Bu Komutlar İle Facebook Hızınızı Arttırın

Pek çoğumuz Facebook’ta bolca vakit geçiriyoruz; bazen işlerimizden zaman ayırıp Facebook kullanmak durumunda kalıyoruz; çünkü takip etmek istediğimiz şeyler, işlerimizden daha ağır basabiliyor. Peki Facebook’ta geçirdiğimiz zamanı daha kaliteli hale getirsek, işlerimizi de daha kısa sürede yapsak; bizim için daha faydalı olmaz mı? Olur elbette; bizler de bunu düşündük; ve sizin için Facebook hızınızı arttıracak bir kaç pratik yöntemden bahsetmeye karar verdik. İşte bu yöntemlerden bazıları:

Facebookta çok fazla arkadaşı olanlar, facebook hızınız, arkadaşlarınız nedeniyle düşecek; çünkü kalabalık arkadaş listenizden, tek tek arkadaşlarınızı bulmak sizin için zor olacak. Bundan dolayı, arkadaşlarınızı aradığınız zamanlarda kolaylıkla bulabileceğiniz şekilde gruplandırmanız, sizin için oldukça rahatlatıcı olacaktır.
Durum paylaşımı yaparken, arkadaşlarınızın bu yazıyı görmesini istiyorsanız şunu yapın, yazınızı yazdıktan sonra @ işaretini yapıp, boşluk bırakmadan da hemen arkadaşınızın adının ilk iki harfini yazın; ve karşınıza çıkacak olan listeden, aradığınız arkadaşınızı bulup, durum güncellemesinde onu hemen etiketleme şansına sahip olun.
Şimdi de size, Facebook klavye kısa yollarından bahsedelim. Facebook klavye kısa yolları için size vereceğimiz komutlar, Chrome’de aynen verdiğimiz şekilde geçerli iken, Firefox’ta komutların başına bir de shift eklemeniz gerekmektedir. Eğer Facebooka internet explorerden giriyorsanız, size vereceğimiz komutları yazdıktan sonra entere basmanız gerekmektedir. Dilerseniz, facebook hızınızı arttıracak facebook klavye kısa yollarını size hemen aktaralım:
Alt+0 Facebook Yardım Merkezi
Alt+1 Facebook Haber Sayfası
Alt+2 Facebook Profil Sayfası
Alt+3 Facebook Arkadaşlık İstekleri
Alt+4 Facebook Mesaj Sayfası
Alt+5 Facebook Bildirileri
Alt+6 Facebook Hesap Ayarları
Alt+7 Facebook Gizlilik Ayarları
Alt+8 Facebook
Alt+9 Facebook Hizmet Sözleşmesi

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.