Venüs Geçişi Tamamlandı Venüs Güneşin Önünden Geçti

Venüs güneşin önünden geçti, ve Venüs geçişi tamamlandı. Venüs güneşin önünden geçti derken şunu da belirtmemiz gerekmektedir ki: Venüs geçişi güneş diskinin ön tarafında gerçekleşti. Venüs geçişi gerçekleştiği sırada, güneş diskinin 1 /33’ü, siyah bir nokta ile kapanmış izlenimi, izleyenler tarafından algılandı.

Venüs geçişi, güneş diskinin ön tarafında, siyah bir küçük nokta şeklinde görüldü. Venüs geçişi ikili olarak gerçekleşmekteydi, ve ilk Venüs geçişi 2004 senesinde gerçekleşmişti. Bir sonraki Venüs geçişi ise, 2117 senesinde; ve 2125 senesinde gerçekleşecek. İlk Venüs geçişi 11 Aralık olacak iken, ikinci Venüs geçişinin 8 Aralık tarihinde gerçekleşeceğini de belirtmemiz gerekiyor.
Venüs güneşin önünden geçti; ve bu durum bir nevi güneş tutulması olarak değerlendirildi. Venüs geçişi aynı zamanda, bir araştırmanın da zeminini oluşturdu, bu araştırma şu: diğer yıldızların önünde başka gezegenler var mı? Venüs geçişi, bunun da yanıtının bulunması açısından bilim insanlarına yol gösterir nitelik taşımakta. Venüs geçişi, bilim insanlarına şu konuda da bilgi veriyor: dünyanın kütlesi, ve boyutları ile çok yakın bir bağlantısı bulunan Venüs güneşin önünden geçti, ve dünyanın da bu süreci ne kadar sürede tamamlayacağına ilişkin bilgileri bilim insanlarına vermiş oldu…

Bir önceki yazımız olan 22 Kasım 2011'de Seçilmesi Gereken Güvenli İnternet Paketi başlıklı makalemizde 22 Kasım 2011, filtresiz aile paketi ve güvenli internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.