İşte Türk Lirası Yeni Simgesi Ve Türk Lirası Nasıl Yazılır?

Türk Lirası simgesi yenilendi. Yapılan yarışma sonucunda, Türk Lirası simgesinin özgün, elle yazımı kolay, ve anlaşılabilir olması hedeflendi. Peki ama, bilgisayarda Türk Lirası nasıl yazılır? Bu yazımızda sizlere Türk Lirası nasıl yazılır sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Türk Lirası simgesi nasıl yazılır diye sorup da bilgisayar kullananlar, aslında, Türk Lirası simgesi nasıl yazılır sorusunun yanıtı basit; ama, öncesinde yapmanız gereken bazı şeyler de yok değil…

Türk Lirası nasıl yazılır sorusunun yanıtı kolay, ancak, Türk Lirası yeni simgesini yazmak için, bilgisayarınıza yüklemeniz gereken bir yazı tipi var. Bu yazı tipinin adı: AbakuTLSymsSans… Türk Lirası yeni simgesini yazmak için, bilgisayarınızın gereksinim duyduğu yazı tipi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından sağlanmaktadır. AbakuTLSymsSans yazı tipini öncelikle bilgisayarınıza yükleyecek, ve sonrasında da çalıştırıp, gereken işlemlerin yapılabilmesi için, AbakuTLSymsSans’a yönetici izni vereceksiniz.
AbakuTLSymsSans yazı tipinin yüklenmesinden sonra, Türk Lirası yeni simgesi yazımı için Başlat menüsüne tıklayarak, buradan TLsimgesiKısayol.exe’yi çalıştıracaksınız. Ve sonrasında, AltGr+T tuşlarına basarak, ya da, Ctrl + Alt T tuşlarına basarak, Türk Lirası yeni simgesini yazabileceksiniz.
AbakuTLSymsSans yazı tipini yükledikten sonra, isterseniz, Türk Lirası yeni simgesini yazmak için kullandığınız programı kapatabilirsiniz de… Bunu yapmanız için gereksinim duyduğunuz tek şey, sistem uyarıları bölümünde yer alan simgeye sağ tıklamak, ve kapatmak…

Bir önceki yazımız olan 22 Kasım 2011'de Seçilmesi Gereken Güvenli İnternet Paketi başlıklı makalemizde 22 Kasım 2011, filtresiz aile paketi ve güvenli internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.