Facebook Hesabımı Twitter Hesabıma Nasıl Bağlarım Diyenlerin Dikkatine!

Facebook hesabımı Twitter hesabıma nasıl bağlarımBu yazımızda sizlere, Facebook hesabımı Twitter hesabıma nasıl bağlarım sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Facebook, ve Twitter kullanımı gerçekleştiriyor, ancak her ikisini bir yerden idare etmek istiyorsanız, Facebook hesabımı Twitter hesabıma nasıl bağlarım sorusunun yanıtını hemen birlikte gözden geçirelim:

Facebook hesabımı Twitter hesabıma nasıl bağlarım diyenlerin yapmaları gereken ilk işlem, Ayarlar’a gitmek, ve buradan Gizlilik Ayarları’nı seçmek. Daha sonra ise, sol menüde yer alan Takipçiler kısmına tıklamanız gerekiyor. Daha sonra ise Twitter kısmına gelerek, sağ tarafta yer alan Düzenle’ye tıklamalı, ve sonrasında da buradan Facebook hesabımı Twitter hesabıma bağlamak gerekmekte. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz sırada, Twitter hesabınıza da giriş yaparsanız, Facebook hesabımı Twitter hesabıma nasıl bağlarım sorusunun yanıtını daha kolay bulabilirsiniz. Çünkü bu esnada Twitter hesabınıza geçiş yapacaksınız, ve buradaki Facebook uygulamasına da izin vermek durumunda kalacaksınız.
Twitter’de bulunan Facebook uygulamasına izin verdiğinizde hangi paylaşımlarınızın Twitter’de görünmesini isteyip istemediğinize de karar verebilir, ve sonrasında Değişiklikleri Kaydet butonunu tıklayabilirsiniz. Buna ek olarak, Twitter’de Facebook uygulamasını istediğiniz zaman iptal edebileceğiniz gibi, Facebook hesabını Twitter hesabından ayırmak için de aynı yere gelmeniz gerektiğini unutmamalısınız; Yani Facebook Ayarlar, Gizlilik Ayarları, Takipçiler, Twitter… Twitter’e bağlı olduğunuzu yazacaktır. Düzenle’den, Profilin Twitter Bağlantısını Kes butonuna tıklayarak işlemlerinizi geri alabilirsiniz.
Facebook’ta herkese açık olarak gerçekleştirdiğiniz paylaşımlarınız Twitter hesabınızda da otomatik olarak görünecek, ve bildirimleri de alabileceğiniz gibi, özel mesajlarınızı okumak için yine Twitter hesabına giriş yapmanız gerektiğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.