Tablet PC Şarj Süresi Ve Tablet PC Pil Ömrünü Uzatan Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, tablet PC şarj süreleri, ve tablet PC pil ömrü ile ilgili bazı ipuçları vermeye çalışacağız. Tablet PC kullanımı gerçekleştiren kişilerin en önemli şikayetleri arasında, az olan tablet PC şarj süreleri, ve tablet PC pil ömrü yer almaktadır. Bu nedenle, tablet PC pil ömrünü uzatmak ile ilgili bu bilgileri değerlendirmenizi önermekteyiz:

Tablet PC şarj sürelerinin uzaması adına her şeyden önce, tablet PC pil ömrü bitmeden şarj etmemenizin gerekliliğine vurgu yapmamız gerekmektedir. Bunun yanında, tablet PC şarj sürelerini uzatmak adına, şarj tam dolmadan tablet PC‘nizi prizden almamanız gerektiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Tablet PC şarj sürelerinin kısalmasına neden olan bir başka unsur da ekran parlaklığıdır. Ekran parlaklığının tablet PC şarj süresini kısalttığını bilmeli, ve kullandığınız tüm uygulamaların ekran parlaklığını buna göre ayarlamalısınız…
Tablet PC şarj süresinin uzun olmasını istiyorsanız, ihtiyacınız olmadığında Wi-Fi, Bluetooth gibi ayarlarınızı pasifleştirin. Aksi halde, tablet PC pil ömrünün kısa olması kaçınılmazdır; çünkü tablet PC bu ayarlar aktif iken sürekli çevresinde cihaz araması gerçekleştirmektedir.
Tablet PC şarj süresinin uzun olması adına gerçekleştireceğiniz bir diğer uygulama da, tablet PC’nizi sürekli yazılım, ve işletim sistemlerine karşı güncel tutmak, kullanmadığınız her şeyi pasif hale getirmektir; vuna, widgetlerin de dahil olduğunu unutmamalısınız…

iPad 2 Kampanyaları İle iPad 2 Fiyatlarında İndirim

Bu yazımız, iPad 2 fiyatlarını yüksek bulanlara… Yeni iPad’ların satışa sunulmasından önce yapılan açıklamalarda, iPad 2 fiyatlarında düşüş olacağı belirtilmişti, ve işte Yeni iPad’ların satışa sunulmasının kısa süre sonrasında, iPad 2 fiyatlarında beklenen indirim gerçekleşti, ve iPad 2 kampanya beklentilerinin hayal olmadığı anlaşıldı. <!–adsense–>Şimdilerde iPad 2 fiyatları oldukça hesaplı… iPad 2 kampanya detayları için yazımızı okumaya devam edin:

iPad 2 Kampanyaları İle iPad 2 Fiyatlarında İndirim
iPad 2 fiyatlarını indiren iPad 2 kampanyası Apple Distribütörü Bilkom’dan geldi. Bilkom, tüm iPad 2’lerde, tavsiye edilen satış fiyatını, KDV dahil, 118 dolar düşürdü. Bu değer ortalama olarak Türk Lirası ile 215 TL’ye denk geliyor; ve dolar kuruna bağlı olarak değişim gösterebiliyor. iPad 2 kampanyasından yararlanmak isteyenler için sunulan iPad 2’lerin renk seçenekleri siyah, ve beyaz olarak değişiklik gösteriyor.

iPad 2 kampanyası dahilinde geçerli olan yeni iPad 2 fiyatlarından yararlanmak isteyenler, Türkiye’de bulunan tüm teknomarketlerde; ve Apple yetkili satış mağazalarında, iPad 2 fiyatlarından yararlanabilecekler.iPad 2 kampanyaları kapsamında, iPad 2 fiyatları şimdi Türkiye’de 1065 TL’den başlıyor.. Hem de bu iPad 2 fiyatlarına, iPad 2 kampanya kapsamında KDV dahil…

Bilkom’dan yapılan açıklamaya göre, Wi-Fi; ve 3G seçenekleri ile, 16 GB değerinde olan iPad 2’lerin satışı devam edecek; ancak, hem iPad 2 almak, hem de 32 GB; ya da 64 GB iPad 2 sahibi olmak için, iPad 2 kampanya kapsamında stoklar tükenmeden iPad 2 fiyatlarından yararlanmanız öneriliyor…

Ekran Seçiminde Bilmeniz Gereken Ayrıntılar

Bir cep telefonu, tablet PC; ya da laptop alacağınızda, sürekli ilgilendiğiniz ekranı hakkında öncelikli bilgiye sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Peki bu tür cihazları alırken, ekranlarındaki hangi özelliklere dikkat etmelisiniz?

Cep telefonu ekran çözünürlüğü en az 960 x 540 olmalı. Bu durum, 7 inçlik tablet PC’ler için 1280 x 800, 10 inçlik tablet PC’ler için ise 2048 x 1536 olarak düşünülmelidir. Cep telefonu ekran çözünürlüğünün 1280 x 720 olması daha çok tercih edilebilir bir durum iken, bunun yanında, cep telefonu ekran çözünürlüğünün 480 x 320 olmasından kaçınmanız gerekmektedir. Cep telefonu ekran çözünürlüğünün düşük olması, sizin sürekli ekranı kendinize yakınlaştırmanız gerektiği sonucunu doğuracaktır.
Cep telefonu ekranı, ya da tablet PC ekranının güneş altında nasıl göründüğü de önemlidir. Samsung Galaxy S3’ün de güneş altında iyi bir performans sunamadığı belirtiliyor. Yani cihazı almadan önce güneş altındaki görüntüsünü denemenizi öneriyoruz…
Ekranların görüş açıları da önemlidir. Bunun en çok laptoplar için geçerli olduğu düşünülür; laptopların ekranlarını net görmek için laptopun eğilmesi gerekir. Bu tür laptoplardan uzak durmanız gerekirken, bunun yanında, cep telefonunu GPS cihazı ile birlikte kullandığınızda da görüş açısının önemli olabileceğini unutmamalısınız. Tablet PC’nizde, izlediğiniz bir şeyi yanınızdakine gösterirken ekranı eğmenizin gerekliliği de onun görüş açısının kötü olduğunun göstergezi niteliğindedir. Buna dikkat etmelisiniz.
Ekran seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka detay da beyaz rengin beyaz gibi görünüp görünmediğidir. Web tarayıcısını açıp, about.blank adresini ziyaret edin. Bu sayfanın boş ve beyaz olması gerekmektedir. Eğer beyazınız mavi gibi görünüyorsa o cihazdan uzak durmanızı öneririz; çünkü daha sonra canınız sıkılabilir.
Ekran seçiminde, ekranın parlamamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Cihaza baktığınızda, ekrandakileri görmelisiniz, ekranın arkasındakileri değil…
Dokunmatik ekranlarda ince çizgilerin bulunmadığından da emin olmanız gerekmektedir.

Genius Kablosuz Klavye Genius Luxepad 9100

Bu yazımızda sizlere Genius kablosuz klavye olma özelliğine sahip olan Genius LuxePad 9100 hakkında bilgi vereceğiz. Genius LuxePad 9100, Genius tarafından tablet PC’ler için üretilmiş bulunuyor. Genius LuxePad 9100, Genius kablosuz klavye özelliği ile yazımız içerisinde sizlere tanıtılacak…

Genius kablosuz klavye Genius LuxePad 9100, Bluetooth özelliği sayesinde, tablet PC’de kablolara gereksinim duymadan kullanabileceğiniz bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Genius LuxePad 9100 sadece tablet bilgisayarlara değil, iPad’lara da kolaylıkla uyum sağlarken, bunun yanında bir de hemen senkronize olabilmesinden söz etmemiz gerekiyor ki bu sayede, tablet PC’nizde, Genius kablosuz klavyenizi hemen kullanmaya başlıyor, ve hiç zaman kaybı yaşamıyorsunuz…
Genius kablosuz klavyeyi kolay taşıyabilmeniz adına boyutları kompakt. Bunun yanında enerji tüketiminde önemli tasarruf yeteneğine sahip. Bunun da yanında Genius LuxePad 9100, açma kapama düğmesi ile birlikte gelerek, enerji tasarrufunu daha olanaklı hale getiriyor. Genius LuxePad 9100 ultra ince olması dolayısı ile de rahat kullanım imkanı sunuyor.
Genius kablosuz klavyenin tuşları makas şeklinde, ve bundan dolayı da, harfler oldukça akıcı bir şekilde yazılabiliyor. Bir de Genius LuxePad 9100 deri kılıfından söz etmek gerekiyor. Bu deri kılıf, içerisinde Genius LuxePad 9100’ın korunarak taşınmasına olanak tanıyor; kullanım sırasında da aynı kılıfın istenilen açıya ayarlanabilir bir stant halini aldığını belirtmemiz gerekmektedir.
Genius LuxePad 9100 üzerinde özel fonksiyon tuşları da mevcut, ve bu özel fonksiyon tuşları, tablet PC’nin pek çok özelliğine tek tuş ile ulaşılmasını olanaklı hale getiriyor.

Yeni Android Virüsü Android Security Suite Premium

Hepimiz akıllı telefon kullanmayı seviyor, hatta akıllı telefon; ya da tablet PC kullanmadığımız zamanlarda, kendimizi çağın gerisinde kalmış gibi hissediyoruz. Oysa akıllı telefonlar aslında virüs alımına oldukça açık, tıpkı bilgisayarlarımız gibi… Ve akıllı telefon virüslerinin olumsuzlukları bilgisayarlarımızdan da kötü, şöyle ki: virüslerin bedeli telefon faturalarımıza yansıyor… Bu yazımızda sizlere, pek çok akıllı telefonun ya da tablet PC’nin işletim sistemi olarak kullandığı Android, ve Android virüsünden söz etmeye çalışacağız… Android Security Suite Premium…

Android, bilindiği gibi, açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Android virüsü de kullanıcılar arasında dolaşımını büyük bir özgürlükle sürdürüyor. Nasıl derseniz: Android virüsü Android Security Suite Premium, kendisini size, bir güvenlik uyarısı olarak gösteriyor… Android virüsü Android Security Suite Premium, Zeus yazılımının son sürümü gibi bir şey.
Android Security Suite Premium, sizi, güvenlik yazılımının Premium sürümünü indirmeniz için yönlendiriyor, yönlendirildiğiniz yer ise, trojenin kendisi oluyor. Henüz Haziran 2012’de çıkan Android virüsü Android Security Suite Premium, her geçen gün, halkasına yeni sürümlerini ekleyerek dağılmakta.
Peki ya Android virüsü Android Security Suite Premium ne yapıyor? Telefonunuza gelen, ve sizin telefonunuzdan göndermiş olduğunuz kısa mesajları sizden çalıyor, ve bir sunucuya yüklüyor ki bu sunucu, kontrolünün hackerler tarafından gerçekleştirildiği bir sunucu. Eğer, Android Security Suite Premium, akıllı telefonunuzda daha hassas bir yere bulaşırsa, şifrelerinizi resetlediğiniz linkleri bile çaldırma ihtimaliniz mevcut…

Google Tablet Nexus 7 Tablet Özellikleri Ve Nexus 7 Tablet Fiyatı

Bu yazımızda sizlere Nexus 7 tablet hakkında bilgiler vererek, Nexus 7 tablet özelliklerinden söz edeceğiz. Bugünlerde aklınızda bir tablet PC almak var ise, bizim size Nexus 7 tablet ile ilgili fikirlerimizi söylememiz gerekiyor. O halde, bakalım Nexus 7 tablet, ve Nexus 7 tablet özellikleri nasıl şekillenmiş:

Nexus 7 tablet, öncelikle Google tablet olarak biliniyor. Nexus 7 tablet olarak bilinen Google tablet Asus tarafından üretildi. Peki ya Nexus 7 tablet özellikleri neler? Nexus 7 tablet özellikleri arasında ilk olarak Tegra 3 işlemcisinden söz etmek gerekiyor, bu işlemcinin çekirdek sayısı dört, ve 1.3 GHz olarak hızlandırılmış durumda. Nexus 7 tablet öçzellikleri arasında GPU’dan da söz etmemiz gerekiyor. GeForce GPU, 12 çekirdekli. Google tableti anlatmaya devam ederken, Nexus 7 tablet özellikleri arasında, 1 GB RAM’dan söz etmeyi de elbette unutmayacağız.
Nexus 7 tablet iki farklı sürüm ile geliyor: 8 GB; ve 16 GB dahili hafızaya sahip iki adet Google tabletten söz etmemiz olanaklı. Nexus 7 tablet özellikleri arasında IPS ekranından da söz etmemiz gerekli, ekran çözünürlüğü ise, 1280 x 800… Nexus 7 tabletin ön yüz kamerası ise 1.2 MegaPiksel. Google tabletin, NFC destekli olduğu tahmin ediliyor.
Google tablet Android 4.1 işletim sistemi ile, yani Android Jelly Bean ile çalışacak. Peki ya Nexus 7 tablet fiyatı ne? Nexus 7 tablet fiyatı yurtdışı için şu şekilde belirtiliyor:
Nexus 7 tablet fiyatı 8 GB hafıza için 199$
Nexus 7 tablet fiyatı 16 GB hafıza için 249$…
Nexus 7 tablet fiyatı, uygunluğu, ve özellikleri dolayısı ile, tablet PC piyasasına bomba gibi düşeceğe benziyor…

Netbook Mu Tablet Bilgisayar mı? Netbook Tablet Karşılaştırması

Bu yazımızda sizlere, netbook mu tablet mi sorusunun yanıtını vererek, neden netbook? sorusunu sorup, sonra da netbook avantajlarından bahsetmeye çalışacağız. Bu konuda biraz bilgi sahibi olmalısınız, çünkü, hanginize netbook mu tablet mi diye sorsak, hemen hemen hepiniz tablet bilgisayarı tercih edeceksiniz. Fakat netbook avantajlarını görecek olursanız, neden netbook sorusunun yanıtını siz de aklınızda daha kolay bir şekilde vermeye başlayabilirsiniz; ve netbook mu tablet mi sorusunun yanıtı da kafanızda daha net bir şekilde oluşmaya başlar…<!–adsense–>
Eğer internette gezinmekse amacınız; ve aynı zamanda uzun pil ömrü arıyorsanız, netbook mu tablet mi sorusunun yanıtı sizin için büyük ihtimalle tablet bilgisayardan yana olacaktır. Hatta tablet bilgisayarların yaygınlaşması ile, netbookların öldüğünü düşünenlerden bile olabilirsiniz. Oysa, aslında netbooklar ölmedi; bildiğiniz gibi yeni yeni gelişmeye başlayan bir ultrabook furyası dolaşıyor; ve aslında ultrabookların mantıkları netbookların mantığı ile aynı; aradaki fark ise, ultrabook gibi bir reklam kelimesinin gündemde olması sadece.
Netbook mu tablet mi sorusuna netbook yanıtını versek, neden netbook diyeceksiniz; biz de size, netbook çünkü; diyip, netbook avantajlarını anlatmaya başlayacağız. Ondan sonra, neden netbook diyeceğinize kendiniz karar verir; ve netbook mu tablet mi sorusunu da kendiniz yanıtlar hale gelirsiniz…

Netbook Avantajları
Neden netbook? Netbook avantajları arasında ilk olarak ucuz; ve de uzun ömürlü olmalarından bahsetmemiz gerekmektedir. Bundan iki sene önce aldığınız bir netbooku, bu sene, güncel yazılımlar ile çalıştırabilmeniz mümkün. Örneğin, XP yüklenmiş halde aldığınız bir netbookunuz varsa, bugün onun içerisinde Windows 7’yi çok kolay bir şekilde çalıştırabilirsiniz; ama, iki sene önce bir tablet bilgisayar aldıysanız; ve yüklü miktarda paralar ödediyseniz de, içerisindeki mobil işletim sisteminin yerine, güncel mobil işletim sistemlerini çalıştırabilmeniz oldukça zor; hatta zaman zaman olanaksızdır.
Netbook mu tablet mi sorusunun bir diğer yanıtını ise size şu şekilde verebiliriz: netbook avantajları arasında iş yapabilme yeteneğine sahip olması yer almaktadır. Şu şekilde anlatabiliriz: bir tablet bilgisayar ile, rahat rahat oyun oynayabilir; sosyal paylaşım sitelerinde keyifli zaman geçirebilir; kısacası zamanınızı tüketebilirsiniz… Ama, bir tablet bilgisayarla, iş yapmanız oldukça zordur. Nitekim daha önceki yazılarımızda da sizlere, sanatçılar, ve tasarımcılar için geliştirilmiş tablet bilgisayarlardan söz etmiştik. Bu şu anlama geliyor: tablet bilgisayarlar genellikle zaman geçirmeye yönelik olmalarına karşın, belirli işleri yapabilmek adına geliştirilen tablet bilgisayarlar günümüzde yeni yeni geliştirilmeye başlamıştır, yeterince yeterli oldukları da su götürebilir nitelik taşımaktadır. Ancak bir netbook bir bilgisayardır; ağır dahi çalışsa, sizin işlerinizi görebilmenize olanak tanırlar.
Hala tatmin olmadınız, ve netbook mu tablet mi diye soruyorsanız, bir kere daha netbook diyip, neden netbook sorusunun yanıtı olarak da netbook avantajlarından söz etmeye devam edelim: Netbook ekranı tablet bilgisayarın ekranı gibi cam değildir; kolay kolay kırılmaz. Bu kesinlikle kaldırıp fırlatın demek değil, ancak, netbook tablet kadar hassas değildir. Aynı zamanda netbook, dokunmatik ekran olmamasından dolayı, ne çizilir; ne de üzerinde parmak izleri bulunur… Tablet bilgisayarda ise kolaylıkla çatlamalar gündeme gelebilir…
İşte netbook avantajları. Neden netbook sorusunun yanıtı niteliğindeki netbook avantajlarına baktığınızda, siz de netbook mu tablet mi sorusuna artık yanıt verebilirsiniz sanırız…

Tablet Pc Avantajları

Yine de dokunmatik ekranı kullanmanın eşsiz keyfi, çok rahatlıkla taşıma ve kullanım kolaylığı, teknolojide modayı yakından takip etmenin keyfi, sosyal medya ve eğlence için kullananlara harika bir deneyim sunması gibi özellikleri ile Tablet, her daim netbook’tan önde olacak 😉 Aplle’ın İpad’i eğlence için yaptığını itiraf etmesiyle, tablet bilgisayarların ilk olarak sadece eğlence ve oyun için yapıldığını söyleyebiliriz. Ama artık iş bilgisayarı gibi kullanılabilecek tabletler gelişiyor. Yakında ultrabook-tablet arası savaşlar iyice kızışacaktır 🙂

NoelDesc 603 Özellikleri İle Kaliteli Tablet Bilgisayar Farkını Yaşayın

Bu yazımızda sizlere, tablet bilgisayar; ve tablet PC dünyasını kasıp kavuran yeni tablet bilgisayar modeli olan NeolDesc 603’ten söz edeceğiz… Tablet bilgisayar; ve tablet PC almak isteyenlere cazip bir alternatif olarak sunulan NeolDesc 603, NeolDesc 603 özellikleri, ve NeolDesc 603 fiyatı ile oldukça dikkat çekeceğe benziyor… İşte tablet bilgisayar; ve tablet PC dünyasını kasıp kavurması beklenen NeolDesc 603, ve NeolDesc 603 özellikleri:

NeolDesc 603 özelliklerine baktığımızda, karşımıza ilk olarak, tek el ile kullanılabilmesinin rahatlığı çıkıyor. 7 inçlik ekranı, 1024 x 600 piksel çözünürlüğe sahip. NeolDesc 603 özelliklerinden bir başkası ise hafifliği: 400 gramın altında olan NeolDesc 603, kapasitif dokunmatik ekranı ile de beğeni toplamayı başaran bir tablet bilgisayar.
NeolDesc 603, 2G, 3G, Wi-Fi; ve GSM destekleri ile, hem telefon görüşmesi yapmanıza olanak tanıyor, hem çoklu ortam kullanımı, Skype, gerektiğinde mail okuyarak sosyal paylaşım sitelerinde özgürce dolaşabilme, gerektiğinde ise video görüşme yapabilme gibi pek çok detaya olanak tanıyor. Ayrıca, NeolDesc 603’ten aldığınız internet desteğinin her zaman hızlı ve kaliteli olacağını da bilirsiniz.
NeolDesc 603 özellikleri arasında iki farklı kameradan söz edebilmek mümkün. NeolDesc 603 arkasında, 5 MegaPiksel Flash kamera, ön tarafında ise, 0.3 MegaPiksel ile 2 MegaPiksel arasında bir çözünürlükte kullanılabilecek kamera ile görüntülü görüşmeler yapabilmek olanaklı. NeolDesc 603 özellikleri ile birlikte, NeolDesc 603 fiyatına baktığımızda, kullanıcıların, tablet bilgisayar alacaklarsa, kalite ve uygun fiyat dengesini kuran tel tablet PC’nin NeolDesc 603 olduğu da rahatlıkla belirtilebiliyor.
NeolDesc 603 özellikleri arasında, HDMI kablosundan da söz etmek gerekiyor; HDTV aktarımı da NeolDesc 603 ile oldukça kolaylaştırılmış oluyor… NeolDesc 603 içerisinde 4 GB dahili hafızadan söz etmek mümkün olurken, 7 GB da sistem hafızasının bulunduğunu, tüm bunlara karşılık, MicroSD 32 GB hafıza kartı bulundurma kapasitesine sahip olduğu, ve 800 MHz Cortex A8 işlemcisinin olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
Kısacası NeolDesc 603, hem iş; hem de eğlence için, kullanıcısına, uygun NeolDesc 603 fiyatı ile kalite ve ayrıcalık sunuyor…

Archos 80 G9 Özellikleri Ve Archos 80 G9 Hakkında Bilgi

Bu günlerde yeni bir tablet PC almayı düşünüyorsanız, bizim size önerimiz: Archos 80 G9… Fakat hemen şunu da belirtmeliyiz ki: Archos 80 G9 henüz piyasada değil. Fakat, Archos 80 G9, kısa zamanda, tüm dünya ülkeleri ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de satışa sunulacak. Bu yazımızda sizlere, Archos 80 G9 özellikleri; ve Archos 80 G9 hakkında bilgi vermeye çalışacağız…

Archos 80 G9 hakkında bilgi verirken, Archos 80 G9 özelliklerinden ilkinin, Archos 80 G9’un sabit diski olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Archos 80 G9, dünyanın ilk; ve tek 250 GB sabit diske sahip olan Tablet PC’si olarak karşımıza çıkacak. Archos 80 G9 hakkında bilgi verirken, Archos 80 G9 özelliklerinden bir diğerinin de, çift çekirdekli OMAP4 (@1.2GHz) işlemcisi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Archos 80 G9 hakkında bilgi verirken, Archos 80 G9’un ergonomik tasarımını da göz ardı etmemeliyiz.
Archos 80 G9 özellikleri arasında yer alan 250 GB sabit diski ile, Tablet PC’nize kaydedebileceğiniz yüzlerce resim, müzik; ve filmden söz edebilmemiz mümkün. Archos 80 G9’a, HD formatında dört adet filmi, aynı anda kaydedebilmeniz mümkün. Tablet PC dünyasını yakında sarsmaya hazırlanan Archos 80 G9, 3G USB opsiyonel aparatı ile birlikte satışa sunulacak.
Archos 80 G9 özellikleri arasında, 8 inçlik ekranından; ve 4:3 ekran formatından da söz etmemiz gerekmektedir. Archos 80 G9 hakkında bilgi verirken, Tablet PC’nin, rahat taşınabilme; ve kolay kullanım olanağından yararlanabileceğinizi de unutmamalısınız. Archos 80 G9 özellikleri arasında HDMI çıkışından da söz etmek gerekiyor; ve bu özellik sayesinde, Archos 80 G9 Tablet PC’nizi, televizyonunuza bağlama olanağına sahip olabiliyorsunuz…

Tablet PC Almayı Düşünüyorsanız Archos 80 G9’u Tanıyın

Archos 80 G9 uzun zamandır piyasaya çıkması beklenen tablet PC‘lerden bir tanesi. Archos 80 G9 işletim sistemi Android 3.2 Honeycomb… Archos 80 G9 opsiyonel 3G USB aparatı; ve Archos patenti ile birlikte, heyecanlı bekleyişe son vererek, piyasaya sunulmaya hazırlanıyor.
Archos 80 G9 özellikleri arasında sayılan 3G USB aparatı ile şunu yapabiliyorsunuz: 3G bağlantısını, bulunduğunuz her ortamdan sağlayabiliyor; operatör problemi yaşamıyor; her operatörden 3G kullanım olanağı yakalıyorsunuz. Archos 80 G9 özellikleri arasında yer alan opsiyonel 3G USB aparatı sayesinde, hem Archos 80 G9 tablet PC’nizde; hem de kişisel bilgisayarınızda, dilediğinizce bir internet keyfi yaşıyorsunuz…

Archos, Avrupa’nın en büyük Tablet PC üreticisi olarak adından sıkça söz ettiriyor. Archos tarafından üretilmesi beklenen Archos 80 G9 Tablet PC ise, hem üstün performansı; hem de şık tasarımı ile, herkesin ilgisini, daha piyasaya çıkmadan üzerinde toplamış; ve kullanıcısı olacak olan kişilere, sürekli mobil olabilmenin avantajlarını yaşatacak olmanın gururunu yaşıyor.
Archos 80 G9 özelliklerine baktığımızda, Archos 80 G9’un görüntü formatının 4:3 olduğunu görüyoruz. Archos 80 G9 özelliklerinden bir diğeri de, ekranının 8 inç olması. Archos 80 G9 özelliklerinden bir başkası ise ekran çözünürlüğü: 1024×768… Archos 80 G9 özelliklerinden bir diğeri de Tablet PC’de bulunan 3G özelliği. Bu sayede, Archos 80 G9 Tablet PC ile, istediğiniz her ortamdan internete bağlanabilme olanağı buluyor, arkadaşlarınız ile online görüşebiliyor; GPS uygulamasından faydalanarak istediğiniz yere ulaşabiliyor, görüntülü görüşmeler yapabiliyor, HD kamera sayesinde, en kaliteli videoları izleyebiliyorsunuz. Kısacası Archos 80 G9 özellikleri ile, bir bilgisayarda ne yapıyorsanız, sahip olacağınız Tablet PC’de de aynı şeyleri yapabilme olanağına sahip olmanın rahatlığını yaşıyorsunuz…
Archos 80 G9 özelliklerinden bir başkası da, Archos 80 G9’un sahip olduğu işlemcinin kalitesi… OMAP4 ARM CORTEXTM çift çekirdekli A9 işlemciye sahip olan Archos 80 G9, diğer Tablet PC’lerde buşunan güncel işlemcilerden daha hızlı çalışma olanağına sahip; ve bu sayede, gerçekleştirilecek olan işlemlerin, Archos 80 G9’da, daha hızlı gerçeklşeşmesine olanak sunuyor…
Archos 80 G9 özelliklerinden bir diğeri HDMI çıkışı; bir diğer Archos 80 G9 özelliği ise, Mikro SD kart yuvasına sahip olması. Archos 80 G9 özelliklerinden bir başkası ise, 8 GB depolama alanı…
Archos 80 G9 Darty mağazalarında satışa sunuluyor. Archos 80 G9’un üç farklı modeli bulunuyor. Bu sayede Archos 80 G9, hem farklı ihtiyaç gruplarına; hem de farklı gelir seviyelerine hitap edebilecek bir Tablet PC olma özelliği taşıyacak…