Bedava İnternetten Nasıl Faydalanırsınız

İnternet ile, aradığımız pek çok bilgiye sahip olabilmemiz mümkün. Öyle ki, internet kullanımı geliştiğinden beri, gazetelerin, kupon ile vermiş oldukları ansiklopedileri vermediklerini görüyoruz. Bunun gibi pek çok örnek de verilebilir, aynı zamanda, internet kullanımının gelişmesi ile, müziklerini de internet üzerinden indiren kişiler, albüm satışlarına etki eder oldular; ve albüm satışlarında gözle görülür bir azalma olduğu; hatta bu nedenle, pek çok sanatçının albüm çıkartmak istemediğini de biliyoruz.

Bununla birlikte, internet üzerindeki video paylaşım siteleri sayesinde, televizyon programlarının reyting oranlarının düştüğünü de söyleyebilmek mümkün. Bunu aslında bedava internet ile yapıyoruz diyebiliriz…
Bedava internet, aslında, internet kullanımına ücret ödemediğimiz internettir; ve bunu da Wi-Fi ile sağlarız genellikle. Ancak bedava internet kavramına genel bakış açısı ile bakacak olursak, tüm bu saydığımız kullanım oranlarına göre, interneti, bedava internet olarak değil, ücretli internet olarak da kullansak, bedava internet kullanır gibi kullandığımızı görürüz.
Bedava internet adı altında kullandığımız Wi-Fi ile, bulunduğumuz ortamlarda kablosuz modem kullanan bir internet kullanıcısı var ise, onun kullanmış olduğu kablosuz modem ile, bizim de internete bağlanmamız durumu söz konusudur Wi-Fi’de. Kablosuz modem kullanan kişi, internet bağlantısını şifrelemiş ise, bu şifreyi girerek; eğer şifre yoksa da, direk bağlanarak Wi-Fi’den faydalanabilmemiz mümkündür. Ancak Wi-Fi ile elde etmiş olduğumuz bedava internetin, hızının, normal hız olmadığını da bilmemiz gerekmektedir. Daha önceki bir yazımızda da belirttiğimiz gibi, kablosuz internet bağlantısı, aynı ev içerisinde dahi olsak, %30’lara varan hız düşüşleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu durum da, internetten alacağımız verimin düşmesi anlamına gelmektedir; işlerimizi daha geç yapar hale gelmemize neden olur.
Bedava internet yani Wi-Fi’den, cep telefonumuz ya da notebookumuz ile faydalanabilmemiz mümkündür. Bunun yanında, günümüzde, masa üstü bilgisayarlarda da Wi-Fi, yani bedava internetten faydalanılması amacıyla, bir kablosuz modeme bağlanma aparatı geliştirilmiştir, isteyen kişiler, bu şekilde, masa üstü bilgisayarlarından da bedava internet olanağı sağlayabilirler.

2 thoughts on “Bedava İnternetten Nasıl Faydalanırsınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.