Sony Xperia Z Android 4.4.4 Güncellemesi Başladı

Sony Xperia Z Android 4.4.4 updateSony Xperia Z Android 4.4.4 güncellemesi yayınlandı, ve güncelleme ilk olarak Fransa’da bulunan Sony Xperia Z kullanıcılarına dağıtılmaya başladı. Peki Sony Xperia Z Android 4.4.4 update kapsamında nelerden söz etmek gerekiyor? Bu yazımızda sizlere, Sony Xperia Z Android 4.4.4 güncellemesi ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız…

Fransa’da dağıtımına başlanan Sony Xperia Z Android 4.4.4 update, sadece Sony Xperia Z’de değil, Sony Xperia Tablet Z, Sony Xperia ZL; ve Sony Xperia ZR için de geçerli. Şu ana kadar Android 4.4.2 işletim sistemi ile çalışan Sony Xperia Z ailesi, yeni almış olduğu Android 4.4.4 güncellemesi ile birlikte, hem var olan bazı hataları düzeltiyor; ve hem de, cihazlarda ciddi bir performans artışını olanaklı hale getiriyor.
Sony Xperia Z Android 4.4.4 güncellemesi ile, arka planda çalışan uygulama, ve programların, cihazda pil, ve performans düşüşüne neden olmaması için bir takım ayarlamalar gerçekleştirildi. Email uygulamasının daha yüksek performansta; ve stabil çalışması olanaklı hale getirildi. Cihaz içerisinde yer alan yerel uygulamalar arasında yer alan, kişiler, Wireless, takvim, ve MMS gibi kullanım alanları geliştirildi.
Sony Xperia Z Android 4.4.4 update’nin, yakın zamanda ülkemiz için de gerçekleştirilmesi bekleniyor…

Turkcell’den Sony Xperia Z Kampanyası Ve Sony Xperia Z Fiyatı

Sony Xperia Z kampanyasıBu yazımızda sizler için Turkcell akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyası hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z kampanyası kapsamında Sony Xperia Z ne kadar sorusunun yanıtı olan Sony Xperia Z fiyatını, ve Turkcell akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyası ile ilgili detayları yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Turkcell akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyası için, Sony Xperia Z ne kadar diyenler, Sony Xperia Z fiyatını 24 ay taksitle ödeyebilmektedirler. Bunun yanında, Sony Xperia Z fiyatı, kullanılan Turkcell tarifesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Sony Xperia Z fiyatının aylık 67 TL’den başladığını, ve 81 TL’ye kadar, tarifeye göre değişiklik gösterdiğini belirterek, Sony Xperia Z ne kadar sorusunun yanıtları arasında yer alan Sony Xperia Z fiyatına ilk üç ay, Turkcell Müzik Paketi, ve Turkcell TV Sinema Paketinin de dahil olduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Sony Xperia Z fiyatı ile ilgili aktardığımız bilgi sonrasında şunu da belirtmemiz gerekir ki, Sony Xperia Z özellikleri arasında, 13.1 MegaPiksel kamera çözünürlüğü, 147 gram ağırlığı, 8.1 milimetrelik inceliği, TFT kapasitif dokunmatik ekranı, 16M renkli ekran desteği, 5 inç Full HD ekranından söz etmeyi ihmal etmemeliyiz. Sony Xperia Z özellikleri arasında ayrıca, Bluetooth, USB bağlantı desteği, EDGE, Android 4.1 işletim sistemi, telefon yedekleme uygulaması… gibi pek çok detayın da yer aldığını belirtmeyi unutmamalıyız.
Turkcell akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyası geçerlilik süresinin 30 Haziran 2013 tarihine kadar olduğunu belirtmeyi de ihmal etmeyelim…

Avea Akıllı Telefon Kampanyaları İle Sony Xperia Z Kampanyası Ve Sony Xperia Z Fiyatı

Sony Xperia ZBu yazımızda sizlere Avea akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyası ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedirç Avea akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyası ile birlikte, Sony Xperia Z ne kadar sorusunun yanıtı olan Sony Xperia Z fiyatını öğrenebilecek, ve bunun yanında, Sony Xperia Z özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Avea akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyasında, Sony Xperia Z ne kadar diyenlere Sony Xperia Z fiyatı ile ilgili bilgi verirken belirtmeliyiz ki, Sony Xperia Z fiyatı, 24 aylık, veya 36 aylık taksitlere bölünmektedir; bu sayede siz de, Sony Xperia Z kampanyasına katıldığınızda, Avea’da kalacağınıza dair 24 ay, ya da 36 aylık taahhüt vermiş olursunuz. Bununla birlikte Sony Xperia Z ne kadar sorusunun yanıtı olan Sony Xperia Z fiyatını belirleyen diğer unsurun da, kullanmakta olduğunuz tarifeniz olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Tarifeye göre Sony Xperia Z fiyatı, Sony Xperia Z kampanyasında değişiklik gösterebilmektedir.
Sony Xperia Z ne kadar diyenler için Sony Xperia Z fiyatını kısaca örneklendirecek olursak: Avea’nın dördüncü grup tarifelerinden bir tanesini kullanıyorsanız, ve 36 ay taahhüt ile Sony Xperia Z almaya karar verirseniz, aylık 28 TL’ye Sony Xperia Z sahibi olabilirsiniz. Yok eğer siz, Avea’nın birinci grup tarifeleri arasında yer alıyorsanız, ve 24 ay taahhüt ile Sony Xperia Z sahibi olmak isterseniz ödemeniz gereken aylık tutar 93 TL’ye ulaşmaktadır. Bunun için detaylı bilgiyi Avea resmi internet sitesi, ve Avea bayilerinden alabilirsiniz.
Avea akıllı telefon kampanyaları arasında yer alan Sony Xperia Z kampanyası ile ilgili detayları aktarırken belirtmeliyiz ki, Sony Xperia Z kampanyasının geçerlilik süresi, 31 Ağustos 2013 tarihine kadar devam etmektedir. Peki Sony Xperia Z özellikleri ile ilgili olarak neler bilmeliyiz? Sony Xperia Z özelliklerine de birlikte bakalım:
Sony Xperia Z özellikleri arasında ilk olarak Sony Xperia Z kamera özelliklerine bakacak olursak: 13 MegaPiksel Exmor kameranın Sony Xperia Z kamera özellikleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Bu kamera seri çekim özelliğine sahip olduğu gibi otomatik netleme özelliği ile de birlikte gelmektedir. Bunun yanında 16X dijital yakınlaştırma özelliğine sahip olan Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan Sony Xperia Z kamera özelliklerinden bir diğeri de Full HD kalitesinde video çekebilme yeteneğidir. Coğrafi etiketleme, ve görüntü dengeleyici gibi özelliklerin de Sony Xperia Z kamera özellikleri arasında yer aldığını belirtmeliyiz.
Sony Xperia Z özellikleri arasında Sony Xperia Z ekran özelliklerine göz atacak olursak, 5 inç TFT ekranı bulunan Sony Xperia Z özellikleri arasında 1080 x 1920 piksel ekran çözünürlüğünden de söz etmek gerekmektedir. Sony Xperia Z ekran özellikleri arasında yer alan renkli ekran desteği ise, 16.777.216 olarak belirtilmektedir. Mineral cam üzerinde, çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı bir katmanın bulunduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmekle beraber, Sony Mobile Bravia Engine 2 de Sony Xperia Z ekran özellikleri arasında yer almaktadır.
Sony Xperia Z özellikleri arasında 2 GB RAM, 16GB’a kadar Flash bellek, 32 GB’a kadar MicroSD kart bilgilerinden de söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir. Sony Xperia Z kampanyası ile sahip olabileceğiniz Sony Xperia Z özelliklerinin, belirtilenlerin çok daha fazlası olduğunu belirtmeyi de unutmamalıyız.

Sony Xperia Z Fiyatı Ne Kadar Diyenler İçin Sony Xperia Z Fiyatı Belli Oldu

Sony Xperia ZBu yazımızda sizlerer, Sony Xperia Z fiyatı ne kadar sorusunun yanıtı olan Sony Xperia Z fiyatından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z fiyatı ne kadar sorusunun yanıtı olan Sony Xperia Z fiyatı ile ilgili bilgilerin edinilmesi sonrasında ise, Sony Xperia Z özellikleri ile ilgili detaylara birlikte bakacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden soralım: Sony Xperia Z fiyatı ne kadar? Sony Xperia Z özellikleri nasıl?


Sony Xperia Z fiyatı ne kadar? Turkcell’de, Sony Xperia Z fiyatı, Sony Xperia Z’yi peşin olarak almayı düşünenler için 1849 TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Sony Xperia Z fiyatının, GSM operatörlerinin kampanyaları ile birlikte, verilecek olan 24 aylık taahhütlerle bundan daha düşük olacağını tahmin ettiğimizi de belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z fiyatı ne kadar sorusunun yanıtı olan Sony Xperia Z fiyatı ile ilgili daha net bilgilerin, 8 Nisan 2013 Pazartesi itibari ile Sony tarafından açıklanacağını da tahmin etmekteyiz.
Sony Xperia Z fiyatını uygun bulup, Sony Xperia Z ön siparişini Turkcell’e verenler, eğer siyah; ve beyaz Sony Xperia Z renk seçenekleri arasından bir tanesini tercih edecek olurlarsa, ilk bir ay boyunca, hatlarına yüklenen 1 GB interneti kullanma olanağı bulabilecekler. Bunun yanında, Sony Xperia Z alımını Turkcell’den gerçekleştiren kişiler, ilk üç ay boyunca, Sinema Paketi, ve Süper Müzik Paketi’nde de Turkcell ayrıcalıklarından yararlanabilecekler. Tüm bu detaylar, Sony Xperia Z’nin 5 inçlik Full HD ekranında sizlere keyif verecek…
Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan 13.1 MegaPiksel UltraPiksel özelliğine sahip LED flash, autofokus, Full HD kalitesinde video kaydetme gibi detayları bulunan kamera; ve görüntülü konuşmayı olanaklı hale getiren ön kamera sayesinde, Sony Xperia Z sayesinde, sevdikleriniz size sadece bir adım uzaklıkta olacak. Android 4.1.2 işletim sistemi ile elinize ulaşacak olan Sony Xperia Z özellikleri arasında 146 gram ağırlığı, ve 7.9 milimetre inceliğinden de söz etmemiz gerekmektedir. 2330 mAh Li-İon pili bulunan Sony Xperia Z özellikleri arasında 14 saat konuşma süresi, ve 550 saatlik bekleme süresinden de söz etmek gerekmektedir. Dokunmatik QWERTY klavyesi bulunan Sony Xperia Z özellikleri arasında, Wi-Fi, 3G, EDGE, GPS, GPRS, USB… gibi farklı bağlantı özelliklerinden de söz edilmektedir. 16 GB dahili hafızası bulunan Sony Xperia Z’nin hafızası, MicroSD kart ile 32 GB’a kadar arttırılabilmektedir.

Sony Xperia Z ön Siparişi İle Birlikte Sony Xperia Z Fiyat Bilgileri

Bu yazımızda sizlere, Sony Xperia Z ön siparişi ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Vodafone internet sitesi tarafından Sony Xperia Z ön siparişinin alınabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z ön siparişi ile birlikte, Sony Xperia Z ne kadar sorusunun yanıtı olan Sony Xperia Z fiyat bilgilerinin de belirlenmiş olduğunu aktarmamız gerekiyor.

Sony Xperia Z ön siparişi ile, Vodafone arasında gerçekleştirecek olduğunuz sözleşmede, bir ya da iki yıllık kontrat imzalayabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z ne kadar sorusunun yanıtları arasında yer alan Sony Xperia Z fiyat bilgileri de sözleşmenin süresine göre belirlenmiş bulunmaktadır. Sony Xperia Z ne kadar sorusunun öncesinde Sony Xperia Z alanlar için verilen kulaklıktan söz etmek istiyoruz:
Sony Xperia Z sahibi olacak olan ilk 1000 kişi, değeri 200€ olan MDR-1R kulaklıklara ücretsiz olarak sahip olabilecek. Kulaklıkların beyaz, ve siyah renklerinin mevcut olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
Sony Xperia Z ne kadar? Sony Xperia Z fiyatı, bir yıllık sözleşme ile Sony Xperia Z sahibi olmak isteyen kişiler için, tarifelerine ek aylık 39€’dan başlayacak; ve 59€’ya kadar da artabilecek. Bunun yanında, iki yıllık sözleşme ile Sony Xperia Z sahibi olmak isteyenler için, tarifelerine ek aylık ödeyecekleri tutarın 29€’dan başlayıp 42€’ya kadar atacağını belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z fiyatı, kullanılmakta olan Vodafone tarifesine göre değişiklik göstermektedir.

Sony Xperia Z Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bu yazımızda sizlere, Sony Xperia Z ile ilgili bazı bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. 21 Şubat sonrasında Almanya’da satışına başlanması beklenen Sony Xperia Z özellikleri ile ilgili detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz:

Sony Xperia Z özellikleri arasında ilk olarak 5 inç ekranından söz etmemiz gerekmektedir. 13 MegaPiksel kamerası bulunan Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan başka bir detay ise 1080 piksel olan çözünürlüğüdür.
Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan bir başka detay ise dört çekirdekli Krait işlemcisidir. 16 GB dahili hafızaya sahip olan Sony Xperia Z, 2 GB RAM ile gelmektedir, ve görüntüsünün de çok şık olacağını belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z tasarımının su geçirmez olduğunu belirtmeyi de ihmal etmemeliyiz.

Sony Xperia Z Çıkış Tarihi Ve Sony Xperia Z Fiyatı Tahminleri

Bu yazımızda sizlere Sony Xperia Z ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir, sonrasında da Sony Xperia Z hakkında kısa yorumlar yapacağımızı belirtmeliyiz. Sony Xperia Z fiyatı ile ilgili bilgilere de yazımız içerisinden ulaşabileceksiniz… İlk olarak Sony Xperia Z çıkış tarihinden başlayıp, Sony Xperia Z ne zaman diyenlerin sorularına yanıt verelim:

Sony Xperia Z ne zaman? Sony Xperia Z çıkış tarihinin 28 Şubat 2013 olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z Türkiye gelişinin ise Mart ortaları olacağını belirtmeliyiz. Sony Xperia Z fiyatına bakacak olursak, Sony Xperia Z fiyatının 1.700 TL civarında olacağı tahmin edilmektedir.
Ortaya atılan iddialara göre, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S4’ten önce çıkacak olması dolayısı ile, Samsung Galaxy S4’ten daha yüksek bir satış rakamına ulaşabilir… Sony Xperia Z için böyle bir iddia her ne kadar gündeme gelmiş de olsa, Samsung Galaxy S4 ile yarış sergileyebileceğini çok fazla düşünmemekteyiz. Bu durumun nedeni Samsung Galaxy S4’ün aylardır beklemesi olabilir. Ancak Sony Xperia Z satışları beklenenin üzerine çıkabilir. Bunun nedeninin ise, Samsung Galaxy S4’e oranla daha uygun olmasının beklentisi olarak açıklanabilir. Sebebi her ne olursa olsun, Sony Xperia Z satışlarının Samsung Galaxy S4 satışlarını aşacağını düşünmemekteyiz…

Sony Xperia Z Ve Sony Xperia Z Özellikleri

Bu yazımızda sizlere Sony Xperia Z ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z özellikleri ile birlikte, yazımız içerisinde, Sony Xperia Z’yi yakından tanıma şansına sahip olabileceğinizi unutmamalısınız.

Sony Xperia Z özellikleri arasında ilk olarak, sahip olacağı Full HD ekranından söz etmemiz gerekmektedir, ve Sony Xperia Z ekranının 5 inç büyüklüğünde olduğunu belirtmeyi de ihmal etmemeliyiz. Sony Xperia Z özellikleri arasında, cihazı tercih edenlere üç farklı renk seçeneğinin sunulacağını belirtmeyi de unutmamalıyız. Bu renkler: mor, beyaz; ve de siyah olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sony Xperia Z özelliklerine bakmaya devam ettiğimizde karşımıza çıkan bir diğer unsur da 1.5 GHz hızında dört çekirdekli işlemcidir. Bu işlemcinin 2 GB RAM ile desteklendiğini de belirtmeliyiz. Sony Xperia Z ile sunulacak olan ekran görüntüsünün kalitesi ise 1920 x 1080 piksel olarak karşımıza çıkmaktadır ki bu çözünürlük, genel olarak televizyonların da kullandığı değer kadardır.
Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan kablosuz bağlantılardan söz etmek istediğimizde ise, GPS, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC, 4G LTE… gibi pek çok unsurdan söz etmeyi unutmamalıyız. Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan kablosuz bağlantı birimleri bunlarla sınırlı da değildir.
Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan bir diğer detay ise sahip olduğu kamerasıdır. Bu kameranın çözünürlüğü 13.1 MegaPikseldir. Bununla birlikte ön yüzde bulunan kameranın da çözünürlüğü 2.2 MegaPikseldir. Yavaşlatılmış görüntü çekimlerinin gerçekleştirilebildiği bu kameraların pek çok özelliği bulunmakla birlikte, Full HD kalitesinde videolar da başarılı bir şekilde kaydedilebilmektedir.

Sony Xperia Z Hakkında Bilgiler Ve Sony Xperia Z Özellikleri

Bu yazımızda sizlere Sony Xperia Z ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z özellikleri hakkındaki bilgiler, Sony Xperia Z için hazırlamış olduğumuz yazımız içerisinde sizlere aktarılacaktır…

Sony Xperia Z özellikleri arasında ilk olarak 5 inç olan ekranından söz etmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z içerisinde bulunan pilin gücü 2330 mAh olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Sony Xperia Z özellikleri arasında, 1.5 GHz hızında dört çekirdekli işlemciden de mutlaka söz etmemiz gerekmektedir. Sony Xperia Z özellikleri arasında yer alan bir diğer detay ise 2 GB RAM’e sahip olmasıdır. 13 MegaPiksel kameranın da Sony Xperia Z içerisinde bulunduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Sony Xperia Z ile ilgili olarak aktaracağımız bir diğer detay ise, Sony Xperia Z’nin, toza; ve de suya dayanıklı olacak olması olarak belirtilmektedir.