Yıldırım İşareti Ve Fotoğraf Makinesinde Flash Kullanımı

fotoğraf makinesinde flash kullanımıBu yazımızda sizlere, fotoğraf makinesinde flash kullanımı, ve fotoğraf makinesinde flaş ne işe yarar gibi soruların yanıtlarından söz ederek, fotoğraf makinesi flaş çalışmıyor sorununun yanıtından; ve yıldırım işaretinden söz edeceğimizi belirtmeliyiz. Tüm bu bilgileri verirken ise bize yıldırım işaretinin; yani şimşek işaretinin yol göstereceğini belirtmemiz gerekmektedir. O halde, ilk olarak bu bilgiye neden gereksinim duyduğumuzu aktaralım:

Fotoğraf makinesinde flash kullanımı, özellikle turistik yerlere gittiğinizde karşınıza çıkan bir etken olacaktır. Çünkü, bu tür yerlerde genellikle, fotoğraf makinesinde flash kullanımına izin verilmemektedir. Tam da bu noktada yıldırım işareti, ya da şimşek işareti devreye girer; ve fotoğraf makinesinde flaş çalışmıyor demenizi olanaklı hale getirir; rahat bir şekilde istediğiniz yerlerin ve objelerin fotoğraflarını çekmenizi olanaklı hale getirir. Yıldırım işareti, ya da şimşek işaretinin, neredeyse tüm dijital fotoğraf makinelerinde kullanıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Fotoğraf makinesinde flash kullanımı için yıldırım işareti, ya da şimşek işaretinin ne işe yaradığını bilmeniz çok önemlidir.
Yıldırım işareti sayesinde, fotoğraf makinesinde flaş çalışmıyor durumunu olanaklı hale getirebilirsiniz. Bu noktada, flashı kapatmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda şimşek işareti ile, kırmızı göz engelleme modunu aktif hale getirerek gözlerin kırmızı çıkmasını engelleyebilirsiniz. İsterseniz fotoğraf makinesinde flash kullanımını sürekli açık yapabilir; hatta otomatik hale de getirebilirsiniz, bu durumda fotoğraf makinesinde flash kullanımı gerekli olduğu zamanlarda flash çalışacaktır.
Fotoğraf makinesinde flash kullanımının engellendiği, ve yazımızın başında belirtmiş olduğumuz turistik yerlerde, ya da müzelerde, eserlerin doğallığının flash nedeni ile bozulmasının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Bu tür yerlerde kişiler uyarılmakta; ve uyarılarının dikkate alınması beklenmektedir. Bununla birlikte, fotoğraf makinesinde flash kullanımı, kimi insanların gözlerinin ışık nedeniyle zarar görmemesi için de engellenebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sony Kampanya PS3 Gnctrkcll Kampanyaları İle Birleşti başlıklı makalemizde gnctrkcll kampanyaları, PlayStation 3 ve PlayStation 3 kampanya 2012 hakkında bilgiler verilmektedir.

“Yıldırım İşareti Ve Fotoğraf Makinesinde Flash Kullanımı” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.