Avea Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

turktelekom taahhut suresi sorgulamaAvea’nın Türk Telekom ile birleşmesinin sonrasında, pek çok kişi şebeke problemlerinden dolayı sorun yaşamaya başladı; bu durum, Avea taahhüt sorgulama, ve Türk Telekom taahhüt süresi sorgulama aramalarını internet üzerinde kaçınılmaz hale getirdi. Mobil telefon kullanan pek çok kişi, kullanmakta olduğu tarifeye, o GSM operatörünün faturalı tarifelerinde kalma sözü vererek, 12 ay boyunca, indirimli olarak sahip oluyor. Ancak, numara taşıma işlemi, taahhüt süresi dolmadan önce gerçekleştirilecek olursa, GSM operatörlerinin arasında bir anlaşma bulunmadığından dolayı, taahhütü vermiş olduğunuz zamandan, numara taşıma işlemini gerçekleştireceğiniz zamana kadarki yararlanmış olduğunuz indirimleri toplu olarak ödemeniz gerekiyor. Peki Avea taahhüt sorgulama, ya da Türk Telekom taahhüt süresi sorgulama işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Türk Telekom Taahhüt Süresi Sorgulama
Avea Taahhüt Sorgulama

Bu anlamda yapmanız gereken işlem oldukça basit… Avea; ya da Türk Telekom’un resmi internet sitesine girin, ve sağ üst köşede yer alan Online İşlemler butonuna tıklayın. Türk Telekom’dan giriş yaptıysanız, Mobil’i seçmeniz gerekecek; ve sonrasında Avea’ya yönlendirileceksiniz.

Şimdiki yapılması gereken işlem ise, telefonunuzu alıp, *952# tuşlaması yapmak, ve ardından da bu numarayı aramak. Karşınıza bir şifre çıkacak, bu şifre 6 rakamdan oluşmakta. Yönlendirilmiş olduğunuz sayfaya, ilk olarak, 5xx ile başlayan numaranızı yazıp, altta bulunan şifre bölümüne de, telefonunuzdan aldığınız 6 rakamlı sayıyı yazacaksınız.

Giriş yapmanızın hemen sonrasında, ortada, sol başta yer alan taahhüt işlemlerini görebileceksiniz. Zaten buradan sonra, hattınıza tanımlanmış kaç taahhütünüz olduğunu; ve bu taahhütlerin ne zaman başlayıp, ne zaman sona erebileceğini göreceksiniz. Taahhüt bedellerinin yazılı olmadığını da belirtelim…

Eğer numara taşıma işlemini gerçekleştirmez, ve taahhütlerinizin bitmesini beklerseniz, herhangi bir ödeme durumunuz söz konusu olmayacaktır. Ama eğer, vermiş olduğunuz taahhütleriniz yeni ise, çok fazla bir ödeme de yapmayacaksınız demektir…

Avea Baba Tarife Hakkında Bilgi

Avea Baba Tarife ile, hem her yöne konuşma; hem de her yöne mesajlaşma imkanını abonelerine sunuyor. Avea Baba Tarife kullanıcıları, ayda sadece 39 tl’YE, HER YÖNE 1000 DAKİKA KONUŞMA; VE HER YÖNE 1000 sms hakkına sahip olabiliyor… Avea Baba Tarife’ye geçecek olanlar, numara taşıma, yeni hat alma; ya da faturasız avea hattından faturalı Avea hattına geçenler için ilk 6 ay boyunca 39 TL olarak ücretlendirilecektir. Avea baba tarifeyi 6 ay 39 TL ücretlendirme ile kullanacak olan avea aboneleri, 6. ayın sonrasında 45 TL fatura bedeli ile baba tarife kullanımına devam edebileceklerdir.

Avea baba tarifeye, numara taşıma, yeni bir avea hattı alma; ya da faturasız avea hattından faturalı avea hattına geçenlerin dışında, faturalı avea hattı bulunup da, bir tarife kullanımından vazgeçilerek baba tarifeyi kullanmak isteyenler için baba tarifenin aylık ücreti 55 TL olarak ücretlendirilecektir.
Avea faturalı hat sahibi iseniz; ve tarifenizi baba tarife ile değiştirmek istiyorsanız, tarife geçişini, Avea Müşteri hizmetleri, Avea bayileri ve SMS yöntemi ile kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Faturalı Avea hattı olup da baba tarifeye geçmek isteyenler, ücretsiz olarak telefonlarının mesaj bölümüne BABA yazarak 6363’e gönderdiklerinde, baba tarifeye geçişleri gerçekleştirilmiş olacaktır.
Avea baba tarife kullanıcılarına iyi sohbetler, iyi mesajlaşmalar dileriz…

Avea Kampanyalar İçerisinde 6 Saat Bedava Kampanyası

Avea, Türkiye’nin en çok tercih edilen GSM operatörlerinden bir tanesidir. Ve sürekli olarak Avea kampanyalar düzenlemektedir. Avea kampanyaların bazıları, avea kullanıcılarına özel kampanyalar iken; bazıları da, avealı olmayıp da sonradan aveaya geçenlerin faydalanabileceği kampanyalardır. Avea kampanyalar arasında en çok ilgi görenlerden bir tanesi de, elbette ki bu kategoride yer alan kampanyalardır.

Avealı olursam; ve faturasız, ön ödemeli bir avea hat sahibi olursam, avea kampanyalarda, ne gibi bir kampanya ile karşılaşırım şeklinde bir düşünceniz varsa, hemen sorunuzu yanıtlayalım: Avealı olursam; ve ön ödemeli avea hat sahibi olmak istersem, avea kampanyalar içerisinde, Her yöne 6 saat kampanyasından faydalanırım…Avea kampanyalar içerisinde yer alan bu kampanyadan faydalanmak sizin elinizde, Aveaya geçerseniz, her yöne 6 saat kampanyasından faydalanırsınız.
Aveaya geçene her yöne 6 saat bedava avea kampanyasının detayları hakkında bilgi vermek istersek:
Numara taşıma ile, numarasını, avea ön ödemeli hatta taşıyan ve artık bir avea kullanıcısı olan kişiler, avea kampanyalar dahilinde yer alan, her yöne 6 saat bedava kampanyasından yararlanmaya başlarlar. Kampanyadan faydalanmak için, ilk olarak avea, ön ödemeli hat olan numaranızdan KAYIT yazarak 5660’a kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Mesajınız onaylandıktan sonra ise, 20 TL yükleme yaptığınız hattınızdan, her yöne 1 ay boyunca kullanabileceğiniz 60 dakika; yani 1 saat kazanırsınız. Kazandığınız bu 60 dakikayı 30 gün içerisinde bitirmek durumundasınız; aksi takdirde, kalan dakikalarınızı 31. gün kullanamayacaksınız. 31. gün ile başlayan yeni yönemde, yeniden 20 TL yüklemeniz gerekmektedir ki bir 60 dakika daha kazanabilesiniz. Ve bu süreç 6 ay boyunca bu şekilde devam ederek, 30 gün aralıklarla yüklediğiniz her 20 TL’lik yüklemenizde, size 60 dakika hediye konuşma imkanı verilecektir.
Avea kampanyalar dahilinde sahip olmuş olduğunuz bu hediye dakikalardan, sadece yurtiçi, ve GSM operatörleri ile sabit telefon numaralarını arama hakkına sahipsinizdir. Bunun dışında arayacağınız herhangi bir numara, tarifeniz üzerinden ücretlendirilecektir.
Avea kampanyalar ile kazanmış olduğunuz 6 saat bedava kampanyasındaki dakikalarınızı, başka bir numaraya transfer edebilmeniz gibi bir durum söz konusu değildir.
Avea kampanyalar ile sahip olmuş olduğunuz, numara taşıma işlemi sonrasındaki ön ödemeli hattınızdan kazandığınız 6 saat bedava avea kampanyası dahilinde kazanmış olduğunuz hediyelerinizi, satın alacağınız yeni bir hatta devretmeniz mümkün değildir.
Bumara taşıma işlemi ile sizlerle buluşturulan avea kampanyası, 22 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerlilik kazanmıştır.
Avea kampanyalar dahilinde numara taşıma işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde, kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz; çünkü avea, kişiler için sunulmuş bir şans niteliğindedir.