SMS İle OGES Sorgulama Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda, OGES sonuçları için OGES sorgulama yapmak isteyen kişilere, SMS ile OGES sorgulamasını nasıl yapacaklarını anlatacağız. Ortaöğretim Geçiş Sistemi yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyenler arasında yer alıyor, ve OGES sorgulama işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, kullandığınız operatör üzerinden bir kısa mesaj göndermek, ama, öncesi, ve sonrasının olduğunu da belirtelim…

OGES sonuçları için OGES sorgulaması yapmayı, SMS ile OGES sorgulama şeklinde gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle, Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul adresine girerek, telefon numaranızı kaydettirmeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından size bir onay mesajı geliyor. Cep telefonunuzdan, OGES sorgulaması için gelen onayı gerçekleştirmeniz halinde, OGES sonuçlarını kullanmaya başlayabiliyorsunuz.
SMS ile OGES sorgulama için, cep telefonunuzla da kayıt işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz… Bunun için yapmanız gereken, cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne OGES yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra, öğrencinin TC kimlik numarasını yazmak, ve 8383’e kısa mesaj göndermek.
OGES sonuçları için OGES sorgulama yapmak ,SMS ile OGES sorgulama kaydını gerçekleştirdikten sonra çok kolay bir hal alıyor. OGES yazıp boşluk bırakıyor, ve TC kimlik numaranızı yazarak, 1 TL karşılığında 8383’e kısa mesaj gönderiyorsunuz. SMS ile OGES sorgulama her operatörde aynı şekilde ücretlendiriliyor…

Bir önceki yazımız olan 22 Kasım 2011'de Seçilmesi Gereken Güvenli İnternet Paketi başlıklı makalemizde 22 Kasım 2011, filtresiz aile paketi ve güvenli internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.