Toshiba Ultrabook Toshiba Satellite U840

Bu yazımızda sizler için Toshiba ultrabook Toshiba Satellite U840 hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Toshiba ultrabook ailesinin yeni ferdi Toshiba Satellite U840, İntel işlemcilerin yeni teknolojisi ile geliştirilmiş olup, kendisini tercih edenlere kolay taşınabilir olma, yüksek performans, ve şıklığı bir arada sunmanın verdiği mutluluğu yaşıyor. Toshiba Satellite U840 ismi ile Toshiba ultrabook ailesine dahil olan yeni üyenin satışına, Ağustos 2012 itibari ile başlanacak.

Toshiba Satellite U840 oldukça hızlı, hızı ise, kullanımındaki akışı ile doğru orantılandırmak olanaklı. Peki Toshiba Satellite U840 için hız göstergesi nedir? Toshiba ultrabookunuzun açma düğmesine bastığınız anda, Toshiba Satellite U840 çalışmaya başlarken, 14 saniye içerisinde de kullanıma hazır hale gelmektedir.
Toshiba Satellite U840’ın arkasında tam boy bir klavye bulunurken, bu klavyenin ışıklandırmalı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bununla birlikte, ClickPad bölümü oldukça geniş olan Toshiba Satellite U840, kendisini tercih edenlerin kolay kullanımını da olanaklı hale getiriyor.
Toshiba Satellite U840 üzerinde 1.3 MegaPiksel kamera bulunuyor, ve bu kamera Toshiba ultrabook ile, HD video görüşmelerini olanaklı hale getiriyor. Bunun yanında Bluetooth 4.0; ve kablosuz LAN özelliğine de sahip olan Toshiba Satellite U840 üzerinde pek çok tam boy giriş olduğunu özellikle belirtmemiz gerekiyor, çünkü, Toshiba Satellite U840 çok ince; ancak bu incelik, bağlantı girişlerini, örneğin HDMI, hızlı ethernet, USB 3.0, çoklu medya kart okuyucu… gibi hiç bir girişi engellemiyor. Bu nedenle de tercih edilebilecek Toshiba ultrabooklar arasında yer alıyor.
Toshiba Satellite U840 pek çok özelliği dolayısı ile doğal ses alımını olanaklı hale getirirken, kaliteli görüntü alımı ile de Toshiba ultrabooku tercih edenleri memnun etmeyi başarıyor.
Toshiba Satellite U840, 35.0 cm; yani 14 inç. Toshiba Satellite U840’ın kasası ise ultra gümüş alüminyum kaplı kasadan oluşuyor. İntel ULV işlemci ile birlikte çalışıyor. Toshiba Satellite U840 için geliştirilmiş bazı modeller, eğlencenin en gelişmişini kullanıcıya sunmak adına, AMD Radeon HD 7650M ekran kartı ile birlikte sunuluyor. Toshiba Satellite U840 inceliği 19.9 milimetre, ve ağırlığı 1.59 kilogram. Toshiba ultrabook bir sefer şarj edildiğinde, dokuz saat kesintisiz çalışmayı olanaklı hale getiriyor.