Telefondan Facebook Nasıl Dondurulur?

Facebook fotoğraf düzenlemesiSosyal medyanın inanılmaz bir şekilde kullanıldığı günümüzde hemen herkesin birden fazla hesabı bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerden ötürü açılan ve daha sonra kapatılmak ya da dondurulmak istenen bu hesap işlemlerinin nasıl yapılacağını pek bilen yoktur açıkçası. Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak Telefondan Facebook nasıl kapatılır ondan bahsedeceğiz. Bilgisayarlardan pek çok işimizi daha rahat halledebiliyoruz elbette. Fakat bazı facebook kullanıcıları, hesaplarını sadece telefon üzerinden kullandığı için onların da facebook dondurma ya da kapatma işlemlerini nasıl yapabileceklerinden bahsetmemiz faydalı olacaktır.

Öncelikle Telefondan Facebook nasıl dondurulur ondan bahsedelim. İlk olarak akıllı cihazdan dondurulmak istenen facebook kullanıcısı ile uygulamaya girilerek oturum açılır. Daha sonra üstte yer alan arama butonunun hemen altındaki üst üste 3 çizgi şeklinde olan yere dokunularak ayarlar kısmına gelinir. Açılan alandan Hesap Ayarları’na dokunulur. Ayarlar arasından Güvenlik sekmesine tıklanır ve en altta yer alan Hesap bilgisi kısmına gelinir. Burada yer alan Dondur butonuna basarak ilerlenir. Bu adımda karşınıza güvenlik nedeniyle şifrenizi soran bir alan gelecektir. Facebook şifrenizi girdikten sonra devam butonuna tıklanır. Gelen ekranda hesabı dondurmak istediğinizden emin olup olmadığınız sorulacaktır. Bunun yanı sıra Facebook’u neden dondurmak istediğiniz de sorulacaktır. Burayı da uygun bir şekilde doldurduktan sonra en altta yer alan Dondur butonuna basarak facebook hesabınızı artık dondurabilirsiniz.

Telefondan facebook kapatma işlemi içinde http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account linkine tıklayarak facebook hesap kapatma sayfasına gidilir. Burada yer alan Hesabımı Sil butonuna tıklayarak facebook hesabınızı kalıcı olarak tamamen silebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4, 24 saatte 5,884,184 kez İndirildi başlıklı makalemizde firefox 4.0, firefox son sürüm ve mozilla firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.