Facebook zaman Tüneli Virüsünden Kurtulmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Facebook profilime kim bakmışHemen hemen hepimiz Facebook kullanıcısıyız, ve Facebook zaman tüneli virüsü ile başımız büyük belaya girebiliyor zaman zaman. Nedir bu Facebook zaman tüneli virüsü? Diyelim ki bir arkadaşınızın zaman tünelinde bir bağlantı gördünüz, arkadaşınız paylaştı sanarak, ilginizi çektiği için bu bağlantıya tıkladınız. İşte o andan itibaren sizin de başınız, aynen arkadaşınızın olduğu gibi dertte demektir. Facebook zaman tüneli virüsü sadece bu şekilde bulaşmayabilir de… Bir bildirim alırsınız, mesela arkadaşınız O Ses Türkiye’ye katıldığını belirten bir bildirim gönderebilir size. E elbette herkes gibi siz de merak eder, büyük bir heyecanla tıklarsınız, ve o anda Facebook zaman tüneli virüsü ile tanışırsınız… Aslında arkadaşınzı hiç bir yere kaıtlmış değildir. İşte bu nedenle, çok sık olarak, Facebook zaman tüneli virüsünden nasıl kurtulurum soruları almaktayız. Bu nedenle bu yazımızda sizlere, Facebook zaman tüneli virüsünden kurtulmak için yapmanız gerekenleri anlatmaya karar verdik…

Facebook zaman tüneli virüsünden nasıl kurtulurum? Facebook zaman tüneli virüsünden kurtulmak için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmalı, sonrasında ise en üstte, sağda, bildirim çubuğunun en kenarında bulunan ok işaretine tıklamaktır. Bunun sonrasında bir menü ile karşılaşırsınız. Buradan Ayarlar’a tıklamalı, sonrasında ise, sol menüde karşınıza çıkacak olan Uygulamalar’a tıklamalısınız.
Bu andan itibaren, hangi uygulamalara bilerek, ya da bilmeyerek izin verdiğinizi gösteren liste ile karşı karşıya kalırsınız. Sizi, paylaşımları ile rahatsız eden uygulamaların sağ tarafında bulunan X işaretine tıklamanız halinde ise, zaman tünelinizde yapılan gereksiz paylaşımlardan kurtulabilirsiniz. Eğer ki bu uygulamalardan vazgeçmek istememeniz gibi bir durum söz konusu ise de şunu yapmalısınız: X işaretinin sol tarafında yer alan Düzenle’ye tıklamalı, ve sonrasında, paylaşımları kimlerin görmesini istediğinizi Sadece Ben olarak ayarlamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.