Telefonu Televizyona Yansıtma Nasıl Yapılır?

telefonu-televizyona-baglamakGünümüzün gelişen teknolojisi sayesinde, artık, telefonu televizyona bağlamak mümkün… Şöyle bir düşünün… Akıllı telefonunuzdaki tüm resimleri, videoları, hatta dolaştığınız web sitelerini, büyük ekran, Miracast teknolojisi kullanan televizyonunuza yansıtmak istemez miydiniz? İşte, telefonu televizyona yansıtma şeklinde gerçekleştirilen bu işlemden, yazımız içerisinde sizlere söz etmeye çalışacağız. Telefonu televizyona yansıtma nasıl yapılır sorusunun yanıtını, hemen gözden geçirelim…

Telefonu Televizyona Yansıtma Nasıl Yapılır?

Telefonu televizyona bağlamak için bir kablosuz erişim noktasına gereksiniminiz yok. Sadece, yapmanız gereken işlemlerin neler olduğunu sırası ile bilmeniz gerekiyor… Bu anlamda ilk olarak televizyonunuzu ayarlamalısınız. Bunu nasıl yapacağınıza bakacak olursak.

HTC Desire 650 Nasıl?

■ İlk olarak, soldan gelip, kare içerisinde sonlanan ok’a basın.
■ Buradan Ekran Yansıtma’yı seçin.
■ Uzaktan kumandanızda bulunan dokunmatik yüzeyde, öncelikle, “…” şeklindeki Kontrol butonuna dokunun.
■ Sonrasında, belirtmiş olduğumuz, soldan gelen; ve kare içerisinde sonlanan ok, ve, kare içerisinde bulunan kesir işaretini vurgulamak adına, dokunmatik yüzeyi kaydırın.
■ Ardından, dokunmatik yüzeye bir kere basın.
■ Ekran Yansıtma’yı vurgulamak için ise yine dokunmatik yüzeyi kaydırın.
■ Ve ardından dokunmatik yüzeye yine bir kere basın.

Telefonu televizyona yansıtma için, akıllı telefonunuzda yapmanız gereken işlemler ise sırası ile şu şekildedir:

■ Akıllı telefonunuzu çalışır hale getirin. Bunun için şifre girmeniz, pin kullanmanız; ya da tuş kilidini ne şekilde açıyorsanız, açmanız gerekecektir.
■ Bağlantı sağlandığında, akıllı telefonunuzun ekranındaki görüntü her ne ise, televizyonunuza zaten yansımış olacaktır.

Casper VIA P1 Nasıl?

Bu konu hakkındaki daha detaylı bilgileri, kullanmakta olduğunuz akıllı telefonunuzun kullanma kılavuzundan almanız gerekecektir.