Windows 10 Siyah Tema Kullanımı

Windows 10 siyah temaWindows 10, 1. yıldönümünü, kullanıcılarına dağıttığı, ve içerisinde pek çok yenilik barındıran güncelleme ile kutluyor… Ve, bu yenilikler içerisinde en çok istenen, ve dikkat çekenlerden biri de, Windows 10 siyah tema kullanımının aktif hale gelmesi… Eğer bilgisayarınıza Windows 10 güncellemesini kurduysanız, Windows 10 black theme kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hem gözünüzü yormayacak; hem de bilgisayarınızı kalabalık göstermeyerek, daha rahat çalışmanızı sağlayıp, şarj sorununun da önüne geçmeyi hedefleyen Windows 10 siyah tema nasıl kullanılır, gelin gözden geçirmeye başlayalım…

Windows 10 black theme kullanmak için ilk olarak bilgisayarınızdan Başlat butonuna tıklayın; ve sonrasında Ayarlar’a gidin. Ardından Kişiselleştirme, sonrasında da Renkler’e gelin. Burada, alt tarafa baktığınız zaman, Uygulama Modu Seçin kısmını göreceksiniz. İşte burada Siyah temayı işaretlemeniz gerekmekte.

Windows 10 Hızlandırma Ayarları

Belirtmiş olduğumuz bu ayar ile, arka planları siyah olarak görebileceksiniz. Ancak, eğer daha yoğun bir siyah görmek istiyorsanız, Görev Çubuğunda Göster, Rengi Başlat gibi kısımları da işaretleyebilirsiniz. Özellikle yoğun çalışanlar için bu ayar dinlendirici etki gösterecektir.

Windows 10 Hızlandırma Ayarları

Windows 10 hızlandırma ayarlarıMicrosoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10‘u kullanıyorsanız; ve güncelleme ayarlarınız açık ise, bilgisayarınız kendini sürekli yeniliyor, sizi Microsoft’un tüm gelişmelerinden haberdar edip, kullanmaya davet ediyor demektir… Bu yönü ile aslında Windows 10 teknoloji demektir… Fakat işletim sistemi henüz yeni sayılabileceğinden, Windows 10 hızlandırma ayarları hakkında bilginiz olmayabilir; ve Windows 10 nasıl hızlandırılır, Windows 10 nasıl hızlandırabilirim gibi sorularınız olabilir. Bu yazımızda sizlere, bu soruların yanıtları niteliğinde, Windows 10 hızlandırma ayarlarından söz edeceğiz…

Windows 10 Nasıl Hızlandırabilirim?
Windows 10 Nasıl Hızlandırılır?

• Windows 10 ile, bilgisayarınızı açarken, bir yavaşlama hissedebilirsiniz. Bu yavaşlamanın sebebi, Windows’un size, bilgisayarınızı açar açmaz kullanacağınızı düşündüğü uygulamaları, kendisi açarak vermesidir. Ama bilgisayarla aynı anda açılan bu programlar, tahmin edebileceğiniz gibi bilgisayarın açılış hızını yavaşlatır. Eğer bu durum sizin için sorun ise, kullanacağınız zaman kendiniz açabileceğiniz programları, açılışta başlayacaklar listesinden kaldırabilirsiniz. Windows 10 hızlandırma ayarlarında bu şu şekilde yapılır: İlk olarak görev yöneticisini açın; ve sonra Başlanguç sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan listede, ne olduğunu bilmediğiniz programlara dokunmayın, ama bildiklerinizden, bilgisayarla birlikte açılmasını istemediklerinizin üzerine sağ tıklayın; ve Devre Dışı Bırak’ın.

• Kullanmadığınız programlar bilgisayarınızda dururlarsa bilgisayarınızı yavaşlatırlar mı? Kapalı kalmaları halinde hayır mı? Bilginiz yanlış… Bir kullanılmayan program dahi, harddiskte yer kaplaması dolayısı ile bilgisayarda, harddiskin daha uzun süre çalışmasına neden olabilir; ve Windows 10’u yavaşlatabilir. Bunun önüne geçmek için, kullanmadığınız programları bilgisayarınızdan kaldırın… Başlat menüsüne girin, ve Arama kısmına Kaldır yazın.Karşınıza çıkan, Program Ekle Veya Kaldır sonucuna tıklayın. Karşınıza, bilgisayarınızda yüklü olan tüm programların listesi çıkacak. Bunların içinden kullanmadıklarınızın üzerine sağ tıklayın, ve Kaldır diyerek onlardan kurtulun…

• Bazı programlar bilgisayarınızda, siz onları çalıştırmasanız da çalışır; ve sizin bu programlara, gerektiğinde çok hızlı erişmenize olanak tanır. Ancak söz konusu bu uygulamalar, bilgisayarınızın RAM kullanımını arttırarak, hızını yavaşlatmaya neden olabilir. Windows 10 hızlandırma ayarlarında bu programları değiştirebilir, arka planda çalışmalarını engelleyebilirsiniz. Bunun için, Başlat menüsüne gidin, ve Ayarlar’ı seçin. Buradan Gizlilik, sonrasında da Arka Plan Uygulamaları sıralamasını takip edin. Burada, sürekli çalışan programları görebilirsiniz. Yan taraflarında yer alan anahtarı kapalı konuma getirirseniz, söz konusu programlar artık sadece siz istediğinizde çalışacaklardır.

• Son yapmanız gereken ise diskinizi temizlemek… Bunun sayesinde, harddiskinizde yer açabilmeniz, geçici, ve gereksiz dosyaları temizlemeniz olanaklı olacaktır. Yapmanız gereken, Windows Gezgini’ne gitmek, ve temizlemek istediğiniz sürücünün üzerinde sağ tıklayıp Özellikler’e gitmektir. Ardından Genel; sonrasında da Disk Temizleme’ye tıklayın. Sistem Dosyalarını Temizle’ye basarak, gereksiz dosyalarınızdan kurtulun…

Windows 10 Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Windows 10 pil ömrüBiz bilgisayar kullanıcıları, hem alıştığımız işletim sistemini kullanmaktan vazgeçmek istemiyor, hem de yeni gelişen teknolojileri yakından takip etmek istiyoruz. Bu anlamda Windows 10 bize güzel bir avantaj sundu: hem yükseltme işlemi pek çoğumuza ücretsiz sağlandı; hem de bu işlemi yapmak o kadar kolay oldu ki, bilgisayarcıya gerek dahi kalmadı, ve veriler korundu… Bu nedenle pek çok kişi Windows 10 kullanmaya başladı… Ama bir sorun vardı: Windows 10 şarj problemi bulunuyordu… Peki siz hala Windows 10 pil ömrünü nasıl uzatacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceksiniz…

Windows 10 Şarj Problemi Nasıl Çözülür?
Windows 10 Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

• Başlat menüsüne giderek Pil Tasarrufu Ayarları şeklinde bir arama gerçekleştirin. Yapmış olduğunuz bu aramanın sonrasında karşınıza çıkan sonuçta, bilgisayarınızın şarjı %kaç kaldıktan sonra pil tasarrufu moduna geçer, onu gözden geçirin. Eğer siz bu ayara dokunmazsanız %20 sonrasında pil tasarrufu yapılacaktır. Bir önceki sayfaya giderek hangi uygulamaların daha çok pil tükettiğini görebileceğiniz gibi, pil yasarrufundan hangi uygulamaların etkilenmesini istemediğinizi de belirleyebilirsiniz. Windows 10 bu ankamda size tam serbestlik sağlıyor…

• Windows 10 pil ömrünü uzatmak için Başlat menüsünden Güç Ve Uyku Ayarları’nı bulun. Buradan, bilgisayarınızın boşta kaldığı ne kadarlık zaman içerisinde, monitörünün kapanmasını, ve uyku moduna geçmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bununla kalmayıp, Ek Güç Ayarları’na tıklayabilir, ve bilgisayar bileşenleri ile ilgili güç tasarruf ayarlarını da yapılandırabilirsiniz.

• Windows 10 şarj problemini çözebilmek için onu uçak moduna da alabilirsiniz. Bu işlev, sizin bilgisayarınızın hem Wi-Fi, hem de bluetooth’unu kapatacaktır. Sağ altta yer alan Bildirimler simgesine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kablosuz internet kullanmıyorsanız, bu ayar oldukça işinize yarayacaktır.

• Bilgisayarınız şarj olurken, gelen güncellemeleri almasını tercih edin. Aksi halde, güncelleme yaparken de Windows 10 pil ömrünü kısaltmış olacaksınız.

• Windows 10 üzerinden müzik dinler; ya da video izlerken sesi kısmanız da şarj problemini en aza indirgemenize yardımcı olacaktır. Bu anlamda kulaklık takmayı tercih etmenizi önerebiliriz.

• Bilgisayarınıza bağlı olan, ama kullanmadığınız USB, hafıza kartı gibi ne kadar çevre birimi varsa çıkartın. Bu sayede pil tasarrufuna katkıda bulunabilirsiniz.

Windows 10 Sıfırlama

Windows 10 hızlandırmaWindows’un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, birkaç ay önce tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Birçok kullanıcı da bu yeni işletim sistemine geçerek kullanmaya başladı. Bazıları gayet memnun kalırken bazıları da memnun kalmadı doğal olarak. Özellikle kurulum esnasında yapılan ayarlamaları çok iyi yapılandıramayan ya da rastgele yapan kullanıcıların büyük sıkıntılar yaşadıklarını duyuyoruz. Peki, bu sorunlardan kullanıcılar nasıl kurtulabilir? Bu sorunun en hızlı ve kolay cevabı Windows 10 sıfırlama olacaktır. Windows 10 yüklü bir bilgisayarda sıfırlama işleminin nasıl yapılacağına dair açıklayıcı bilgileri yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Windows 8 ve 8.1 kullanıcıları ekranın sağ altında ücretsiz Windows 10’a yükseltin diye bir ibare gördüler. Buraya tıklayarak mevcut özelliklerini de saklı tutarak işletim sistemlerini Windows 10’a yükselttiler. Bu da önceki ayarlar ile yeni işletim sisteminin bazı ayarlarının çakışmasına neden oldu. Haliyle bilgisayarlarda batarya sorunu, aşırı yavaşlama, fazla ısınma, geç açılma gibi birçok problemi beraberinde getirdi. Bu sıkıntılardan kurtulmak için Windows 10 Sıfırlama nasıl yapılır ondan bahsedelim. Windows 10 için Microsoft tarafından bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde eski işletim sisteminizdeki ayarları silip yerine Windows 10 için yapılandırılan ayarları kullanmaya başlayabilirsiniz. Böyle çakışmalardan kaynaklı yaşanan sorunlardan da kolaylıkla kurtulmuş olursunuz.

Windows 10 sıfırlama için Başlat Menüsü’nden Ayarlar’a gelin. Buradan Güncelleme ve Güvenlik ayarlarına gelin. Solda Kurtarma sekmesine tıklayıp sağ taraftan Başlayın’ı seçin. Ekrana gelen seçeneklerden Dosyalarımı sakla, Her şeyi kaldır, Fabrika Ayarlarını Geri Yükle üçlüsünden size uygun olanı seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Windows 10 Daha Hızlı Olsun

Windows 10 hızlandırmaWindows’un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, ücretsiz olarak dağıtılınca dünya geneline hızlı bir şekilde yayıldı. Pek çok yenilik sevdalısı kullanıcılar ilk fırsatta Windows 10’a geçerek kullanmaya başladı. Bir önceki işletim sistemi olan Windows 8.1 ile birçok benzer noktaları olmasına karşın Windows 10’un adeta bambaşka bir işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle birçok kullanıcı bu yeni işletim sistemini daha iyi nasıl kullanacağı hakkında pek bilgi sahibi değil. Özellikle Windows 10 yavaş kalıyor, nasıl hızlandırabilirim diyenlerin bir hayli fazla olduğunu görüyoruz. Bu kişiler Windows 10’dan yavaş olduğu gerekçesi ile vazgeçerek 8.1 ya da 7’ye geri dönüyor. Aslında buna hiç gerek yok. Windows 10 hızlandırma için gerekli ince ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

Windows 10 yavaş kalıyor diyenlerdenseniz ilk olarak cihazınızın Windows 10’un sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına bakmanız gerekir. Windows 10 sistem gereksinimleri ise şöyledir:
* 1 GHz PAE, NX ve SSE2 destekli işlemci,
* x86 için 1 GB, x64 için ise 2 GB RAM bellek,
* x86 için 18 GB, x64 için ise 20 GB boş HDD belleği,
* WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı.
Eğer bu saydıklarımız ve üzeri sizin makinenizde mevcut değil ise Windows 10 sizin bilgisayarınız için uygun bir işletim sistemi olmayacaktır.

Windows 10 hızlandırma için en önemli adımlardan bir tanesi de “Bloatware“ denilen ve işletim sistemi ile birlikte gelen uygulamalardan işinize yaramayanları kaldırmaktır. Hareket Merkezi\ Tüm Ayarlar\ Sistem\Uygulamalar ve Özellikler yolunu takip ederek kullanmadığınız uygulamaları kapatın.

Windows 10 WiFi Sorunu

telefonun wifisi çalışmıyorMicrosoft’un çıkarmış olduğu en son işletim sistemi Windows 10, iyiden iyiye yayılmaya başladı. Hatta pek çok Windows 8.1 kullanıcısı hiç bir ücret ödemeden bu yeni işletim sistemine geçiş yaptı. Fakat bu geçişlerden bazı kullanıcılar oldukça pişmanlık yaşadı. Çünkü her işletim sisteminin yeni versiyonunda olduğu gibi Windows 10’da da bir çok sorun ortaya çıktı. Bu sorunlardan birisi de Windows 10 wifi sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

Windows 10’a geçen kullanıcıların bir kısmı daha önce kullanabildikleri wifi özelliğini kullanamadıklarından dert yanıyor. Bu yazımızda Windows 10 wifi sorunu çözümü ile ilgili altın değerinde ipucu vereceğiz. Böylece Windows 7 veya 8.1’den 10’a geçen kullanıcılar artık wifi sorunu yaşamayacak. Windows’a göre yeni işletim sistemine geçen kullanıcıların cihazında yer alan bir VPN programı, wifi sorunu yaşanmasına neden oluyor. Fakat daha önce herhangi bir VPN programı kullanmayan kişilerin bilgisayarlarında da wifi sorunu ortaya çıkmaktadır. Windows 10 wifi sorununu adım adım şu şekilde halledebiliriz:

* Başlat Menüsü’ne sağ tıklayıp Komut İstemi (Yönetici) ‘ye tıklayın.

* Açılan siyah ekrana tırnak işaretleri olmadan “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu girin. Bu komutu elle tek tek yazmak yerine kopyala yapıştır diyebilirsiniz.

* Ardından yine tırnak işaretleri olmadan “netcfg -v -u dni_dne” komutunu yazın ve son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımların ardından bilgisayarınız yeniden başladığında artık wifi sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Konumuzun sonunda Windows 10 wifi şifresi değiştirme işlemi nasıl yapılır ondan bahsedelim. Bunun için modemin ara yüzüne girmek gerekiyor. Web tarayıcınızdan 192.168.2.1 yazarak modem ara yüzüne gelin. Buradan kullanıcı adını ve şifrenizi yazarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra menülerden kablosuz ağ ayarlarına gelin. Buradan ilgili alana yeni şifre girerek değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Adım Adım Windows 10’dan Geri Dönme

Windows 10 nasıl yüklenirUzun süredir merakla beklenen Windows 10, bir süre önce yayınlanarak kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı. Her yeni işletim sisteminde olduğu gibi Windows 10’da da beğenmeyen kullanıcılar mutlaka olacaktır. Biz de bu kullanıcıları göz önünde bulundurarak Windows 10’dan Nasıl Geri dönülür konusundan bahsedeceğiz.

Adım Adım Windows 10’dan dönme

1. Adım: İlk olarak Windows 10 dan geri dönmek için Başlat menüsüne tıklayın ve açılan pencereden de Ayarlar sekmesini açın.

2. Adım: Açılan ayarlar sekmesinden Güncelleştirme ve Güvenlik yazan yere tıklayın.

3. Adım: Açılan pencerede sağ kısımda yer alan Kurtarma seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Açılan ekranda bilgisayarınızın bir önceki yüklü olan işletim sistemi karşınıza çıkacaktır. Örneğin bilgisayarınızda Windows 10’a yükseltmeden önceki işletim sisteminiz Windows 8.1 ise ekranda onu göreceksiniz. Hemen altında Başlarken seçeneğine tıklayarak eski sürüme geçmek için son aşamaya gelmiş olacaksınız.

5. Adım: Bu adımda karşınıza neden Windows 10’dan geri dönmek istediğinizi soran mini bir anket çıkacaktır. Bu anketi doldurduktan sonra ileri butonuna tıklayarak devam edin

6. Adım: Son olarak Windows 10’dan geri dönme için istenilen ayarlamalar yapılarak işlem başlatılır.

Windows 10’dan geri dönmek için bir önceki işletim sisteminden kalan dosyaların tutulduğu klasör olan Windows.old klasörünün olması gerekir. Eğer bu klasör yok ise format atmadan Windows 10’dan geri dönmek mümkün olmamaktadır.

Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü

Windows 10 nasıl yüklenirMicrosoft’un büyük umutlarla çıkarmış olduğu en son sürüm işletim sistemi olan Windows 10, en son yayınlanan final ölümünde de beklenenleri veremeyerek pek çok sıkıntıları da beraberinde getirdi. Mavi ekran hatasından, orijinal lisans ile lisanslayamama, güncellemelerle ilgili sorunlardan wifi bağlantısı yapamamaya kadar pek çok sorun kullanıcılar için can sıkıcı olmaktadır. Bu yazımızda Windows 10 WiFi Sorunu ve Çözümü ile ilgili paylaşımda bulunacağız. Siz de benzer sorunu yaşıyorsanız aşağıda yer alan işlemleri sırasıyla yapmanız halinde sorun kendiliğinden çözüme kavuşacaktır.

Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü ile muhatap olan kullanıcılar önceden win 7 veya 8.1 kullanırken win 10’a yükselterek mağdur olan müşterilerdir. Microsoft bu konuda yaptığı açıklamada bilgisayardaki VPN yazılımı nedeniyle sorun yaşandığını söyledi. Fakat bilgisayarında böyle bir yazılım olmayan kullanıcılar da benzer sorunlar yaşamaktadır. Fakat bu sorun aşağıda yer alan adımların ardından rahatlıkla çözüme kavuşturulmuş olacaktır:

– Başlat menüsüne tıklayarak “ Komut İstemi ( Yönetici) ‘ye tıklanır.
– Açılan siyah ekrana ” reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f “ konutu yazılarak çalıştırılmalıdır. Ardından da netcfg -v -u dni_dne” yazılır ve enter tuşuna basarak çalıştırılır. Bu iki işlemi kolayca yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın
– Bilgisayarınız yeniden başlatıldığı zaman Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü ile karşılaşmış olacaksınız. Yani artık bilgisayarınızın wifi sorunu giderilmiş olacaktır. Cihazınızın özelliğine göre çekim gücü kapsamında yer alan tüm kablosuz ağlar görülerek bağlanılabilecektir.

Windows 10 Güncelleme Sorunları

Windows 10 nasıl yüklenirMicrosoft’un çıkarmış olduğu en son işletim sistemi olan Windows 10, henüz tam olarak randımanlı bir hale getirilemedi. Çıkarılan en son güncellemelerde bile halen pek çok sorun ortaya çıktığına dair haberler duyuluyor. Yani anlaşılacağı üzere Windows 10 güncelleme sorunları sanılanın aksine beklentilerin gerçekleşmemesine yol açmaktadır.

Windows 10 yükseltmesinin ardından çıkan sorunları toparlayarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlayan Microsoft, hemen bir kümülatif güncelleme paketi yayınladı. Fakat bu da ortaya çıkan sorunların çözümü konusunda pek etkili olmadı. Örneğin Windows 7 den ve 8.1’den yükseltme alarak 10’a geçen kullanıcılar reboot sorunu yaşamaya devam etmektedir. Doğrudan Windows 10 yükleyenler ise herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadır. İlk baştan itibaren Windows 10 Önizleme sürümlerini güncelleyerek devam eden kullanıcılar Win 8.1 pro geçişinde sıkıntı yaşamadılar. Win 7 ve 8.1 kullanıcıları ise sıkıntılar yaşamaya devam etti. Anlaşılacağı üzere Windows 10 güncelleme sorunları genel olarak win 7 ve 8.1 kullanıcılarında yaşanmaktadır.

5 Ağustos Çarşamba günü yayınlanan KB3081424 kümülatif güncellemesi beklenildiği gibi çıkmayarak Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle yeniden başlatma konusunda sistemin kısır döngüye girdiğinden bahsediliyor. NVIDA sürücülerinde bu sorunun daha çok görüldüğü ve maalesef giderilemediği haberlerini alıyoruz. Benzer sorunlardan birisi de dosya gezgininde yaşanmaktadır. Windows 10 güncelleme sorunları ile ilgili resmi kanallardan henüz bir açıklama yapılmadı. Hep birlikte bekleyerek Microsoft’un nasıl bir açıklama yapacağını merakla beklemekteyiz.

Windows 10’dan Nasıl Geri Dönülür?

Windows 10 nasıl yüklenirPek çok kişi Windows 10‘un çıkmasını, ve Windows 10 yükseltme işlemini yapmayı sabırsızlıkla bekledi. Ancak, eski alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil, özellikle de sürekli masa başı çalışanlar için… Ve Windows 10, Windows 7, 8; ve 8.1’den oldukça da farklı bir yapıya sahip Bu nedenle Windows 10’dan nasıl geri dönülür sorusunun yanıtı pek çoğumuz için merak konusu… Eğer bilgisayarınıza Windows 10 kurdu iseniz, ve ona bir türlü alışamadı iseniz, önümüzdeki 1 ay içerisinde Windows 10’dan geri dönüş yapabilirsiniz. Ama Windows 10’dan geri dönüş izni sadece Windows 7, 8; ve 8.1’e verilmiş gibi görünüyor… O halde madem kısa bir zamanımız var, bakalım Windows 10’dan nasıl geri dönülür?

Windows 10’dan Nasıl Geri Dönülür?

Windows 10 geri dönüş işlemine başlamadan önce, bilgisayarınızda bulunan sizin için önemli müzik, resim… gibi her ne varsa, bu dosyaları, ne olur – ne olmaz mantığı ile yedeklemenizi öneriyoruz. Herhangi bir aksilik durumunda işletim sistemini yeniden kurabilirsiniz; ama kaybettiğiniz dosyalarınıza yeniden ulaşmanız zor olabilir… Ve Windows 10’dan geri dönmek için, bilgisayar işletim sisteminin kurulu olduğu disk içerisinde Windows.old klasörünün bulunduğundan emin olmanız gerektiğini de belirtmeyi unutmayalım…

Windows 10’dan geri dönmek için ilk olarak Denetim Masası’na gidin, ve buradan Güncelleme Ve Güvenlik kısmına ulaşın. Burada, sol tarafta yer alan Recovery’e tıklayın. Burada Go Beck To A Previous Version Of Windows kısmını kullanmanız gerekecek.

Bu aşamadan sonra karşınıza birden çok seçeneğin olduğu bir sayfa gelecek Burada neden Windows 10’dan geri dönmek istediğinizi belirtmeniz; ve Microsoft’a ulaştırmanız gerekiyor. Ardından, bilgisayarınızın fişini çekmemeniz gerektiği ile ilgili bir uyarı alacaksınız, ve sonrasında da korunacak olan dosyalarınızın bilgileri bir kaç adımda size aktarılacaktır.

Daha sonra ise, Windows 10’dan geri dönüş isteğinizi onaylamanız gerekecek; ve ardından yeniden başlayacak olan bilgisayarınız eski Windows sürümüne geri dönmek için yüklemelerini gerçekleştirecek; ve sizin bu arada farklı şeylerle uğraşacak zamanınız bulunacak. Çünkü yükleme işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek…

Artık Windows 10’dan geri dönüş işleminiz tamamlanmış durumda. Bu aşamada sizden bir Windows parolası isteyebilir. Bu sizin, geri dönmek istediğiniz Windows’un parolası olup, parolaya erişiminizin bulunması önemlidir. Kaybetmiş olabileceğiniz dosyaları ise, daha önceden aldığınız yedek sayesinde geri getirebilirsiniz…