Firefox 4.2a1pre İndir

İnternet ortamında her geçen gün, yeni gelişmeler yaşanmakta. Bilgisayar özelliklerinin her geçen gün değişmesi ve gelişmesiyle birlikte, internet ortamındaki gelişmeler de, tam bir rekabet hali içermekte; ve internet kullanıcılarının, gönüllerince bir internet ve bilgisayar kullanmasına olanak tanımakta.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde, İnternet Explorer 9 sürümü piyasaya çıkartılmıştı. Ve sonrasında da Firefox Mozilla, 4.0 sürümü ile, internet kullanıcılarının gönüllerinde taht kurmaya aday olduğunu gösteren bir sürüm ile gündeme gelmişti. Ancak üzerinden çok fazla zaman geçmeden, Firefox Mozilla’nın Firefox 4.2a1pre sürümü yayınlandı. Bu durum ise, tüm internet kullanıcılarını oldukça şaşırttı.
Firefox nedir bilmeyen arkadaşlarımız için kısaca bir açıklama yapmak istersek: internet üzerindeki sayfaları görüntülememizi sağlayan İnternet Explorer gibi bir tarayıcıdır. Ancak internet explorerden biraz daha hızlı olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Her geçen gün yaşanan gelişmeler eşliğinde internet explorerde yaşanan hızlanma ise, Firefox’un da kendisini geliştirmesine neden olmuştur. Firefox 4.2a1pre, firefox’un elbette ki son sürümü olmayacak. Kendisini sürekli olarak geliştireceğini açıklayan Firefox, Haziran ayının sonlarında, Firefox 5 sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Firefox 4.2a1pre indirmek isteyen kişilerin yapmaları gereken şey ise oldukça basit. Yazımızın sonunda vereceğimiz Firefox indir adresine tıklayarak, Firefox 4.2a1pre sürümünü indirebilmeniz mümkün.
İnternet tarayıcıları arasında pek çok tarayıcı yer almaktadır. Firefox Mozilla da bu internet tarayıcılarından bir tanesidir. Elbette ki alışkanlıklardan vazgeçmek oldukça zordur. İnternet explorer, ilk geliştirilen; ve ilk kullanılan internet tarayıcı olması nedeniyle, herkesin ilgisini çeken, ve herkesin tanıdığı bir internet tarayıcısıdır. Firefox ise daha sonra geliştirilmiş, ve o dönemlerde, ”firefox nedir” şeklinde soru soranların, alışamayacaklarını düşündükleri bir tarayıcı haline gelmiştir. Ancak Firefox kullanmaya başlayan internet kullanıcılarının, zaman içerisinde internet explorer kullanamadıkları da, gözlemlenen bilgiler arasında yer almaktadır.
Son dönemlerde yapılan internet kullanıcıları arasındaki ankette ise, İnternet explorer kullanıcılarının sayısının, her geçen gün daha çok azaldığı gözlemlenmektedir. Elbette ki, internet explorer 9 ile bu durum değişiklik gösterebilir; ancak şunu da unutmamak gerekir ki, internet explorer 9, XP işletim sistemlerinde çalıştırılamamaktadır. Windows 7, her ne kadar gelişmiş; ve kullanıcı sayısı yüksek bir işletim sistemi olsa da, XP tutkunlarının da oldukça fazla sayıda olduğunu akıllarda tutmak; ve internet explorer 9 sürümünün ne kadar gelişebileceğini sorgulamak gerekir. Bu doğrultuda Firefox, yine de internet explorer’e rakip görünmektedir. Firefox 4.2a1pre, ve sonrasında geliştirilecek olan yeni sürümler, internet kullanıcıları için oldukça kullanışlı olacağa benzemektedir.
Firefox 4.2a1pre indirip kullanmak isteyen internet kullanıcılarının bilmeleri gereken önemli bir nokta bulunmaktadır: Firefox 4.2a1pre indirildiği ve kurulduğu zaman, bilgisayarınızda Firefox ile alakalı bulunan eklentilerinizin bazıları çalışmayacaktır. Bunun nedeni ise, sürümün zaten yeterince geliştirilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak Firefox 4.2a1pre indir ve kullan kararı aldıysanız, bilgisayarlarınızda saklı olan dosyaların da yedeklerini almayı unutmayınız.
Resme tıkla ve Firefox 4.2a1pre indir

 

 

Bir önceki yazımız olan Kablosuz İnternete Bağlanmak İnternet Hızınızı Düşürür mü? başlıklı makalemizde internet hızı, kablosuz internet ve kablosuz internete bağlanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.