Facebook Kullanıcı Sayısında Bir Düşüş mü Söz Konusu

Sosyal paylaşım sitelerinin lideri facebook ile ilgili bir takım sansasyonlar dolaşıyor son zamanlarda medyada. Facebook üye sayısındaki artışın, her ay biraz daha azaldığı; ve bunun nedeninin merak konusu olduğu konuşuluyor. Her ay ortalama 20 milyon yeni üye kazanan facebook’un, son iki ayda 11 ve 13 milyon üye edindiği açıklanıyor.

Bu iddiaların üzerine, facebook medya sözcülerinden gelen yanıt da gecikmedi. Ve facebook’un büyümesinin, olağan dışı bir hızla son sürat ilerlediği belirtildi.
Elbette ki, ”evet sitemizde bir düşüş var” demez kimse kendi sitesi için; ancak facebooktaki düşüş olarak nitelendirilen şeyin de, gerçek anlamda düşüş olarak nitelendirilip nitelendirilmemesi gerektiğinin düşünülmesi gerekmektedir.Facebook zaten şu anda, hali hazırda ortalama 500 milyona yakın üyesi olan bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook üyelerini, ve günlük ortalama üye olma sayılarını düşünmeden önce; ne kadar kişinin facebook üyesi olduğunu; ve üye olabilecek ne kadar kişi kaldığını da düşünmekte yarar vardır. Pek çok ülke internet bağlantılarını kesiyor ya da buna benzer şeyler yaparak kişilerin facebook girişini bir şekilde engelleyebiliyor. Aylık 11 milyon üyenin az olup olmadığını da bir düşünmek gerek…

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.