Facebook Mesaj İstekleri

Mesaj İstekleriGeçtiğimiz günlerde Facebook tarafından yapılan bir Facebook güncellemesi ile, Diğer Mesajlar’ın yerine Mesaj İstekleri geldi. Ancak herkes tarafından henüz tam olarak kullanılamayan Mesaj İstekleri Nedir, Mesaj İstekleri ne işe yarar gibi soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz. O halde dilerseniz zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım…

Mesaj İstekleri Nedir?

Mesaj istekleri, Facebook’ta arkadaş listenizde bulunmayan kişilerin size göndermiş oldukları mesajların Diğer Mesajlar’a değil de, bu kısma gelmesini olanaklı hale getiren, ve sizin istemediğiniz mesajların içeriğini dahi görmenizi engelleyen bir sistem. Mesaj İstekleri’ni kabul, ya da ret ederek, istediğiniz kişilerin mesajlarını okuyup, istemediklerinizin içeriğini engelleyebileceksiniz.

Mesaj İstekleri Ne İşe Yarar?

Mesaj İstekleri ile, Facebook kullanıcılarının sizi rahatsız etmesi; ve spam mesajları almanız engellenmeye çalışılmıştır. İlerleyen zamanda bu sistemin daha da geliştirilmesi hedeflenmektedir. Böylece, sayfalardan gelen reklamların da önüne geçilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Mesaj İsteklerini, Bildirimlerde Mesaj’a tıklayarak; ya da Haber Kaynağında sol menüde yer alan Mesajlar’a tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.