Tablet PC Şarj Süresi Ve Tablet PC Pil Ömrünü Uzatan Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, tablet PC şarj süreleri, ve tablet PC pil ömrü ile ilgili bazı ipuçları vermeye çalışacağız. Tablet PC kullanımı gerçekleştiren kişilerin en önemli şikayetleri arasında, az olan tablet PC şarj süreleri, ve tablet PC pil ömrü yer almaktadır. Bu nedenle, tablet PC pil ömrünü uzatmak ile ilgili bu bilgileri değerlendirmenizi önermekteyiz:

Tablet PC şarj sürelerinin uzaması adına her şeyden önce, tablet PC pil ömrü bitmeden şarj etmemenizin gerekliliğine vurgu yapmamız gerekmektedir. Bunun yanında, tablet PC şarj sürelerini uzatmak adına, şarj tam dolmadan tablet PC‘nizi prizden almamanız gerektiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Tablet PC şarj sürelerinin kısalmasına neden olan bir başka unsur da ekran parlaklığıdır. Ekran parlaklığının tablet PC şarj süresini kısalttığını bilmeli, ve kullandığınız tüm uygulamaların ekran parlaklığını buna göre ayarlamalısınız…
Tablet PC şarj süresinin uzun olmasını istiyorsanız, ihtiyacınız olmadığında Wi-Fi, Bluetooth gibi ayarlarınızı pasifleştirin. Aksi halde, tablet PC pil ömrünün kısa olması kaçınılmazdır; çünkü tablet PC bu ayarlar aktif iken sürekli çevresinde cihaz araması gerçekleştirmektedir.
Tablet PC şarj süresinin uzun olması adına gerçekleştireceğiniz bir diğer uygulama da, tablet PC’nizi sürekli yazılım, ve işletim sistemlerine karşı güncel tutmak, kullanmadığınız her şeyi pasif hale getirmektir; vuna, widgetlerin de dahil olduğunu unutmamalısınız…