Portalsepeti Virüsü Ve Portal Sepeti Kaldırma Yöntemleri

Bu yazımızda sizlere, PortalSepeti virüsü ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Portal sepeti nasıl kaldırılır diyenler için Portal Sepeti kaldırma ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde sizlere aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir.

PortalSepeti virüsü genellikle bir program yüklemeniz durumunda bilgisayarınıza bulaşmaktadır. Portalsepeti virüsünden kurtulmak ise, PortalSepeti virüsünü bilgisayarınıza yüklemekten çok daha zor. İsterseniz zaman kaybetmeden, Portal Sepeti nasıl kaldırılır sorusunun yanıtlarını sizlere aktaralım:
Portal Sepeti nasıl kaldırılır? Portal Sepeti kaldırma; ve Portal Sepeti silme için izlemeniz gereken yollar sırası ile şunlardır: Öncelikle Başlat menüsünden Çalıştır’ı açıp, buradaki iletşim kutusuna Regedit yazmalısınız. Sonrasında ise Enter’e basarak gelen Not Defteri’nde Düzen bölümünden Bul’a gitmeli; şu iki kelimeyi aratmalısınız: navegaki, portalsepeti… Aramaların her ikisini de ayrı ayrı gerçekleştirmeniz; sonrasında da karşınıza çıkan sonuçların tamamını silmeniz gerekmektedir. Burada İnternet Explorer exe. klasörünün de bulunduğunu göreceksiniz, bu klasörün sonunda yer alan portal sepeti silme işlemini de gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
Portal Sepeti kaldıramıyorum diyenlerin izlemeleri gereken sıradaki yol ise, kullanılan tarayıcının kısa yolunu silmektir. Daha sonra, bilgisayarınızda AppDate kısmına ulaşarak, buradaki Chroma, ve Mozilla klasörlerinde, öncelikle portalsepeti virüsünü, sonrasında da navegaki aratmalı, sonrasında da klasörlerin her ikisini de silmelisiniz.
Kullanmış olduğunuz tarayıcıların yüklü bulunduğu klasörler içerisinde yer alan navegaki; ve portalsepeti’ni de silmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin sonunda artık, portal sepeti nasıl kaldırılır sorusunun yanıtları arasında yer alan portal sepeti kaldırma; ve portal sepeti silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Umarız artık portal sepeti kaldıramıyorum demenize gerek kalmayacaktır…