Samsung Galaxy S5 Pil Ömründe Son Durum

Samsung Galaxy S4 Android 5.0 updateSamsung Galaxy S5 Android 5.0 güncellemesini yapmasının sonrasında, güncellemeyi henüz cihazlarına almayan, ya da alan; ancak güncelleme sonrasında Samsung Galaxy S5 pil ömrü hakkında cihazı kullanan diğer kişilerle birlikte değerlendirmeler yapmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Peki Samsung Galaxy S5 Android 5.0 güncellemesi sonrasında Samsung Galaxy S5 pil ömrü hakkında neler bilmeliyiz?

Samsung Galaxy S5 Pil Ömrü Android 4.4’te Nasıldı?

Android 4.4 işletim sistemi ile birlikte kullanılan Samsung Galaxy S5’in dayanıklılığı %72 seviyesinde idi. 21.20 saat konuşmaya olanak tanıyan cihaz, 9.36 saat internette kalma olanağı sunmakta idi. 11.05 saat video izleme olanağı da, Samsung Galaxy S5 tarafından, Android 4.4 kullanımı gerçekleştirilirken sunulmakta idi.

Samsung Galaxy S5 Pil Ömrü Android 5.0 Güncellemesi Sonrasında Nasıl?

Pek çok cihaz Android 5.0 güncellemesini yapmasının ardından, pil ömründe bir kararsızlık yaşadı. Genellikle, pil ömrü kısalan cihazların aksine, Samsung Galaxy S5 için aynı durum geçerli olmadı.

Dayanıklılık oranı %83’e çıkan Samsung Galaxy S5, konuşma süresini 27.37 saate çıkartarak, pil ömründe bu anlamda çok ciddi bir artış gerçekleştirdi. İnternette kalma süresi 9.39 saate çıkan cihazda, video oynatma süresi ise 11.15 saat olarak, yapılan testler sonrasında kaydedildi…

Samsung Galaxy S5 pil ömründe gösterilen bu yükselişin nedeni Samsung olarak tahmin ediliyor; çünkü, güncelleme sonrasında kararsız pil ömrü sergileyen cihazlar için de sorumlu tutulan, cihaz üreticileri oldu…

Samsung Galaxy S5 Android 5.0 Türkiye’de

Samsung Galaxy S4 Android 5.0 updateSamsung’un geçtiğimiz seneki amiral gemisi olan Samsung Galaxy S5 için Android 5.0 güncellemesinin ne zaman geleceği hakkında pek çok kişi merak içerisinde idi. Samsung Galaxy S5 Android 5.0 ne zaman; Samsung Galaxy S5 Android 5.0 ne zaman gelecek gibi sorular sıklıkla bizlere ulaşmakta idi. Ve artık rahatladık, çünkü sevindirici haber geldi: Samsung Galaxy S5 Android 5.0 güncellemesi Türkiye’de…

Dünya üzerinde Samsung Galaxy S5 Android 5.0 güncellemesini ilk alan ülke Polonya oldu. Sonrasında Güney Kore, İngiltere, İspanya, Türkiye sıralaması ile, 2015 Şubat ayının ilk günlerinde Türkiye’de Samsung Galaxy S5 Android 5.0 güncellemesi göründü…

Samsung Galaxy S5 Android 5.0 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S5 için Android 5.0 update, ülkemizden OTA yolu ile alınmaya başlandı. Ancak eğer siz çok sabırsız iseniz, ve güncellemenin size ulaşmasını bekleyecek kadar sabrınız yoksa, ODIN üzerinden de Samsung Galaxy S5 Android 5.0 update yüklemesini yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy S5 Android 5.0 İçerisinde Neler Var?

Öncelikle belirtelim: Samsung Galaxy S5 için hazırlanan Android 5.0’ın boyutu oldukça büyük, ve ortalama 1.4 GB… Güncelleme sonrasında, cihazlarınız parmak izini daha kolay algılayacak. Samsung Galaxy S5 üzerinde ART yapısı kullanılacak. Uygulamaların arayüzü değişecek Sistem arayüzü, ve Chroma 60 FPS hızında çalışmaya başlayacak.

Samsung Galaxy S5’in kilit ekranı değişecek, ve bildirim destekli olacak. Dikkat bildirimleri, mirror link, akıllı kilit, öncelik modu, dokun ve gir… gibi pek çok şey de, Samsung Galaxy S5’te, kilit ekranı ile birlikte yenilenecek. Ancak tüm yenilikleri bir kenara bırakacak olursak, materyal dizaynı kullanacak olan Samsung Galaxy S5’in kullanıcı deneyimi oldukça değişecek…

S4 Ve S5 İçin Android 4.4.3 Güncellemesi Tarihleri

Android 4.4.3 güncellemesiBu yazımızda sizlere, Samsung Galaxy S4; ve Samsung Galaxy S5 için gelecek olan Android 4.4.3 güncellemesinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Samsung Galaxy S4, ya da Samsung Galaxy S5 kullanımı gerçekleştiriyorsanız, ve Android 4.4.3 güncellemesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Samsung Galaxy S4 Android 4.4.3 güncellemesi ne zaman gelecek? Ulaşılan belgelere göre, Samsung Galaxy S4 Android 4.4.3 güncellemesinin, Temmuz 2014 içerisinde gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy S5 Android 4.4.3 güncellemesi ise, Haziran 2014 sonuna kadar gelmiş olacak.
Android 4.4.3 güncellemesi, Samsung Galaxy S4, ve Samsung Galaxy S5 için bir yenilik içermiyor diyebiliriz. Değişiklik sadece numara çevirici için geçerli olmakla birlikte, Samsung TouchWiz arayüzünü kullandığı için bu yenilik de fark edilmiyor. Bunun yanında, Android 4.4.3 güncellemesinde, bazı hataların düzeltildiğini de belirtmemiz gerekiyor.

Samsung Galaxy S5 Düğmeleri Tuş Ve Girişleri Hakkında Bilgiler

Samsung Galaxy S5 düğmeleriBu yazımızda sizlere, son zamanların en popüler, ve ses getiren cihazı Samsung Galaxy S5’in tuşları, düğmeleri, ve girişlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Samsung Galaxy S5 tuşları, Samsung Galaxy S5 düğmeleri, ve Samsung Galaxy S5 girişleri ile ilgili bilgi almak isterseniz, hemen detaylarımızı sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Samsung Galaxy S5 açma kapama düğmesi: Bu tuş, adından da anlaşıldığı gibi, her şeyin öncesinde Samsung Galaxy S5’i açmanıza, ve kapatmanıza yarar. Samsung Galaxy S5’i kilitlemek için de bu tuşu kullanırsınız. Eğer bu tuşa uzun süreli basılı tutarsanız karşınıza bir menü çıkar. Bu menü ile, telefonunuzu sessiz konuma, ya da uçuş moduna, Ayarlar menüsüne ulaşmanıza gerek kalmadan alabilirsiniz.
Samsung Galaxy S5 Geri tuşu: Klavyeyi gizleyerek ekranı tam ekran şeklinde kullanmanıza olanaklı hale getiren geri tuşu, aynı zamanda bir önceki menüye dönmek için de kullanılmaktadır.
Samsung Galaxy S5 Uygulama tuşu: Son zamanlarda kullandığınız menüyü, ve programları size gösteren tuş olarak tanıtılabilmektedir.
Samsung Galaxy S5 Ev tuşu: Ana ekrana dönmenize yardımcı olan Ev tuşu aynı zamanda, internette bilgi aramanıza da yardımcı olmaktadır. Bunun için Ev tuşuna bir süre basılı tutmanız gerekmektedir.
Samsung Galaxy S5 Ses düğğmesi: Bu düğmenin en üstüne bastığınızda ses şiddetlenmekte, en alt kısmına bastığınızda ise azalmaktadır. Zil sesi seviyesini, görüşmelerde karşı taraftan gelen sesi bu düğme ile ayarlayabileceğiniz gibi, gelen aramalarda telefonu sessiz konuma almak için de ses düğmesinden faydalanabilirsiniz.
Samsung Galaxy S5 Kablo girişi. Cihazınızı şarj etmek, ya da bilgisayarınıza bağlamak için bu girişi kullanabilirsiniz.
Samsung Galaxy S5 Kulaklık girişi: Bu girişe mikrofonlu kulaklık takarak telefon görüşmelerinizi yapabilir, müzik dinleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S5 Haberleri Gelmeye Ve Samsung Galaxy S5 Özellikleri Kesinleşmeye Devam Ediyor

Samsung Galaxy S5 haberleriBu yazımızla birlikte Samsung Galaxy S5 haberleri arasına bir yenisini daha ekleyeceğiz; ve Samsung Galaxy S5 nasıl olacak sorusunun yanıtları arasında yer alan Samsung Galaxy S5 özelliklerinden kesinleşenleri sizlerle paylaşacağız… Eğer siz de Samsung Galaxy S5 haberlerini merakla takip ediyorsanız, hemen soralım: Samsung Galaxy S5 özellikleri neler? Samsung Galaxy S5 nasıl olacak?

Samsung Galaxy S5 Nano SIM ile çalışacak. Süper AMOLED kapasitif dokunmatik ekranı bulunan Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında 16M renk desteği bulunacak. 5.24 inç ekranda sunulacak olan ekran çözünürlüğü 1440 x 2560 piksel olacak. Samsung Galaxy S5’in ppi değeri ise 561 olacak. Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında yer alacak olan dahili hafıza alternatifleri iki tane, 32 GB; ve 64 GB şeklinde sunulacak. MicroSD kart ile de bu hafıza 64 GB’a kadar daha arttırılabilecek. 3 GB RAM’i bulunacak olan Samsung Galaxy S5 içerisinde GPRS, EDGE, 42.2 Mbps veri akışı, Wi-Fi, Dual-Band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth 4.0, NFC, İnfrared Port, USB, MicroUSB 2.0… şeklinde bağlantı seçenekleri de bulunacak.
Samsung Galaxy S5 nasıl olacak diyenler için, cihaz üzerinde 16 MegaPiksel dahili kamera bulunacağını, ve bu kameranın otomatik odaklanma ile birlikte, LED aydınlatma özelliğine sahip olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Görüntülü konuşma için kullanılacak olan ön kameranın çözünürlüğü ise 3.2 MegaPiksel olacaktır. Android 4.4.2 işletim sistemi ile gelecek olan Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında Qualcımm Snapdragon 805 işlemci de yer alacaktır. Siyah ve beyaz renk alternatifleri ile gelecek olan Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında Li-İon 3200 mAh gücünde pil de yer almaktadır.

Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkıyor?

Samsung Galaxy S5Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy S5’ten yeni haberler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Samsung Galaxy S5 nasıl olacak, ve Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkıyor şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman geçirmeden, Samsung Galaxy S5 çıkış tarihi, ve Samsung Galaxy S5 özelliklerini sizler için aktarmaya başlayalım:

Samsung Galaxy S5 nasıl olacak? Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında, 2900 mAh gücünde pil olacak, ve şarj ömrünün uzun sürmesini sağlayacak. Bunun yanında kamerasının da çözünürlüğü yüksek olacak olan Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında yer alacak olan dahili kamera, 16 MegaPiksel çözünürlüğünde bulunacak. Samsung Galaxy S5’in ekran çözünürlüğü de, kamerasının çözünürlüğü gibi yüksek olacak, ve bununla birlikte, uzun ömürlü pilin hızlı şarj olma özelliğine sahip olacağını da belirtmemiz gerekiyor…
Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkıyor? Samsung Galaxy S5 çıkış tarihi Mobil Dünya Kongresi’nin bir gün öncesi olacak; ve Samsung Galaxy S5 tanıtımı Barcelona’da gerçekleştirilecek. Samsung Galaxy S5 çıkış tarihi: 23 Şubat 2014; saat 18:00 itibari ile olacak…

Samsung Galaxy S5 Nasıl Olacak? Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung Galaxy S5Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy S5 ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışarak, Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak, ve Samsung Galaxy S5 nasıl olacak şeklindeki soruların yanıtlarını, eldeki tahminlere dayanarak aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer Samsung Galaxy S5 özelliklerini merak ediyorsanız, işte Samsung Galaxy S5 ile ilgili ilk bilgilerimiz:

Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak? Samsung Galaxy S5 çıkış tarihinin, 2014 yılının şubat ayı olması bekleniyor. Şubat 2014’te Mobil World Congress düzenlenecek, ve muhtemelen Samsung Galaxy S5 çıkış tarihi de bu organizasyon içerisinde bir zaman dilimi olacak.
Samsung Galaxy S5 nasıl olacak diyenlere ise, Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında yer alması beklenen İris Tarama Teknolojisinden söz etmemiz gerekiyor. İris Tarama Teknolojisi, parmak izi gibi bir güvenlik sistemi olacak; ancak parmak izinden daha farklı çalışarak gözleri tanıyacak. Samsung Galaxy S5 sahibi olmayan bir kişi telefona baktığında, Samsung Galaxy S5 kesinlikle çalışmayacak. Buna ek olarak sahibinin sürekli ekrana baktığını gördüğünde, Samsung Galaxy S5’in ekranı kararmayacak. Ek olarak, bir süre ekrana bakmazsanız, Samsung Galaxy S5’in ekranı kararmakla kalmayacak, aynı zamanda kilitlenecek… Tüm bunlar ise, Samsung Galaxy S5 sahiplerinin güvenliklerini kontrol altına almak için mükemmel detaylar olarak düşünülüyor.
Samsung Galaxy S5 nasıl olacak diyenler için, Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında yer alan diğer tahminin de QHD ekran olması. Bu ekran sayesinde 1440 x 2500 piksel ekran çözünürlüğünün beklendiğini belirtmemiz gerekmektedir. 5.5 inç ekran boyutuna sahip olacağı tahmin edilen Samsung Galaxy S5, 4 GB RAM ile çalışacak, ve işlemcinin de 64 bit, 2.5 GHz olacağının tahmin edildiğini belirtmemiz gerekmektedir.
Samsung Galaxy S5’in ekanının kavisli bir yapıya sahip olacağının tahmin edildiğini de belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.

Samsung Galaxy S5 Nasıl Olacak? Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkaxak?

samsung-galaxy-s4-miniBu yazımızda sizlere Samsung Galaxy S5 ile ilgili söylentilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Samsung Galaxy S5 nasıl olacak, ve Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak şeklindeki soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, zaman kaybetmeden Samsung Galaxy S5 ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak? Samsung, Galaxy S serisinin yeni elemanını her sene bir tane olarak gerçekleştiriyor. Bu da bize gösteriyor ki, Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı önümüzdeki sene, yani 2014 senesi Haziran ayında Samsung Galaxy S5 çıkmış olabilir.
Samsung Galaxy S5 nasıl olacak? Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında belirtilmesi gereken ilk detay, 16 MegaPiksel çözünürlüğündeki sensör. Bu sensörün Optik İmaj Sabitleme özelliğine de sahip olması bekleniyor. Samsung Galaxy S5 özellikleri arasında yer alması beklenen kasa yapısının plastik ile birlikte alüminyum kullanımından gerçekleştirileceği tahmin ediliyor; Samsung Galaxy S5 görünümünün şık, içeriğinin ise kaliteli olmasının beklendiğini belirtmeyi de unutmayalım.