Facebook’ta Nasıl Popüler Olurum Diyenlere Öneriler

Facebook profilime kim bakmışBu yazımızda, Facebook’ta nasıl popüler olurum diyenler için, Facebook’ta popüler olmak ile ilgili bilgiler vererek, Facebook’ta popüler olmanın yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Facebook’ta nasıl popüler olurum diyenler arasında yer alıyorsanız, gelin zaman kaybetmeden Facebook’ta popüler olmanın yollarını sizlerle paylaşmaya başlayalım; ve Facebook’ta popüler olmak için yapılması gerekenleri öğrenelim:

Facebook’ta nasıl popüler olurum diyenlerin, her şeyin öncesinde iyimser, ve pozitif olmaları gerekmektedir. Bunun yanında, insanların neler takip ettiğini, ve paylaştığını bilerek, buna yönelik paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Örneğin, fıkralar, güzel, olumlu duygular hissettiren sözler çok beğenilmekte, ve takip edilmektedir. Siz de bunları paylaşabilirsiniz. Facebook’ta popüler olmak için, ya takipçilerinizin ilgi alanlarını bilmeli; ve buna yönelik paylaşımlarda bulunmalısınız, ya da sizin ilgi alan, ve paylaşımlarınızı izleyen kişileri takipçi listenize eklemeye özen göstermelisiniz.
Facebook’ta popüler olmanın yolları arasında yer alan bir diğer detay da, arkadaşlarınızın arkadaşlarının nelerle ilgilendiğini bilmek. Mesela, sizin paylaştıklarınızı, okuyan kişilerin de paylaşmaları için, onların listesinde bulunan kişilerin de o paylaşımdan etkilenmesi gerekmektedir. Bu yönde paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda, herkesin paylaştığı şeyleri değil de, daha farklı, yeni şeyleri paylaşmalı, ve insanların güncel bilgiler edinmesini olanaklı hale getirmelisiniz.
Dikkat ediyorsanız, Facebook’ta popüler olmak isteyenler, paylaşımlarını, görsellerin üzerinde gerçekleştiriyorlar. Ve bu durum oldukça dikkat çekici etki gösteriyor. Siz de bunu yapmalı, resimleri de olabildiğince kendiniz hazırlamalısınız. Resmin altına ekleyeceğiniz açıklamanın ise 80 karakteri geçmemesine dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim. Yazdıklarınızın uzun olması, hem insanların sıkılmasına neden olacak, hem de dikkat çekmeyecektir. Başlık kullanacak olursanız, başlığın da ilgi çekici, ve can alıcı olmasına önem vermeniz gerekiyor demektir.
İnsanları paylaşımlara dahil etmek, bir resim, ya da paylaşım hakkında yorum yapmalarını istemek de Facebook’ta popüler olmak için bir diğer yöntem. İnsanların sizin paylaşımlarınıza dahil olmaları, onlara çok daha cazip gelecektir. Bunun yanında, paylaşımlarınızı, hedef kitlenizin yoğun olmadığı zamanlarda yapmak da, paylaştıklarınızın daha görünür olmasını olanaklı hale getirecek bir diğer yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

“Facebook’ta Nasıl Popüler Olurum Diyenlere Öneriler” için 6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.