SmartScreen Filtresi Nedir? SmartScreen Filtresi Nasıl Açılır?

Bu yazımızda sizlere SmartScreen Filtresi ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. SmartScreen Filtresi nedir, SmartScreen Filtresi nasıl açılır; ve SmartScreen Filtresi kaldırma ile ilgili merak ettiğiniz bilgilerin yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz:

SmartScreen Filtresi nedir? Bir İnternet Explorer özelliği olan SmartScreen Filtresi, çevrimiçi kullanılan zararlı yazılımlardan, sahtekarlıklardan, kimlik avcılarından; ve dolandırıcılardan, internet kullanıcısını korumayı amaçlayan bir güvenlik aracı; ya da İnternet Explorer özelliği olarak tanımlanmaktadır.
SmartScreen Filtresinin özellikleri arasında, sahtekarlık amaçlı, kimlik avını hedefleyen, ya da dolandırıcılık sitelerini kontrol etmek ilk sırada yer almaktadır, ve SmartScreen Filtresi bunu anlık olarak gerçekleştirmektedir. İndirilen yanlış, zararlı yazılımların kullanımını da kontrol eden SmartScreen Filtresinin özellikleri arasında, kişilerin bu tür zararlı yazılımlardan uzak tutulması da yer almaktadır. SmartScreen Filtresinin özellikleri arasında, daha önceden ziyaret edilmiş, ve zararlı olduğu kanıtlanmış olan bir internet sitesinin ziyareti halinde, bir uyarı penceresi açılarak, o sayfanın ziyaret edilmemesi yönünde bir bilgilendirme mesajı kullanıcıya sunulur. SmartScreen Filtresinin özellikleri arasında, zararlı yazılımların bilgisayara indirilmek istenmesi halinde gelecek olan uyarı mesajından da söz etmek gerekir. Yazılımın zararlı olduğu, bu nedenle de indirilmesinin engellendiği belirtilecektir.
SmartScreen Filtresi nasıl açılır? SmartScreen Filtresi nasıl açılır sorusunun yanıtı için ilk olarak İnternet Explorer’in açılması, sonrasında da Güvenlik butonuna tıklanarak SmartScreen Filtresi’ne tıklanması gerekmektedir. Bunun ardından da SmartScreen Filtresi’ni Aç kısmına tıklanması gerekmektedir. Sonrasında karşınıza gelecek olan diyalog penceresinde Tamam’ı tıklamalısınız.
SmartScreen Filtresi kaldırma: SmartScreen Filtresi kaldırma için ilk olarak İnternet Explorer’in açılması gerekir. Güvenlik butonuna tıklanarak SmartScreen Filtresi’nin üzerine gelinmeli; sonrasında ise SmartScreen Filtresi’ni Kapat’a tıklanmalıdır. Karşınıza çıkacak olan diyalog penceresinde Tamam’a tıklamalısınız…