Facebookta Fotoğraflarıma Kim Bakmış Merak Ediyorum Mu Diyorsunuz?

Facebook’u kullanan kişi sayısı artmaya başladıktan sonra, bazı ilginç Facebook uygulamaları gündeme gelmeye başladı: Facebook Profilime Kim bakmış gibi uygulamalar, bunların başında geliyor. Bu uygulamaların aslı astarı yoktu; ve Facebook hesabımıza ya virüs giriyor, virüs olmasa bile, gerçek olmayan bilgilerle karşılaşıyorduk. Fakat bu Facebook uygulamaları olduğu söylenen uygulamaların Facebook ile değil de Facebook kullanıcıları ile bağlantısı vardı… Oysa artık Facebook, Facebook Fotoğraflarıma Kim Bakmış uygulamasını geliştiriyor.

Facebook Fotoğraflarıma Kim Bakmış uygulaması, şu anda, belirli bir grup Facebook kullanıcısı tarafından test ediliyor ki zaten bu aşama, Facebook tarafından geliştirilen Facebook uygulamalarında gerçekleştirilen en bilindik aşama olarak karşımıza çıkıyor… Facebook, önce Facebook uygulamalarını, belirli Facebook kullanıcıları üzerinde test ediyor; almış olduğu tepkilere göre de Facebook uygulamalarını geliştirerek tüm Facebook kullanıcılarına açık hale getiriyor.
Facebookta Fotoğraflarıma Kim Bakmış isimli Facebook uygulamasının grup sayfalarında aktif olacağı belirtiliyor. Facebookta Fotoğraflarıma Kim Bakmış uygulamasında, oluşturmuş olduğunuz bir gruba eklenmiş olan resimlere, grupta bulunan hangi isimlerin baktığını görebilmeniz olanaklı hale geliyor.
Facebookta Fotoğraflarıma Kim Bakmış uygulaması hakkındaki fikirlerimize gelecek olursak, bilindiği gibi, Facebook uygulamaları arasında yer alan Zaman Tüneli ile, gizliliğimizin risk altına alınması durumunun söz konusu olduğunu belirtmiş; Zaman Tünelini beğenmemiştik, hala da Zaman Tüneli kullanmayanların sayı olarak çok fazla olduğunu biliyoruz. Facebook Fotoğraflarıma Kim Bakmış uygulaması da, bizim, hangi fotoğraflara baktığımızı, karşı tarafa net bir şekilde gösterecek; aynı şekilde biz de, eklemiş olduğumuz Facebookta Fotoğraflarıma Kim Bakmış sorusunun yanıtını alabileceğiz. Belki, bizim aldığımız bilgiler, hoşumuza gidecektir, fakat, karşı tarafın edindiği bilgilerden hiç de hoşnut olmayacağımız kesin gibi…

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.