2014’ün 1 Nisan Şakası “Facebook Da Kapatıldı”

Facebook profilime kim bakmışBu yazımızda sizlere, 2014’ün 1 Nisan şakasından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Pek çok kişi, 2014’ün 1 Nisan şakası nedeniyle, Facebook kapandı mı, ve Facebook kapandı mı 2014 sorularının yanıtlarını aramaya başladı. Peki bunun nedeni ne idi? İşte 2014’ün 1 Nisan şakası…

Gerek Facebook, gerekse forum sitelerinde, ve hatta, gazetelerde dahi şöyle bir haber yayınlandı: “Facebook Da Kapatıldı…” Twitter, ve YouTube’nin kapatılması olaylarından sonra, Facebook’un da kapatılacağı ile ilgili sorular, bu başlığı tamamlar nitelikte olunca, herkes haberi sonuna kadar okudu; ve, haberin sonunda, 2014’ün 1 Nisan şakası su yüzüne çıkmış oldu. Dilerseniz haberden önemli satır başlarını sizlere aktaralım:
YouTube, ve Twitter’in kapatılmasının ardından, gözler, Facebook üzerine çevrilmişti, ve bugün gelen Facebook’un kapatılması haberi, gündeme bomba gibi düştü. Kullanıcılar Facebook’un kapatılıp kapatılmayacağı ile ilgili bilgileri edinmeye çalışırken, Facebook’un kapatıldığını belirten haber; kullanıcıların şaşırmasına neden oldu.
Not: Bu haber, tarihin 1 Nisan olması dolayısı ile, tamamen şaka amaçlı olarak hazırlanmıştır…
İşte bu haber, daha uzun bir şekilde, ve gazetelerde de yayınlanınca, pek çok kişi, Facebook kapatıldı mı, ve Facebook kapatıldı mı 2014 sorularını yoğun bir şekilde sormaya başlamıştı. Gündemin, 1 Nisan şakalarına konu olması, pek çok kişinin, bu habere inanmasına neden olmuş bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.