Dijital Kadın Asistanı “Pepapp” Nedir?

Gün geçmiyor ki kadınlar için yeni mobil uygulamalar geliştirilmesin. Pepapp’da bu faydalı uygulamalardan birisi. Pepapp kadınların özel günlerindeki sıkıntılarını hafifletmeyi hedefleyen bir uygulama. Pepapp’ın geliştiricisi olan Medya Şef ve uygulamanın başlangıcındaki finansmanı olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu bu uygulamayı hayata geçirebilmek için 100.000$ yatırım yaptılar. Dijital kadın asistanı da diyebileceğimiz Pepapp kadınların regl dönemlerinin takvimini ayarlama, bu dönemlerindeki sağlık problemlerinin önüne geçme, moral ve motivasyon verme gibi özellikler barındırıyor. Ayrıca kadınların yumurtlama dönemini de ayarlayarak en uygun hamilelik dönemini ve bu dönemin en uygun ne zaman olacağını, adet tarihine kaç gün kaldığını, gelen akıntının seviyesini ve cinsel ilişki için en uygun zamanı söyleme gibi opsiyonları da mevcut. Kadınların tüm bu döneminde karşısına çıkan problemleri ve tüm detayları veri olarak da saklamakta. Bu sayede olası bir rahatsızlık durumunda doktora başvurulduğunda rahatsızlığın seyrini de takip edebilmeyi ve tedavinin erken sonuçlanmasını sağlamakta.

Medya Şef Ajansı Başkanı Emrah Yiğit bu uygulamanın kadınların adet dönemindeki sıkıntılarını hafifleterek hayatlarını daha da kolaylaştırıcı dijital bir kadın asistanı olduğunu ve bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğunu vurguladı.

Dijital kadın asistanı Papapp uygulamasını Türkçe ve İngilizce dil desteği ile Google Play Store’da yer almakta. İlerleyen günlerde İspanyolca, Fransızca, Hintçe ve Çince dil desteği de vermeyi hedefleyen Pepapp, 1 milyondan fazla indirilme ile hızla büyüyen bir uygulama olarak dikkat çekmekte. Kadınlar ve özellikle hamileler için çok faydalı bir uygulama olan Pepapp’ın geliştiricisi Medya Şef de yaptığı uygulama gibi hızla gelişip büyüyen bir şirket olarak yoluna devam etmekte.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Uygulamasını Şifreleme başlıklı makalemizde android uygulama kilitleme, android uygulama şifreleme ve iphone uygulama kilitleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.