iPhone 5 Özellikleri Ve Farklı iPhone 5 Fiyatları

iPhone 5Bu yazımızda size güzel bir haberimiz var; haberde sözünü edeceğimiz cihazın adı iPhone 5… Öncelikle soralım: iPhone 5 fiyatlarından haberiniz var mı? iPhone 5S; ve iPhone 5C’nin duyurusunun yapılması, ve satışlarının başlayacak olması dolayısı ile iPhone 5 fiyatlarında ciddi anlamda olmasa dahi bir düşüş söz konusu. iPhone 5 fiyatlarının 2000 TL olduğunu bilenlere belirtelim ki, iPhone 5 fiyatları düştü… Detayları iPhone 5 özelliklerine kısaca göz atmamızın sonrasında bulabileceksiniz:

Nano SIM ile çalışan iPhone 5’in inceliği 7.6 milimetre, ağırlığı ise 112 gram. LED Backlit IPS LCD kapasitif dokunmatik ekranı bulunan iPhone 5 özellikleri arasında 16 milyon renk desteği bulunuyor. 640 x 1136 piksel ekran çözünürlüğü, iPhone 5 özellikleri arasında yer alan 4 inç ekran ile birlikte sunuluyor. 16 GB, 32 GB, ve 64 GB dahili hafıza seçenekleri ile sunulan iPhone 5 özellikleri arasında MicroSD kart desteği kullanımı yer almıyor. 1 GB DDR2 RAM de iPhone 5 içerisinde yer alan bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor.
GPRS, EDGE, Speed, Wi-Fi, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth, USB 2.0… gibi farklı bağlantı seçeneklerine sahip bulunan iPhone 5 özellikleri arasında 8 MegaPiksel olan autofocus, ve LED flaş özellikli dahili kamera ile 1.2 MegaPiksel olan ön kameradan da söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir. iOS 6 işletim sistemi ile gelen iPhone 5, iOS 7.0 güncellemesini de almış bulunmaktadır. Apple A6 chipseti, ve çift çekirdekli 1.3 GHz işlemcisi ile gelen iPhone 5 özellikleri arasında PowerVR grafik işlemcinin, ve Li-Po 1440 mAh gücündeki pilden de söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir. Bu pil ile iPhone 5’te, 225 saat bekleme, 8 saat konuşma gerçekleştirilebilmektedir.
Gelelim iPhone 5 fiyatlarına… 2000 TL olan iPhone 5 fiyatları, 21 Ekim 2013 itibari ile Carrefour’da 1849 TL olarak belirlenmiş bulunmakla birlikte, bu fiyat 22 Ekim 2013 için de geçerli olacak. TeknoSA’da 2299 TL olan iPhone 5 fiyatı 16 GB olan cihaz için geçerli. 32 GB olan iPhone 5 fiyatı ise 2599 TL. Gold, 16 GB olan iPhone 5 fiyatını 2249 TL olarak belirlemiş bulunurken, Media Markt’ta 32 GB iPhone 5 fiyatı 2299 TL, 16 GB iPhone 5 fiyatı 1999 TL olarak sunuluyor. Darty ise 16 GB iPhone 5 fiyatını 1899 TL olarak belirlemiş bulunuyor…
Görmüş olduğunuz gibi iPhone 5 fiyatları birbirinden farklı; ancak iPhone 5 özellikleri sabit. iPhone 5S; ve iPhone 5C yerine almak isterseniz bu bilgiler işinize yarayabilir…

Kullanımı En Kolay Cep Telefonu iPhone 5 Ve iPhone 5 Özellikleri

iPhone 5Bu yazımızda sizlere, en kolay kullanılan telefon, kullanımı en kolay cep telefonu olarak belirtilen iPhone 5 ile ilgili bilgilerden söz ederek iPhone 5 özelliklerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de en kolay kullanılan telefon, ya da kullanımı en kolay cep telefonunu arıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden iPhone 5, ve iPhone 5 özelliklerine birlikte göz atalım:

7.6 milimetre inceliği, ve 112 gram hafifliği bulunan iPhone 5 özellikleri arasında LED backlit ISP LCD kapasitif dokunmatik ekran, 16M renkli ekran desteği, 640 x 1136 piksel ekran çözünürlüğü ile 4 inç büyüklüğündeki ekranından da söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir. iPhone 5 özellikleri arasında 1 GB RAM ile birlikte, 16 GB, 32 GB, 64 GB şeklinde üç farklı hafıza seçeneğinin yer aldığını da belirtmemiz gerekmektedir. Ancak, iPhone 5, MicroSD kart kullanımına olanak tanımamaktadır.
En kolay kullanılan telefon, kullanımı en kolay cep telefonu iPhone 5 özellikleri arasında yer alan bağlantı seçeneklerine bakacak olursak, GPRS, EDGE, Speed, Wi-Fi, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth, USB… gibi farklı bağlantı seçeneklerinden de söz etmeyi unutmamalıyız. 8 MegaPiksel autofocus, LED flaş, check quality… gibi özelliklerle donatılan iPhone 5 kamerası, görüntülü konuşmayı olanaklı hale getiren 1.2 MegaPiksel ön kamerası, iOS 6 işletim sistemi, ve alacağı güncellemelerle iOS 7.0’a kadar çıkacağını da belirtmeyi unutmamalıyız. Çift çekirdekli 1.2 GHz işletim sistemi bulunan iPhone 5 özellikleri arasında yer alan iPhone 5 renk seçenekleri ise, siyah, ve beyaz olarak belirtilmektedir. Li-Po 1440 gücünde pili bulunan iPhone 5 ile, 225 saat bekleme, 8 saat konuşma yapabilmek olanaklı bulunmaktadır.

iPhone 5 Almak İstiyorum Diyenler İçin iPhone 5 Özellikleri

iPhone 5Bu yazımızda özellikle iPhone 5 almak istiyorum diyenlere yardımcı olacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. iPhone 5 almak istiyorum diyenler, ya da iPhone 5 almak mantıklı mı şeklindeki soruları soranlar için iPhone 5 özellikleri hakkındaki detaylı bilgileri yazımız içerisinde sizlerle paylaşacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde iPhone 5 almak istiyorum diyenler için, iPhone 5 özelliklerinden söz etmeye başlayalım:

iPhone 5 özellikleri arasında yer alan dahili hafıza 16 GB. Bununla birlikte, iPhone 5 almak mantıklı mı diyenler, 3G LTE desteğinin de iPhone 5 özellikleri arasında yer aldığını bilmelidirler. iPhone 5 almak mantıklı mı diyenler için, iPhone 5 özellikleri arasında yer alan 16 GB dahili hafızanın MicroSD kart ile genişletilme olanağının bulunmadığını da belirtmemiz gerekmektedir. IOS işletim sistemi ile desteklenen iPhone 5 özellikleri arasında yer alan bir diğer detay ise 8 MegaPiksel olan dahili kamerasıdır.
iPhone 5 almak istiyorum, iPhone 5 almak mantıklı mı diyenler için iPhone 5 özellikleri arasında yer alan bağlantı detaylarına baktığımızda, karşımıza şu bilgiler çıkmaktadır: USB, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, HSPDA, EDGE, GPRS… Polifonik müzikleri, ve MP3 çalmanızı olanaklı hale getiren iPhone 5 almak için nedenler arasında ayrıca, ahizesiz konuşma, alarmlı saat, titreşim gibi pek çok detayın yer aldığını da belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
iPhone 5 almak mantıklı mı diyenler için belirtmemiz gereken bir diğer detay ise iPhone 5 özellikleri arasında yer alan incelik değeri, sadece 7.6 milimetre inceliğinde olan iPhone 5 özellikleri arasında yer alan ağırlık değeri ise 112 gram olarak karşımıza çıkmakta. iPhone 5 özellikleri arasında yer alan diğer detay ise 4 inç retina ekranıdır, ve bu ekranın 1136 x 640 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olduğunu, görüntüleri sizlere daha canlı sunduğu gibi, ekranı tek elle kullanmanızı da olanaklı hale getirdiğini belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.

width="273"

iPhone 5 Özelliklerinin En Gerçekleri iPhone 5 Tanıtımı 2012’de Açıklandı

Hepimizin merakla beklediği iPhone 5 tanıtımı 2012 dün akşam gerçekleştirildi. Artık akıllarda, birbirimize sorduğumuz sorular var, şöyle ki: iPhone 5 nasıl bir telefon? iPhone 5 özellikleri neler? iPhone 5 tanıtımı 2012 öncesinde yapılan tahminlere, iPhone 5 özellikleri uyuyor mu? Tüm ihtiyacınız olan bilgileri bu yazımızda biz sizler için vermeye çalışacağız.
iPhone 5 nasıl diyenler, iPhone 5 ile ilgili, şimdiye kadar yapılan tüm bilgileri ve sızıntıları unutun… Yazımızda sizlere, iPhone 5 tanıtımı ile ilgili bilgi vererek, iPhone 5 özelliklerini anlatacağız.

iPhone 5 özellikleri ile ilgili de ilk olarak şunu belirtmeliyiz ki: oldukça iddialı olan iPhone 5, şimdiye kadar hazırlanan en ince telefon olduğu iddiası ile çıktı. En gelişmiş işletim sistemi olan IOS 6; ve en yeni işlemci A6 ile donatıldığı belirtilen iPhone 5 özellikleri arasında, 4 inç olan ekranından da söz etmemiz gerekiyor. Fakat iPhone 5 nasıl sorusunun yanıtları kesinlikle bunlarla sınırlı değil…
iPhone 5 tanıtımı 2012’den elde etmiş olduğumuz bilgilerle birlikte, iPhone 5 nasıl diyenlere, iPhone 5 özelliklerini anlatmaya devam ediyoruz. Diyelim ki telefonunuza cevap vermeyen bir yakınınız var; ve sizin de ona acilen ulaşmanız gerekiyor; bu durumda SMS hizmeti ani olarak devreye girerek, istediğiniz kişiye anında ulaşmanızı olanaklı hale getiriyor.
iPhone 5 özelliklerinden bir diğeri ise 8 MegaPiksel kamerası. iPhone 5 ile çok kaliteli fotoğraflar, ve videolar çekebilmeniz mümkün. iPhone 5’in ön yüzünde bulunan kamerası ile bile 720 piksel çözünürlüğünde videoları kaydedebilecek; video kaydı gerçekleştirirken bir de fotoğraf çekimleri yapabileceksiniz. iPhone 5 bu anlamda size, yaşadığınız anları ölümsüzleştirebilmeniz için tüm olanakları sunuyor.
iPhone 5 özellikleri ile ilgili bilgilerimizi sizlere aktarmaya devam ederken belirtmeliyiz ki: iPhone 5 içerisinde 1 GB RAM bulunuyor. Kablosuz şarjın iPhone 5 üzerinde olacağını tahmin edenler yanılmaktalar. iPhone 5 iki farklı renk seçeneği ile, siyah, ve beyaz renkleri ile birlikte gelecek, ve 21 Eylül 2012 tarihi itibari ile satışta olacak iPhone 5 fiyatının, ülkemizde yüksek olması bekleniyor; ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde iPhone 5 fiyatı 199 dolardan başlıyor. iPhone 5 fiyatı, sahip olduğu dahili hafıza seçeneklerine bağlı olarak artıyor; 16 GB, 32 GB; ve 64 GB iPhone 5’e sunulan hafıza seçenekleri olarak karşımıza çıkıyor. iPhone 5 özellikleri arasında yer alacağı tahmin edilen NFC desteğinin de cihazda bulunmadığı, iPhone 5 tanıtımı 2012’de resmen belirtildi..

iPhone 5 Ne Zaman? iPhone 5 Çıkış Tarihi

Bu yazımız iPhone 5 ne zaman diyip, iPhone 5 çıkış tarihini merak edenlere… iPhone 5 hakkında o kadar çok bilgi öne sürüldü, iPhone 5 özellikleri o kadar çok konuşuldu; ve iPhone 5 o kadar çok merak edildi ki, ortalıkta iPhone 5 özellikleri hakkında bu denli çok bilginin dolaşması, bazı kişilerin iPhone 5 çıktımı sorusunu sormasına, bazı kişilerin ise iPhone 5 çıkacakmı sorusunu sormasına neden oldu.. Nitekim iPhone 5 hakkındaki bilgiler yaklaşık bir senedir ortalıkta dolaşıyor, ancak iPhone 5 ne zaman, ve iPhone 5 çıkış tarihi gibi soruların sorulup, iPhone 5 özelliklerinin merak edildiği bir sırada piyasaya iPhone 4S çıktı, ve bu durum, iPhone 5 ile ilgili soruları insanların aklına daha daha yoğun bir şekilde getirdi… Bu nedenle sizlere bu yazımızda iPhone 5 ne zaman, ve iPhone 5 çıkış tarihi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…

iPhone 5 çıktımı diyenler, hayır, iPhone 5 çıkmadı. iPhone 5 çıkacakmı diyenler, evet, iPhone 5 çıkacak… Peki iPhone 5 ne zaman çıkacak; iPhone 5 çıkış tarihi nedir? Bu sorunun yanıtı, iPhone, ve Apple üretim fabrikası olan Foxconn’da çalışan bir kişiden geldi; belki de sızdı dememiz daha doğru olacaktır… iPhone 5 ne zaman diyenlere, iPhone 5 çıkış tarihinin Haziran 2012 olduğu, iPhone çalışanı tarafından verildi…
Aynı kişi, iPhone 5 özellikleri ile ilgili bilgiler vermeyi de ihmal etmedi… iPhone 5 özellikleri arasında ilk olarak 3D kamerasından söz etmek gerekiyor. iPhone 5 özelliklerinden bir diğeri ise onun daha ince olacağı, ve iPhone 5 özelliklerinden bir başkası da, iPhone 5’in daha hafif olacağı yönündeki alınan bilgilerden oluşuyor…

iPhone 5 Ne Zaman? iPhone 5 Özellikleri İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda, meraklılarına yine iPhone 5’ten haberler vereceğiz. Malum, iPhone 5 henüz çıkmadı; hatta iPhone 5 ne zaman sorusunun net yanıtı bile bilinmiyor; ama iPhone 5 tutkunları şimdiden oldukça yoğun, ve fazla sayıdalar. Biz de bu yazımızda sizlere iPhone 5 ne zaman, iPhone 5 özellikleri gibi bilgileri bu nedenle vermek istedik. Bakalım iPhone 5 ne zaman; ve iPhone 5 özellikleri gibi bilgileri beğenecek misiniz:

iPhone 5 özellikleri arasında, ince ekranından söz ediliyor ilk olarak; dokunmatik devrelere gereksinim duyulmayan bir ekranın kullanılması nedeniyle iPhone 5 ekranının hem çok ince, hem de çok tepkisel olduğu belirtiliyor. iPhone 5 ne zaman sorusunun yanıtı ise, Temmuz 2012 – Eylül 2012 ayları olarak belirtiliyor. Eğer iPhone 5 ne zaman sorusunun yanıtı bu doğrultuda verilmez ise, iPhone 5 çıkış tarihinin en geç 2012 sonbahar aylarına denk geleceği belirtiliyor.
iPhone 5 özellikleri arasında yer alan bir diğer ayrıntının da iPhone 5’in LTE destekleyecek olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. iPhone 5 özellikleri arasında ultrasonik yani ses ötesi bağlantılardan yararlanılacak olması tahmin edilmekle birlikte, iPhone 5 özelliklerinden bir diğerinin de, kasasının daha sağlam olacağı yönünde tahminler ki bu tahminlerden bir tanesi de, iPhone 5 için maliyetten tasarruf edilmesi adına, plastik ve metalin bir arada kullanılacak olması yönünde. iPhone 5 arka kapağının ise, bira kutularının üretiminde kullanılan bir madde; yani alüminyum ile oluşturulacağı tahmin ediliyor; iPhone 5 özellikleri arasında yer alması beklenen bu bilginin dayanağı olan bir kaynağın bulunmadığını belirtelim.

iPhone 5 Ne Zaman? iPhone 5 Çıkış Tarihi

iPhone tutkunlarının merak ettiği soru şu: iPhone 5 ne zaman? Herkes iPhone 5 ne zaman sorusunun yanıtını bekliyor. iPhone 5 çıkış tarihi bu denli merak konusu ama; iPhone 5 özellikleri ve iPhone 5 fiyatları hakında çok fazla bilgi sahibi olan yok. Hatta öyle ki, iPhone 5 özellikleri arasında aslında elde edilmiş bir ipucu da yok… iPhone 5 ne zaman şeklindeki sorular için iPhone 5 çıkış tarihi Haziran 2012 olarak tahmin ediliyordu ama, iPhone 5 ne zaman diyenlerin bu kadar acele etmemeleri öneriliyor; çünkü iPhone 5 çıkış tarihi için gereken bekleme süresinin daha uzun olacağı tahmin ediliyor.. Neden mi?

iPhone 5 ne zaman sorusunu sorup, iPhone 5 çıkış tarihini merak edenler, ilk olarak iPhone 4S çıkış tarihini hatırlamalılar… iPhone 4S çıkış tarihi, 2011 Ekim aylarına denk gelen dönemi kapsıyor; oysa herkes, iPhone 4S’in, 2011 bahar aylarında çıkmasını umuyordu. iPhone, iPhone 4S çıkış tarihi konusunda tüm beklentileri yanıltarak, iPone 4S çıkış tarihini 2011 Ekim ayı olarak belirledi. iPhone 5 ne zaman sorusunu sorup, iPhone 5 çıkış tarihi hakkında merak içerisinde olanların da yine yanılacakları tahmin ediliyor; ve bu bekletmenin, iPhone’nin yeni trendi olduğu tahmin ediliyor.
iPhone 5 ne zaman sorusunun yanıtı iPhone 5 çıkış tarihi henüz netlik kazanmamışken, iPhone 5 özellikleri; ve dolayısı ile iPhone 5 fiyatları da netlik kazanmış değil. Şöyle ki, iPhone 5’in, Samsung Galaxy S3; ve HTC One X karşısında tutunması gerekiyor. Bunun için iPhone 5 çıkış tarihinin geciktirildiği tahmin ediliyor. Bununla birlikte, iPhone 5 özellikleri de, Samsung ve HTC’ye karşı tutunmasının gerekliliği dolayısı ile belirlenmemiş olabilir.
iPhone 5 özellikleri ile ilgili tahmin edilen bir şey, iPhone 5 ekranının büyük olacağı, iPhone 5’in 4G ve NFC teknolojisini destekleyecek olması… Bunun yanında iPhone 5’in oldukça farklı olabileceği beklentiler arasında yer alıyor.

iPhone 5 Hakkında Bilgiler Ve iPhone 5 Özellikleri

Herkes şunu merak ediyor: iPhone 5 özellikleri nasıl olacak? iPhone 5 tanıtımı ne zaman yapılacak? iPhone 5 fiyatı ne olacak? iPhone 5 ne zaman piyasaya sürülecek?… Kısacası iPhone 5, henüz piyasaya çıkmadı; hatta iPhone 5 dedikoduları bile ortalıkta dolaşmaya başlamadı ama, iPhone 5 yine de konuşulmaya; ve merak edilmeye başlandı… Peki sizce, iPhone 5 dedikoduları dolaşmaya başlamadı mı gerçekten? iPhone 5 özellikleri; ve iPhone 5 tanıtımı ile ilgili konuşan bir kişi var aslında… iPhone 5 üreticisi olan bir firmanın çalışanı… Aynı çalışanın, geçtiğimiz sene, iPhone 5 bekleyen herkese, iPhone 5 değil, iPhone 4S geleceğini de söylemişti… Peki kim bu çalışan? iPhone 5 ile ilgili, iPhone 5 özellikleri; ve iPhone 5 tanıtımı ile ilgili bilgi veren kişi, Çin’de, iPhone üreten önemli fabrikalardan bir tanesi olan Foxconn’da çalışıyor; fakat, kişinin ismi açıklanmıyor…İşte iPhone 5 ile ilgili yapılan bazı açıklamalar; ve alınan duyumlar…

iPhone 5 henüz üretilmeye başlanmadı. Dolayısı ile iPhone 5 tanıtımını bekleyenler beklemekten bir süreliğine vazgeçmeli. iPhone 5 özelliklerine gelince… iPhone 5 üretimi başlamadığı gibi, iPhone 5’in, nasıl bir telefon olacağı henüz iPhone 5 geliştiricileri; ve iPhone 5 üreticileri tarafından da bilinmiyor; çünkü, henüz iPhone 5’in tasarımı; ve modeli ile ilgili net bir bilgi yok… Yani şöyle diyebiliriz: iPhone, bir telefon üretecek; ve adına iPhone 5 diyecak; ama… Bunu şu şekilde örneklendirebiliriz: evinizi boya badana yaptıracaksınız; ama, farklı renkler arasından renk seçeneğini henüz gerçekleştirmediniz… İşte iPhone 5 için de şu anda aynı durum geçerli; seçenekler arasından henüz bir tercih yapılmadı…
iPhone 5 özellikleri hakkında ise, ilk olarak şunu söylemeliyiz ki, iPhone 5, iPhone 5 özelliklerinden ilki ekran boyutu olacak; ve iPhone 5 ekranı, 4 inçten daha büyük olacak… iPhone 5 özellikleri arasında söyleyebileceğimiz bir diğer şey ise şu: iPhone 5, tasarım olarak, iPhone 4; ve iPhone 4S’ten çok daha farklı olacak… iPhone 5, diğer iPhone’lardan daha uzun; ve daha geniş olacak… iPhone 5 özellikleri ile ilgili, henüz iPhone 5’in nasıl bir telefon olacağı bilinmediğinden, daha fazla bilgi vermek zor. Fakat, iPhone 5 özelliklerinin çok gelişmiş olacağı kesin bir gerçek. iPhone 5 özellikleri bilinmediği için, iPhone 5 fiyatı hakkında net bir tahminde bulunmak da zor elbette…
iPhone 5 tanıtımına gelince… Belirttiğimiz gibi iPhone 5 henüz üretilmeye başlanmadığı gibi, iPhone 5’in hangisi olacağına bile karar verilmedi; ancak, iPhone 5 tanıtımının yaz aylarına doğru yapılmasının beklendiğini de, aldığımız duyumlar çerçevesinde sizlere aktarabiliriz… Yaz aylarında iPhone 5’i görecek, iPhone 5 tanıtımını izleyecek; iPhone 5 özellikleri; ve iPhone 5 fiyatı hakkında bilgi sahibi olacağız…