3G Hızı 4 G Hızı Ve LTE Hızı Hakkında Bilgiler

LTE hızıBu yazımızda sizlere, 3G nedir, 3G hızı hakkında neler bilmeliyiz, 4G hızı, ve LTE hızı hakkındaki bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de 3G nedir, 4G hızı, ve LTE hızı gibi, cihazların bağlantı hızlarını belirleyen konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

3G nedir? Pek çok kişi 3G’yi görüntülü konuşma olarak biliyor. Çünkü 3G görüntülü konuşmanın yaygınlaşması ile birlikte gündeme geldi. Üçüncü Jenerasyon mobil iletişim standardı olarak bilinen 3G hızı 28Mbps’ye kadar artış gösterebiliyor. 3G hızı ile, internet üzerinde, dilediğiniz şeyleri özgürce gerçekleştirebilmeniz mümkün. Ancak, cihazınızın 3G hızını destekliyor olması, kullanmakta olduğunuz interneti sizin için sağlayan GSM operatörünün 3G hızını destekleyeceği anlamına gelmiyor. Sınırsız internet kullanımı gerçekleştirdiğiniz durumlarda, adil kullanım miktarını aşmanız halinde, internet bağlantı hızınız, GSM operatörünüz tarafından, fatura döneminizin sonlanmasına kadar düşürülebiliyor. Bu durum ise internet bağlantı hızınızın düşmesine neden oluyor.
4G hızı 100 Mbps’ye kadar artış gösterebiliyor, ve bazı Avrupa ülkeleri ile birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanımı gerçekleştiriliyor.
LTE nedir? Long Term Evolution olarak isimlendirilen LTE hızı 300 Mbps’ye kadar varabiliyor. 4G’nin geliştirilmiş hali olarak da tanımlayabileceğimiz LTE hızı, ülkemiz için uzunca bir zaman desteklenebilir nitelikte değil…

Bir önceki yazımız olan GPRS Nedir? EDGE Nedir? başlıklı makalemizde EDGE, EDGE hızı ve EDGE nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.