DSL Bağlantı Yok Hatası

DSL bağlantı yok hatasıİnternet hayatımıza girdiğinden beri pek çok kolaylıkları da beraberinde getirdi. Fakat her şey her zaman güllük gülistanlık olmuyor. Her internet kullanıcısının başına mutlaka dsl bağlantı yok hatası gelmiştir. Yani internet erişimimiz için gerekli olan alt yapı ile bağlantı kurulamadığı anlamına gelmektedir. En sorunsuz internet hattında dahi zaman zaman bu sıkıntı ile karşılaşmak mümkündür. Bu da demektir ki yazımızın devamında vereceğimiz dsl bağlantısı yok hatası çözümü tüm internet kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor.

Dediğimiz gibi dsl bağlantı yok hatasını hemen herkes yaşamaktadır. Başımıza ilk defa böyle bir sorun geldiğinde dsl bağlantısı yok hatası nasıl düzeltilir diye sağa sola bakmaya, araştırmaya çalışırız. Ya da doğrudan internet hizmeti aldığımız şirketin müşteri hizmetlerini ararız. Aslında konuya dair teknik bir bilgimiz yoksa en doğrusu müşteri hizmetlerini arayıp yardım almak olacaktır. Böylece daha kötü sonuçlara neden olacak durumlarla muhatap olmayız. Eğer siz de dsl bağlantısı yok hatası alıyorsanız şu adımları sırasıyla yapmanız probleminizi çözüme kavuşturacaktır.

*İlk olarak modeminize reset atın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

* Eğer hem internet hem de sabit telefon kullanıyorsanız mutlaka splitter’ı ve ona gelen kabloları kontrol edin. Bunun için splitter’ı çıkarıp gelen hattı doğrudan modeme bağlayıp sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

* Splitter’ı devreden çıkardığınızda eğer sorun çözülmüşse splitter’ıı değiştirin. Sorun devam ediyorsa kablolarını da kontrol edin.

* Tüm bunlara rağmen halen sorun devam ediyorsa müşteri hizmetlerinizi arayarak sorunu bildirin. Gereken çözüm adımlarını teknik destek ekibi sizi de yönlendirerek sorunu çözecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.