Nokia C7’de Aradığınız Herşeyi Bulabilirsiniz

Televizyon reklamlarını son günlerde, en çok bu telefon süslüyor: Nokia C7… Nokia C7, tamamen paslanmaz çelik kasadan üretildiği gibi; bunun yanında da paslanmaz çelik kasanın cam ile, mükemmel birleşimi sağlanmış durumda. Görüntüye önem verenler için, kalitesi ile birlikte şıklığını da gözler önüne seren Nokia C7, oldukça geniş bir dokunmatik ekrana sahip olması nedeniyle, kendisini seçen kişiler için, oldukça rahat bir kullanım imkanı sunacak gibi görünüyor.

Nokia C7 özellikleri arasında yer alan, sosyal ağlara entegre yapısı ile, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ile uyumunuzu sağlarken, 8 megapiksel kamerası ile, profesyonellerin de rahat bir şekilde fotoğraf çekebilmesine olanak tanıyan bir cep telefonu. Nokia C7 özellikleri, o kadar çok beğeniliyor ki, bu cep telefonu için: ”bir yol arkadaşı” tabiri kullanılıyor. Bunun anlamı ise, bizlerden biri olabilecek gibi görünmesinden kaynaklanıyor olmalı.
Nokia C7 özellikleri arasında yer alan bir başka güzellik ise, kullanıcılarına üç adet farklı ekran sunması; bu ekranların her birini istediğiniz gibi özelleştirebilir; ve istediğiniz zaman, hangi ekranı isterseniz onu kullanma avantajını sizlere sunması. Bunun yanında Nokia C7, üç de farklı renk seçeneği ile sizlere sunuluyor: maun, kömür siyahı; ve buzlu metal renkleri ile karşımıza çıkan Nokia C7, zevkiniz neyi götürüyorsa o rengi kullanmanız için tasarlanmış bulunmakta.
Nokia C7 özelliklerine baktığımız zaman, kesinlikle bir laptopta bulabileceğiniz pek çok şeyi bulabileceğinizi görebilirsiniz. Daha önceki yazılarımızdan bir tanesinde, Nokia C7 özellikleri ve Nokia C7 fiyatı hakkında sizlere detaylı bilgi vermiştik; yazımızı okumaya, diğer yazımız ile devam etmek için,
Nokia C7 Ürün İncelemesi

Nokia C7 Özellikleri Ve Nokia C7 Fiyatı

Turkcell kampanyaları ile tanıtılan Nokia c7 cep telefonunun özellikleri hakkında bilgi almak isteyen; ve Turkcell kampanyalarına katılmak isteyen telefon kullanıcıları için, bu yazımızda, Nokia c7’yi tanıtmayı istedik. İnce ve şık olarak tasarlanmış olan Nokia c7, dokunmatik cam ekranı ve metal kasası ile, görüntü olarak da teknolojik bir cihaz olduğunun izlenimlerini, kendisini tercih edenlere ve de etmeyenlere veriyor.

Nokia c7 özelliklerine ise göz atacak olursak:
117,3 x 56,8 x 10,5 mm ebatlarında olan Nokia c7, bataryası ile birlikte 130 gram ağırlığında, ve 64cc’lik bir alanı kaplamakta.
Nokia c7 üzerinde bulunan tuşlar: arama, menü, bitir, güç, kilit, ses, ses seviyesi ve çekme tuşlarıdır. Bunun dışındaki kontrollerinizi, parmaklarınız ile dokunmatik olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Alfasayısal ekran klavyesi ile birlikte, tam klavyeye sahip olan nokia c7, özel kamera ve ses ayar tuşları ile, kapasitif işaretleme olanağını kullanıcılarına sunan; çince el yazısını tanıyan bir cep telefonudur. Ancak Çin’de yaşamadığımızdan dolayı, tahmin ederiz ki, bu el yazısı tanıma olayı çok fazla kullanılmayacak; ya da telefon kullanıcıları Çince öğreneceklerdir..
Nokia c7, kullanıcılarına, kömür siyahı, maun rengi, ve buzlu metal renk seçenekleri ile sunulmaktadır.
Nokia c7’de, özelleştirebileceğiniz üç adet ana ekran bulunmaktadır. Ayrıca, menü, temalar, küçük uygulamalar, kısa yollar, ve simgeler de özelleştirilebilir yapıya sahiptirler. Tercihleri de özelleştirebilecek olan Nokia c7 kullanıcıları, zil seslerini de mp3, AAC, eAAC, eAAC+, WMA, AMR-NB, AMR-WB şeklinde farklılaştırabilirler. Temalarda, duvar kağıtları, ekran koruyucuları, değiştirilebilir renk temaları, önceden ayarlanmış temalar; ve sesli temaların da güncelleştirilmesi sağlanabilmektedir.
Ekran boyutu 3.5 olan Nokia c7’nin ekran çözünürlüğü 16:9 nHD (640 x 360 piksel) AMOLED, 16.7 milyon renk barındırabilme özelliği, ivmeölçer ile yönlendirme sensörü; ve kapasitif dokunmatik ekrana sahiptir. Aynı zamanda, ortam dedektörü, pusula; ve yakınlaştırma sensörünün de bulunduğunu belirtmekte; meraklıları için fayda bulunmaktadır.
BL-5K 1200 mAh Li-Ion batarya bataryaya sahip olan nokia c7 özellikleri arasında, GSM operatörleri ile 576 dakika konuşabilme, WCDMA ile de 318 dakika konuşma olanağı bulunmaktadır. GSM şeklinde bekletildiğinde 555 saat idare eden telefon gücü, WCDMA modunda bekletildiğinde ise 656 saat dayanabilmektedir. Nokia c7 cep telefonunuzdan, 6.5 saat video izleyebilir, 3.8 saat video kaydedebilirsiniz. 160 dakika süreyle görüntülü arama gerçekleştirebilir; 54 saat ise, çevrimdışı bir şekilde, aralıksız müzik dinleme keyfini yaşayabilirsiniz.
Nokia c7 dahili hafızası 8 GB iken, 40 GB kadar arttırılabilme özelliğine sahiptir. Bunun dışında, daha sayamayacağımız pek çok özelliği ile Nokia c7’yi, hem bir cep telefonu, hem bir bilgisayar; hem de bir eğlence aracı olarak kullanabilmeniz mümkündür.
Nokia c7 özelliklerinin mükemmelliğinin yanısıra, Nokia c7 fiyatı da muhteşem ve ilgi çekicidir. Nokia c7 fiyatı, ortalama 775 TL’den başlamaktadır. Kısacası, Nokia c7 fiyatı ile de, özellikleri kadar büyülüyor.