Telefonun Şarjı Bitti Tabletin Şarjı Bitti Açılmıyor Diyenlere Öneriler

telefonun şarjı bittiBu yazımızda sizlere, telefonun şarjı bitti, ve telefonun şarjı bitti açılmıyor şeklindeki sorunların çözümlerinden kısaca söz etmeye çalışacağız. Aynı durumun, tabletler için de geçerli olduğunu, ve tabletin şarjı bitti açılmıyor; ya da tabletin şarjı bitti şeklindeki şikayetlere neden olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Peki, telefonun şarjı bitti, tabletin şarjı bitti, telefonun şarjı bitti açılmıyor; tabletin şarjı bitti açılmıyor diyenler neler yapmalıdırlar?

Telefonun şarjı bitti, ya da tabletin şarjı bitti diyen kişilerin, her şeyin öncesinde yapmaları gereken işlem, cihazı şarja takmaktır. Bunun sonrasında şarj olma işlemi hemen başlamayabilir. Bu durum, pilin tamamen boş olmasından kaynaklanmaktadır. Telefonun şarjı bitti açılmıyor; ya da tabletin şarjı bitti açılmıyor demeden önce, en az yirmi dakika cihazın şarj aletine; ve bir elektrik prizine bağlı bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir.
Belirtilen zamanın dolmasına karşın hala, telefonun şarjı bitti açılmıyor; ya da tabletin şarjı bitti açılmıyor diyorsanız, yapmanız gereken işlem şudur: telefonun ya da tabletin ses azaltma düğmesine basmalı; hemen sonrasında da, elinizi ses azaltma tuşundan kaldırmadan güç tuşuna basmalısınız. Ve iki düğmeye de basılı tutarak, cihaz titreyene kadar beklemeli, bunun sonrasında yeniden cihazınızı açmayı denemelisiniz.
Belirtilen işlemin, cihazın model; ve işletim sistemine göre değişiklik gösterebileceğini de belirtmemiz gerekmektedir.