2014 Yılının İlk YouTube Kapandımı Dedikodularında Son Durum

youtube kapandımıBu yazımız, YouTube kapandımı diyen çok sayıdaki kişiyi ilgilendiriyor. YouTube kapandımı 2014 sorusunun yanıtı, özellikle UyduNet; ve TürkNet internet sağlayıcılarına bağlı kullanıcılar tarafından soruluyor; SüperOnline; ve TTNet kullanıcılarının ise henüz YouTube kapandımı şeklinde bir soruları yok…

UyduNet; ve TürkNet kullanıcıları, bir kaç saat öncesinden bu yana YouTube’a girmeye çalıştıklarında, YouTube’un mahkeme kararı ile engellendiğini belirten bir yazı ile karşı karşıya kalıyorlar. Durumdan tüm TürkNet, ve UyduNet kullanıcıları etkilenmemiş olsa dahi, çoğunun etkilenmiş olması durumu söz konusu. Bu nedenle de bu kullanıcıların aklına, YouTube kapandımı sorusu geliyor. Servis sağlayıcılardan alınan bilgiye göre ise, mahkeme kararı en geç iki haftaya kadar tüm servis sağlayıcılara ulaşacak, ve YouTube kapanacak.
Ancak bunun yanında, YouTube ile alakalı bir problemin bulunmadığını düşünenlerin var olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Buna göre, TürkNet; ve UyduNet hacklenmiş olabilir şeklinde düşüncesi bulunan kişiler mevcut. Aksi halde, YouTube’un sayfasında yazılı olan mahkeme kararının bir numarası olur, ve sayfa bu denli amatörce hazırlanmazdı.
YouTube ile ilgili en net bilgiyi ise, önümüzdeki günleri bekleyerek birlikte öğreneceğiz…