E-Okul Ortalama Hesaplama Uygulaması

teşekkür alacakmıyımTeşekkür alacakmıyım, takdir alacakmıyım gibi sorular zaman zaman her öğrenci, ve velisinin aklına gelen sorulardır. Hatta eksik kalan bir kaç puan da öğretmenlerden istenir; ve böylelikle başarı belgesinin alınmasına hak kazanılmış olur. Bu yazımızda sizlere, teşekkür alacakmıyım, takdir alacakmıyım sorularının net yanıtını öğrenmek için kullanabileceğiniz E-Okul Ortalama Hesaplama hakkında bilgilerden söz edeceğiz…

E-Okul Ortalama Hesaplama uygulaması, hem Android, hem de iOS platformlarında yer almakta olup, uygulamanın kullanılması için yapılacak tek şey ise, 2. dönem alınan notları girmek, ve ortalamayı uygulamanın hesaplamasına izin vermektir. Böylece, başarı belgesi alıp almayacağınızı 12 Haziran 2015’ten önce görebilir; ya da gerekli not tamamlaması için öğretmenlerinizin peşinden koşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul Mobil uygulaması olarak bilinen E-Okul Ortalama Hesaplama’da, 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılı 2. döneminde almış olduğunuz notlar ile birlikte, o derse ait haftalık ders sayısını da yazmanız gerekmektedir. Sonrasında uygulama, ortalamanızı hesaplayarak, teşekkür alacakmıyım, ya da takdir alacakmıyım sorunuza yanıt vermektedir.

Bu anlamda herkese başarılar dileriz…