Facebook İstatistikleri Bize Neler Anlatıyor

Sosyal paylaşım sitelerinde geçirdiğimiz zaman hakkında hiç kimsenin şüphesi yok. Sosyal paylaşım siteleri, zamanımızın, internet dahilinde geçirdiğimiz bölümünün en büyük dilimini oluşturuyor. Sosyal paylaşım siteleri içerisinde en çok kullanılan sitenin ise facebook olduğu herkes tarafından biliniyor. Facebook kullanıcılarının sayısı her geçen gün daha çok artıyor. Ve artan kullanıcı sayısı ile, her geçen gün daha fazla büyüyen facebook, facebook istatistiklerinin yayınlandığı SocialBakers bloğunda, mercek altına alındı. Facebookun 700 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtilen facebook istatistikleri bloğu SocialBakers’te, facebookun eğer bir ülke olsa idi, dünyanın en kalabalık 3. ülkesi olacağı açıklandı. 700 milyon nüfuslu bir ülke olan facebook, dünyadaki en kalabalık üçüncü ülke olarak kayıtlara geçerken; facebook istatistiklerinin yayınlandığı SocialBakers’te bakın daha başka hangi bilgiler yayınlandı:

Sosyal paylaşım siteleri arasında yer alan facebookun kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artmasının nedeninin, Mısır, Meksika, Endonezya, Brezilya gibi ülkelerin facebook’a, her geçen gün daha fazla adapte olmaları olduğunu açıklayan facebook istatistikleri bloğu SocialBakers, facebook hakkında istatistiki bilgileri yayınlamaya devam ederken, Pixable de, facebook’un, bu yaz aylarında, 100 milyar fotoğraf depolayarak fotoğraf depolama rekoru kıracağını tahmin ettiklerini belirtti. Pixable, 100.000 facebook üyesinin bilgilerini araştırarak, bir ayda, facebook’a 6 milyar fotoğraf eklendiği sonucunu elde ettiğini de açıkladı.
Facebook istatistiklerine bakıldığında, bayan facebook üyelerinin, resimlerini 2 haftada bir değiştirirken; erkek facebook kullanıcılarının da, 3 haftada bir profil resimlerini değiştirdikleri sonucunu elde ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.