile ilgili bir takım problemlerin yaşanabildiğini görüyoruz; bunun nedeni iOS 7’de ağırlıklı olarak beyaz renk tonunun kullanılması. Bunun yanında, iOS 7 güncellemesini gerçekleştiren çok kişi iOS 7 den iOS 6 ya geçiş yapmayı düşünmemiş olsa da, çok kişinin de iOS 7 den iOS 6 ya geçiş yapmak için iTunes’i kullandığını belirtelim, ve iOS 7 den iOS 6 ya dönüş olmadığını bir kere daha hatırlatarak uyaralım: iOS 7 güncellemesi gerçekleştirmeden önce araştırmanızı çok iyi yapın.