Sony Xperia Z Android 4.4.4 Güncellemesi Başladı

Sony Xperia Z Android 4.4.4 updateSony Xperia Z Android 4.4.4 güncellemesi yayınlandı, ve güncelleme ilk olarak Fransa’da bulunan Sony Xperia Z kullanıcılarına dağıtılmaya başladı. Peki Sony Xperia Z Android 4.4.4 update kapsamında nelerden söz etmek gerekiyor? Bu yazımızda sizlere, Sony Xperia Z Android 4.4.4 güncellemesi ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız…

Fransa’da dağıtımına başlanan Sony Xperia Z Android 4.4.4 update, sadece Sony Xperia Z’de değil, Sony Xperia Tablet Z, Sony Xperia ZL; ve Sony Xperia ZR için de geçerli. Şu ana kadar Android 4.4.2 işletim sistemi ile çalışan Sony Xperia Z ailesi, yeni almış olduğu Android 4.4.4 güncellemesi ile birlikte, hem var olan bazı hataları düzeltiyor; ve hem de, cihazlarda ciddi bir performans artışını olanaklı hale getiriyor.
Sony Xperia Z Android 4.4.4 güncellemesi ile, arka planda çalışan uygulama, ve programların, cihazda pil, ve performans düşüşüne neden olmaması için bir takım ayarlamalar gerçekleştirildi. Email uygulamasının daha yüksek performansta; ve stabil çalışması olanaklı hale getirildi. Cihaz içerisinde yer alan yerel uygulamalar arasında yer alan, kişiler, Wireless, takvim, ve MMS gibi kullanım alanları geliştirildi.
Sony Xperia Z Android 4.4.4 update’nin, yakın zamanda ülkemiz için de gerçekleştirilmesi bekleniyor…