Facebook Hesabı Ve Sahte Facebook Hesabı Nasıl Anlaşılır?

İçimizde Facebook kullanmayan yoktur. Hatta bazılarımız birden fazla Facebook hesabı bile kullanıyoruz. Her mail adresi için bir Facebook hesabı açan kişiler var, bunun yanında, olmayan kişiler adına Facebook hesabı açanlar da var… Bir de, botlar sayesinde Facebook hesabı açanlar var… Gerçek olmayan Facebook hesabı sahte Facebook hesabı olarak algılanıyor, ve, sahte Facebook hesabının sayısı o kadar fazla ki, 50 milyondan fazla sahte Facebook hesabının bulunduğu tahmin ediliyor. Botlara, ya da yazılımlara açtırılan sahte Facebook hesabı, insan gibi davranmadığı için anlamak kolay oluyor, ancak, sahte Facebook hesabını insanlar açıyor, ve yönetiyorlarsa, bunları anlamak oldukça zor… Sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bir Facebook hesabının sahte Facebook hesabını anlamak için, sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında yer alan üçten fazla detay geçerli ise, sahte Facebook hesabı olduğundan şüphelenebilirsiniz.

Sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında ilk olarak zaman tünelinden söz etmemiz gerekiyor. Bir sahte Facebook hesabı, genellikle zaman tüneli kullanımına geçmemiş oluyor. Facebook hesabı gerçek olanların da çoğu zaman tüneline geçmedi evet, ancak sahte Facebook hesaplarının pek çoğu da zaman tüneli dışında.
Sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında çekici kadınlardan da söz etmek gerekiyor. Profil resmi olarak çekici kadınları kullanan Facebook hesabının sahte olduğundan şüphelenebilirsiniz. Sahte Facebook hesabı olmayan çekici kadınlar da kendi resimlerini kullanabilirler elbette Facebook hesaplarında ama, sahte Facebook hesaplarında çok üye toplamak, ve erkeklerin ilgisini çekmek adına çekici kadın resimlerinin kullanıldığı unutulmamalıdır.
Sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de fotoğraflar. Sahte Facebook hesabına çok sayıda fotoğraf yüklenmiyor, hele ki botlar tarafından açılan sahte Facebook hesabına, ortalama üç ya da dört fotoğraf yükleniyor, ve bu fotoğraflar da farklı kişilerin fotoğrafları oluyor.
Sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarından bir diğerinin de biyografideki gariplikler olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin: Facebook hesabını oluşturan kişinin yaşı, bitirmiş olduğu okul, ve çalıştığı yer arasında anlamsız bir bağlantı söz konusu ise, sahte Facebook hesabından şüphelenebilirsiniz.
Sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarına bakmaya devam ettiğimizde, mesajlara yanıt vermemelerinden de söz etmemiz gerekiyor. Size arkadaşlık gönderen, arkadaşlık teklifinizi kabul eden bir sahte Facebook hesabı, yazdığınız mesajlara cevap yazamayabiliyor.
Sahte Facebook hesabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de elbette duvarları. Bir sahte Facebook hesabının duvarı genellikle boştur. Arkadaşları, ve beğendikleri şeyler dışında pek bir şey bulamayacağınız sahte Facebook hesaplarında, zaman zaman anlamsız yazılar görseniz dahi, cevap verilip yorum yapılmadığını görebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

“Facebook Hesabı Ve Sahte Facebook Hesabı Nasıl Anlaşılır?” için 7 yorum

  1. öncelikle şunu söylemeliyin ki fake hasabı olupta çok fotoğrafı olanlar var kızın gerçek hesabına kendi normal hesabıyla arkadaş yaptıktan sonra her yeni fotoğraf attıktan sonra normal hesabından onu alıyo fake hesabına koyuyor. duvarları çok dolu olanlar var şunada dikkat edin durum beğenileri…eğer duvardan duvara yazışmaları yoksa ve adını önceden duymadıysanız beğenisi çok olsa bile beğendirme yapmıştır ve fake tir.

    soyadı kaya taş gibi anlamsız ve adı türkçe olup soyadı ingilizce ( yada tam tersi) olanlar adı berk berke kaan kuzey arda aras olanlar ve soyadı komik değilse faketir birde erkek fake hesapların çoğunda hep saçları justinin uzun saçlı halidir ve arka planlarına bakın fotoğrafların eğer çok lüksse veya yabancı bir yerin arka planı vardır.

  2. ne olursa olsun bunu onlemek icin benim dicem tek sey var oda su Faceye tanidiklarinizi ekleyin

  3. ben fake hesap üzerinden küfürlü ve tehdit içerikli mesajlar alıyorum bu hesabın gerçek kimliğine ulaşmam lazım bunu nasıl yapabilirim hayati önem taşıyo benim için şimdiden teşekkürler

  4. benim 5000 akın fake heabım var dediklerinnin hiçbiri değil.hepsinin duvarı saat başı bidirim atıyor bunun işlemleri çok kolay akraba etiketlerinden tutun da amca kızı dayı oğlu akrabalık ilişkileri bile var .bir hesap diğer hesapla evli olanlar bile var .))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.