Android Tablet İnternete Bağlanmıyor Diyenler İçin Cep Telefonu Modem Olarak Kullanma

Bu yazımızda, Android tablet internete bağlanmıyor diyen pek çok kişi için, Android tablet internete bağlanmıyor sorununa bir çözüm önerisinde bulunmaya çalışacağız. Sizlere, daha önceki yazılarımızda da bu konuda bilgi aktarımında bulunmaya çalışmıştık, bu yazımızda da kaldığımız yerden devam edeceğiz, çünkü, ne yazık ki, Android tablet internete bağlanmıyor sorusu, her geçen gün, daha fazla kişinin aklını karıştırmaya başlıyor…

Günümüzde, Android tablet fiyatları oldukça uygun. Android tablet 3G modem destekli olarak elimize ulaşıyor; fakat, Android tablet 3G modem destekleyen ürünlerin üretimleri durdurulmuş, ve satışları hali hazırda desteklenmiyor. Kötü bir durum ortaya çıkıyor, insan, bir dünya para ödeyip de satın aldığı Android tablet 3G modem kullanımını gerçekleştiremeyince donup kalıyor. Durumun çözümünü ararken, Android tablet PC’yi iade etmek için geçirmemeniz gereken bir haftalık zaman dilimini de aşıyorsunuz; ve, Android tablet PC elimizde kalmış gibi oluyor. Hatta durum hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, satın aldığınız Android tablet PC için, oyuncak gibi, elinizde patladı… gibi yorumlar yapmayı da ihmal etmiyorlar.
Aynı durumu yaşayan kişiler arasında iseniz, bu öneriyi dikkate almalısınız: Android tablet PC sahibi olan bir kişinin, mutlaka ki bir cep telefonu vardır. Cep telefonu modem olarak kullanma şeklinde bir durum söz konusu… Bu konu hakkında bilgi sahibi olan çok kişi bulunmakla birlikte, bu durumu bilmeyen kişilerin sayısı da oldukça fazla… Cep telefonu modem olarak kullanma konusunda bilgi sahibi olacak olursanız, ve kullanmış olduğunuz hattınızda destekli bir internet kullanımı gerçekleştiriyorsanız, artık, Android tablet internete bağlanmıyor sorunu yaşamayacaksınız.
Cep telefonu modem olarak kullanma, kimilerimizin cep telefonunda otomatik olarak destekli, bazılarımız da bunu, cep telefonu modem olarak kullanma programı kullanımı gerçekleştirerek yapabilir. Bizim size anlatacağımız yöntem, cep telefonu modem olarak kullanma programına gerek duymuyor, elbette, cep telefonu modem olarak kullanmaya açık olması, yani cep telefonu modem olarak kullanmayı desteklemesi gerekiyor. Örneğin, Samsung Galaxy Mini tarafından desteklenen, cep telefonu modem olarak kullanma hakkında detaylı bilgiyi size aktarmak istiyoruz:
Samsung Galaxy Mini için, cep telefonu modem olarak kullanma:
Telefonumuzun Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı seçeneğini işaretleyelim.
Burada karşımıza çıkan Mobil AP seçeneğine tıklayalım…
Mobil AP altında Açılıyor yazısı belirecek, bir ya da iki saniye bekleyelim.
Mobil AP etkin olduğu zaten belirtilen sürenin sonunda ekranınızda yazacak.
Cep telefonu modem olarak kullanma olanağınız artık mevcut… Bu kadar basit. Cep telefonu modem olarak kullanma olanağınızın bulunduğunu, telefonunuzun sol üst kısmında, 3G Wi-Fi işaretini gördüğünüzde zaten anlayacaksınız.
Eğer, cep telefonu modem olarak kullanma işlemini belirttiğimiz şekilde gerçekleştirirseniz, cep telefonunuz, bir kablosuz modem halini alacak, fakat, şifresiz bir kablosuz modem, yani pek çok kişi, sizin cep telefonunuzdan internete bağlanabilecek, ve bu durum sizin faturanızı kabartacak, sınırsız bir internet kullanımına sahip değilseniz tabi ki, fakat, sınırsız internet kullanımına sahip olsanız dahi unutmamalısınız ki, sizin güvenliğiniz açısından da, insanların, sizin cep telefonunuzdan internete bağlanmaları sakıncalıdır. Yine Samsung Galaxy Mini için, cep telefonu modem olarak kullanma sırasında şifreleme işlemini anlatalım:
Yine cep telefonumuzun Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanına yeniden gidelim.
Mobil AP ayarlarını tıklayalım.
Mobil AP’yi Yapılandır’ı tıklayalım.
SSID Ağı’na, telefonunuz için bir isim verebilirsiniz, siz bir isim vermezseniz, Android; ve yanında da bir sayı çıkacaktır, bu sayı ile birlikte ismi tanımanız gerekmektedir, aksi halde cep telefonunuzu Android tablet PC’den bulamayabilirsiniz.
Güvenlik yazan yeri, WPA2 PSK olarak işaretleyelim.
Şifre bölümüne, en az sekiz karakterli bir şifre girelim.
Tamam’ı tıklayalım…
Artık cep telefonunuz güvenilir; ve şifreli. Şimdi, Android tablet internete bağlanmıyor sorununuzu çözelim, artık Android tablet PC’nizi elinize alabilirsiniz… Bu kısmı da Probook PRBT751 için anlatacağız; telefonda benzer yöntem uygulayabileceğiniz gibi, Android tablet PC için de benzer yöntemleri, farklı modeller için uygulamanız gerekecektir.
Ayarlar menüsüne girelim.
Sağ taraftan Tara’ya tıklayalım.
Altında belirecek olan isimlerden, cep telefonumuza verdiğimiz ismi bulup, üzerini tıklayalım.
Bağlandı yazısı belirdiğinde, artık Android tablet internete bağlanmıyor sorunundan kurtulacaksınız, fakat, öncesinde, cep telefonunuza vermiş olduğunuz şifreyi, Android tablet PC’de yazmanız istenecek. Sonrasında, sınırsız internet kullanımını gerçekleştirebileceksiniz, ama, internet kullanım miktarınızı aşmamaya özen göstermenizi, aksi halde kabarık bir fatura ile karşılaşabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir…
Cep telefonu modem olarak kullanma işlemi, cep telefonunuzun şarjından oldukça çalacaktır, bunun için, işiniz bittiğinde, Mobil AP’yi kapatmayı unutmayın. Dilerseniz bir de Mobil AP’yi kapatmayı anlatalım:
Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanına gidelim.
Mobil AP tıklayalım…
İşlem tamamdır. Umarız faydalı olabilmişizdir…

Tablet 3G Modem Sorunu Ve Android Tablet 3G Modem Bilgileri

Bu günlerde sık olarak ilgilenilen tablet bilgisayar modellerinden bir tanesi olma özelliğini taşıyan Probook PRBT751 hakkında, bu yazımızda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bir tablet bilgisayar almak artık çok da zor değil, ve, eğer, halk arasında, ”aman aman” şeklinde tabir edilen, marka bir tablet bilgisayar almayı düşünmüyorsanız, tablet bilgisayar fiyatlarının uygun olduğunu da az çok biliyorsunuz demektir. Tablet bilgisayarların genelinde Android işletim sistemi yüklü; ve elimize bu şekilde ulaşıyorlar. Peki ya sonrası?

Hepimizin, tablet bilgisayar alırken dikkat ettiği bir takım özellikler var. 3g’si olacak. Probook PRBT751 hakkında belirtmiş olduğumuz bu yazımızda, Probook PRBT751’in, VINN ile 3G desteği verdiğini belirtelim. Fakat, Probook PRBT751’i aldık, ve bir GSM operatörünün bayisine götürdük. Bize verilen yanıt şu oluyor: ”Bu cihazda SIM kart girişi yok, tablet 3G modem girişi de yok; cihazı sadece Wi Fi bağlantı noktalarında kullanabilirsiniz.”
Olur mu hiç öyle şey? VINN ile 3G desteği olduğu için almadık mı biz Probook PRBT751’i? İlk gittiğimiz bayide istediğimize ulaşamadık sadece diyor, ve oradan ayrılıp, farklı bir GSM operatörünün bayisine gidiyoruz, aldığımız yanıt aynı: ”Sadece Wi-Fi desteği var.” Bu şu demek? Almış olduğunuz tablet bilgisayarınızı, evinizin dışında, kablosuz modem bulunan, ya da Wi-Fi bağlantı noktası bulunmayan herhangi bir yerde kullanamazsınız… Olmaz böyle şey dedik, ve Probook Teknik Servisi ile iletişime geçtik… Aynen bildiğimiz, ve ürünün tanıtım özellikleri içerisinde yazmış olduğu gibi, VINN ile 3G desteği bulunan Probook PRBT751 cihazının uyumlu olduğu tablet 3G modem; ve Android tablet 3G modem bilgilerini aldık, sizlere de aktaracağız.
Olay şudur ki: Probook PRBT751 VINN ile 3G desteği veriyor, fakat, belirli VINN modelleri için, ve büyük ihtimalle, bazı arkadaşlar bu konuda bilgilendirilmemişler, modellerin isimleri hakkında kendilerini bilgi sahibi yaparak, sahip olduğumuz Probook PRBT751 ile internete doya doya bağlanıp, kullanımı kolay tablet bilgisayarımız ile, istediğimiz her yerden internete bağlanabilmeyi umuyoruz. Dilerseniz daha fazla zaman geçirmeden, tablet 3G modem, ve Android tablet 3G modem modelleri, ve isimlerini sizlere aktaralım; bu arada, Android tablet 3G modem bulunmaz diyen arkadaşlarımız, tablet bilgisayarımız Windows tabanlı olmadığı için VINN kullanamaz diyen arkadaşlarımızın da bilgi eksiklerini tamamlamaya çalışalım:
Tablet 3G modem, Android tablet 3G modem önerileri:
Turkcell – Huawei e176g
Avea – Zte mf-633
Tablet bilgisayarımızın, tüm 3G Wi-Fi modemlerle uyumlu olduğunu da belirtelim…

Probook Tablet Nasıl Diyenler İçin Probook PRBT751’i Tanıttık

Bu yazımızda sizler için Probook PRBT751 tablet hakkında sahip olduğumuz bilgileri paylaşacağız. Probook tablet nasıl diyenler için tanıtımını gerçekleştireceğimiz Probook PRBT751 tablet ile ilgili Probook PRBT751 özelliklerini yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Probook tablet nasıl diyenler için öncelikle, Probook PRBT751 tablet renginin beyaz olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Probook PRBT751 özellikleri arasında yer alan işlemci 1.2 GHz iken, Probook tablet garantisi ile kapıdan kapıya garantinin söz konusu olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
Kapasitif çoklu dokunmatik ekrana sahip olan Probook PRBT751 tablet, 7 inçlik ekranında 800 x 480 piksel ekran çözünürlüğü sunmaktadır. 512 MB RAM ile birlikte gelen Probook PRBT751 tablet, Probook PRBT751 özellikleri arasında kullanıcısına, 3G desteğinin bulunmadığını belirtmemiz gerekmektedir.
Probook tablet PC ailesinin üyesi olan Probook PRBT751 tablet, Wi-Fi desteğini de kullanıcılarına sunarken, kamerası, ve 2500 mAh pil ömrü ile 6 saat kullanım süresini de kullanıcılarına vermektedir. Elbette Probook PRBT751 tableti kullanım şeklinize göre pil ömrünü uzatabilmeniz, ya da kısaltabilmenizin söz konusu olduğunu unutmamalısınız; sözü geçen altı saat ortalama olarak belirtilmektedir.
Probook PRBT751 içerisinde Android 4.0 işletim sistemi yüklü olarak gelmekle birlikte, 360 gram ağırlığa sahiptir, bunun yanında, 10 milimetre inceliği, 0.3 MegaPiksel kamerası, sahip olduğu mikrofon, ve hoparlörü ile aradığınız tablet… Ancak, Probook PRBT751 içerisinde Bluetooth desteğinin bulunmadığını bir sefer daha belirtmemiz gerekmektedir.