Kalemli Akıllı Telefonlardan LG G Pro Lite Mi Samsung Galaxy Note 3 Mü?

samsung-galaxy-note-3Bu yazımızda sizlere, LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kalemli akıllı telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy Note 3’ü mü, yoksa LG G Pro Lite’i mi almak istediğinize karar veremiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden Samsung Galaxy Note 3 mü LG G Pro Lite mi sorusunun yanıtını sizlere vermeye çalışalım, ve kalemli akıllı telefonlardan hangisini almak istediğinize karar vermenizi sağlayalım.

LG G Pro Lite Mini SIM ile Samsung Galaxy Note 3 ise Micro SIM ile çalışıyor.
LG G Pro Lite 9.4 milimetre inceliğinde, Samsung Galaxy Note 3’ün inceliği ise 8.3 milimetre.
LG G Pro Lite 161 gram ağırlığında, Samsung Galaxy Note 3’ün ağırlığı ise 168 gram.
LG G Pro Lite’nin ekranı IPS LCD iken, Samsung Galaxy Note 3’ün ekranı Süper AMOLED ekran.
LG G Pro Lite ekran boyutu 5.5 inç iken Samsung Galaxy Note 3’ün 5.7 inç ekranı var.
LG G Pro Lite ekran çözünürlüğü 540 x 960 piksel Samsung Galaxy Note 3 ise Full HD çözünürlük ile geliyor.
LG G Pro Lite ppi değeri 200 iken, Samsung Galaxy Note 3’ün ppi değeri 386 olarak belirtiliyor.
lg-g-pro-lite-d680Buraya kadar baktığımızda, kalemli akıllı telefonlar arasında, ekran boyutu, ve görüntü kalitesi olarak Samsung Galaxy Note 3’ün üstünlüğünü görüyoruz. İncelik bakımından da üstün olan Samsung Galaxy Note 3’ün karşısında, LG G Pro Lite daha hafif bulunuyor. LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü diyenler için bilgilerimizi aktarmaya devam edecek olursak:
LG G Pro Lite’nin dahili hafızası 8 GB. Samsung Galaxy Note 3’ün ise üç farklı hafıza alternatifi var: 16 GB, 32 GB, 64 GB… Bununla birlikte, Samsung Galaxy Note 3’ün hafızası MicroSD kart ile 64 GB daha arttırılabilir iken, LG G Pro Lite’nin hafızası 32 GB arttırılabiliyor. LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü diyenler, Samsung Galaxy Note 3’ün içerisine, her koşulda daha fazla bilgi yükleyebiliyor.
LG G Pro Lite içerisinde 1 GB RAM bulunurken, Samsung Galaxy Note 3 içerisinde 3 GB RAM yer alıyor. Bu şu anlama geliyor: Samsung Galaxy Note 3 ile aynı anda çok daha fazla program, ve uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz…
LG G Pro Lite’nin bağlantı alternatifleri Samsung Galaxy Note 3’e göre biraz zayıf kalıyor. 7.2 Mbps hızı ile internet bağlantısı sunan LG G Pro Lite’nin karşısında Samsung Galaxy Note 3’ün hızı 42 Mbps olarak gözlemleniyor. Bluetooth 3.0 kullanan LG G Pro Lite’nin karşısında Samsung Galaxy Note 3 Bluetooth 4.0 ile geliyor. NFC desteği de sunmayı ihmal etmeyen Samsung Galaxy Note 3’ün USB 3.0 bağlantısı bulunuyor. LG G Pro Lite’de ise USB 2.0 mevcut.
Samsung Galaxy Note 3’ün dahili kamerası 13 MegaPiksel, ve Kalite Kontrol özelliğine sahip. LG G Pro Lite’nin kamerası ise 8 MegaPiksel. Görüntülü konuşma için sunulan ön kamera ise LG G Pro Lite’de 1.2 MegaPiksel iken, Samsung Galaxy Note 3’te 2 MegaPiksel olarak belirtiliyor.
LG G Pro Lite Android 4.1.2 işletim sistemi ile gelirken, Samsung Galaxy Note 3 Android 4.3 işletim sistemini kullanıyor, ve Android 4.4 güncellemesini de almış bulunuyor.
MediaTek MT6577 çift çekirdekli 1 GHz Cortex A9 işlemci kullanan LG G Pro Lite’nin karşısında, Exynos 5 Octa dört çekirdekli 1.3 GHz Cortex A7 işlemci kullanan Samsung Galaxy Note 3 duruyor. Bu da bize, iki cihazın hızı ile alakalı çok net bir bilgi sunuyor…
Mali-T628 MP6 grafik işlemcili Samsung Galaxy Note 3’e ise LG G Pro Lite PowerVR SGX531 grafik işlemci karşılık veriyor.
LG G Pro Lite’de FM Radio mevcut iken, Samsung Galaxy Note 3 için aynı durum söz konusu değil.
LG G Pro Lite içerisinde Li-İon 3140 mAh gücünde, Samsung Galaxy Note 3 içerisinde ise 3200 mAh gücünde pil bulunuyor. LG G Pro Lite ile 700 saat bekleme, 14 saat konuşma yapılabiliyor iken, Samsung Galaxy Note 3 ile 420 saat bekleme 21 saat konuşma yapılabiliyor.
Kalemli akıllı telefonlar arasında LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü sorusuna yanıt olarak, verilen özelliklerine baktığımızda Samsung Galaxy Note 3’ü direk görüyoruz, ancak, iki cihaz arasında yarıyarıya fiyat farkı bulunduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Samsung Galaxy Note 3 1.959 TL’ye satılırken, LG G Pro Lite 999 TL’den satılıyor…

LG G Pro Lite Özellikleri Ve LG G Pro Lite İncelemesi

LG G Pro LiteBu yazımızda sizlere LG G Pro Lite hakkında bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. LG G Pro Lite özellikleri ile birlikte LG G Pro Lite incelemesi hakkındaki detayları yazımız içerisinde bulabileceksiniz. İsterseniz hiç zaman kaybetmeden LG G Pro Lite hakkındaki detayları öğrenmeye başlayalım:

Mini SIM ile çalışan LG G Pro Lite, 9.4 milimetre inceliğinde; ve 161 gram ağırlığında bulunmaktadır. IPS LCD kapasitif dokunmatik ekranı bulunan LG G Pro Lite özellikleri arasında 540 x 960 piksel ekran çözünürlüğü; ve 5.5 inç ekran boyutundan da söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir. LG G Pro Lite incelemesine göre, LG G Pro Lite’nin ekran çözünürlüğünün ekran boyutune olan oranı 200 ppi olarak belirtilmektedir.
8 GB dahili hafızası bulunan LG G Pro Lite özellikleri arasında MicroSD kart kullanımı da yer almaktadır. Bu sayede, hafızanın 32 GB daha genişletilmesi olanaklı bulunmaktadır. 1 GB RAM’in de LG G Pro Lite özellikleri arasında yer aldığı belirtilmelidir. GPRS, EDGE, 7.2 Mbps veri akışı, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth 3.0, İnfrared Port, USB, MicroUSB 2.0… gibi bağlantı alternatiflerine sahip olan LG G Pro Lite incelemesinde gözlemlendiği kadarı ile, 8 MegaPiksel dahili kamerası bulunan LG G Pro Lite’nin, otomatik odaklanma, ve LED aydınlatma özelliklerine sahip olduğu görülmektedir. Görüntülü konuşma için kullanılan ön kameranın ise çözünürlüğünün 1.3 MegaPiksel olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
LG G Pro Lite özellikleri arasında yer alan işletim sistemi Android 4.1.2’dir. Çift çekirdekli 1 GHz Cortex A9 işlemcinin yanında, PowerVR SGX531 grafik işlemciye sahip bulunan LG G Pro Lite’nin Li-İon 3140 mAh gücünde pili bulunmaktadır. LG G Pro Lite incelemesine göre bu pil ile 14 saat konuşma, 700 saat bekleme yapabilmek olanaklı bulunmaktadır. Siyah ve beyaz ise LG G Pro Lite için sunulan renk alternatifleri olarak karşımıza çıkmaktadır.