Facebook Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Facebook Güvenlik Ayarları 2014 Bilgileri

Facebook profilime kim bakmışBu yazımızda sizlere, Facebook güvenlik ayarları, ve Facebook güvenlik ayarları 2014 ile ilgili bilgilerden söz ederken, Facebook güvenlik ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Facebook güvenlik ayarları nasıl yapılır diyor, ve Facebook güvenlik ayarları, ve Facebook güvenlik ayarları 2014 ile, kendinizi Facebook virüslerine karşı korumak istiyorsanız, hemen bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Facebook güvenlik ayarları nasıl yapılır? Facebook güvenlik ayarları için, Facebook araç çubuğu, yani en üstte, bildirimlerin bulunduğu çubuk üzerinde en sağa bakılarak, var olan okun üzerine tıklanır, Açılır menüden Ayarlar seçilir. Buradan da sol menüde yer alan Güvenlik kısmına tıklanır… Facebook güvenlik ayarları 2014 burada şu şekilde yapılmalıdır:
Güvenli Gezinme’nin en sağ kısmında bulunan Düzenle’ye tıklanmalı, Mümkün olduğunda Facebook’a güvenli bağlantı üzerinden bağlan kutucuğu işaretlenmeli, ve Değişiklikleri Kaydet’e tıklanmalıdır.
Giriş Bildirimleri’nin sağ kısmında bulunan Düzenle’ye tıklayarak, Hesabınıza birisinin erişmeye çalıştığını anladığında Facebook tarafından size, kısa mesaj, ya da mail aracılığı ile bir bilgi mesajı gönderilmesini olanaklı hale getirebilirsiniz. Bunun için hangi yöntemi seçmek istediğinizi işaretlemeli, sonrasında da Değişiklikleri Kaydet’e tıklamalısınız.
Giriş Onayları’nın sağ tarafında yer alan Düzenle’ye tıklayarak, Facebook hesabınıza sizin dışınızda herhangi birinin girmesi ihtimaline karşı, girişlerde, telefonunuza güvenlik onayı istediğinizi belirtmeniz, sonrasında da Değişiklikleri Kaydetmeniz gerekmektedir.
Kodmatik’i, Düzenle kısmından etkin hale getirerek, spam kullanıcı; ve girişlerin, Facebook hesabınız üzerinden gerçekleşmesini önleyebilir, ve Değişiklikleri Kaydet’e tıklayabilirsiniz.
Uygulama Şifreleri’nde, uygulamalarınızı kullanmak için, farklı şifreler edinebilir, ve Değişiklikleri Kaydet’e tıklayarak güvenliğinizi arttırabilirsiniz.
Güvenli Kişiler, hesabınızın herhangi bir durum ile karşılaşması halinde, size yardımcı olmasını istediğiniz, güvendiğiniz arkadaşlarınızı belirlemek için seçilmiş bir alan olup, bu arkadaşları kaydederek Değişiklikleri Kaydet’e tıklayabilirsiniz.
Güvenli Tarayıcılar, ve Giriş Yaptığın Yer kısmını da belirleyerek, sonrasında Facebook Güvenlik ayarları 2014’ü sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz…

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.