Facebook DisLike Butonu Hakkında Bilgiler

Facebook Dislike butonuGünümüz sosyal medyası denildiğinde akla ilk gelen platformlarından birisi olan Facebook’tan bir yenilik daha geliyor. Uzun yıllardır kullanıcıların büyük merakla çıkıp çıkmayacağını sorduğu dislike butonu artık facebook için de getiriliyor. Uzun süredir kullanıcıların istediği fakat henüz bir resmi açıklamanın yapılmadığı Facebook dislike için nihayet resmi bir açıklama geldi.

Facebook’un kurucusu ve 1 numaralı ismi olan Mark Zuckerberg, bilindiği üzere zaman zaman Q & A with Mark ( Mark ile soru cevap) etkinliği düzenleyerek açıklamalarda bulunuyor. Son olarak yapılan etkinlik esnasında Facebook dislike nedir ve ne zaman gelir diye sorulan bir soru üzerine olayı doğrulayarak artık facebook’a da dislike butonu getirileceğini doğruladı.

Zuckerberg yaptığı açıklamalarda daha önce beğenme ile ilgili alternatif seçenekler üzerinde durduklarını ve bu yöndeki çalışmalarının devam ettiğinin altını çizerek yakın bir zamanda Facebook dislike butonunun getirileceğini ifade etti. Fakat bu butonun bizlerin tahmin ettiğimiz gibi beğenmenin zıttı bir buton olarak değil, alternatif bir beğenme şekli olduğu üzerinde duruluyor. Youtube gibi bazı ortamlarda beğenmediğimiz içerikler için kullanılan beğenmeme butonu ile aynı anlamda olmadığının altını çizen Mark, facebook için kullanılacak olan dislike butonunun sadece empati kurmak amacıyla kullanılmasını hedeflediklerini ifade etti. Örneğin üzücü bir olayın paylaşıldığı facebook ortamında beğen butonunun anlamını yitireceğini ve onun yerine facebook dislike butonunun duygu ifadesi olarak kullanılması düşünülmektedir. Son olarak Facebook dislike çıktı mı sorusuna henüz çıkmadığını ve çok yakın bir zamanda aktif olarak kullanıma sunulacağını belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.