Facebook Hesabım Çalındı Dememek İçin Dikkat!

Facebook hesabım çalındıFacebook hesabı olan herkesin bu haberi dikkatli bir şekilde okuması gerektiğini; bilginin Microsoft tarafından verildiğini, ve durumun gerçekten de ciddi olduğunu belirterek, Facebook hesabım çalındı, ve Facebook hesabım başkasının eline geçti diyenlerin bilmeleri gerekenleri sizlere hemen aktarmak istiyoruz:

Facebook hesabım çalındı, ya da Facebook hesabım başkasının eline geçti diyen kişilerin, eğer bilgisayarlarında tarayıcı olarak Mozilla Firefox, ya da Google Chrome kullanmaları durumu söz konusu ise, bilgisayarlarında Trojan:JS/Febipos.A isimli bir zararlı yazılımın bulunup bulunmadığını araştırmaları gerekmekte. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre adı Trojan:JS/Febipos.A olan zararlı yazılım, siz Facebook hesabınıza Google Chrome, ya da Mozilla Firefox’tan girdiğinizde çalışıyor, ve Facebook hesabınızı kontrolü altına alıyor. Trojan:JS/Febipos.A sizin adınıza, hiç haberiniz olmadan sayfa beğenebildiği gibi bağlantı paylaşımları da gerçekleştirebiliyor, ve siz bu durumda, Facebook hesabım çalındı, ya da Facebook hesabım başkasının eline geçti diyebiliyorsunuz.
Facebook hesabım başkasının eline geçti, ya da Facebook hesabım çalındı dememek için, Trojan:JS/Febipos.A isimli zararlı yazılımın bilgisayarınıza, tarayıcınızın bir eklentisi gibi gelerek kurulduğunu unutmamanız gerekiyor. Bunun önüne geçmek için güncel bir koruyucu kullanmanız, antivirüs yazılımınızı sürekli açık tutarak, gerektiğinde güncellemeleri hiç zaman kaybetmeden yapmanız gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.