Google AdSense Nedir?

AdSense, Google firmasının kullanıcılarına sunmuş olduğu güvenli ve gelişmiş bir reklamcılık sistemidir. Başka bir deyişle web site sahiplerinin sitelerine reklam ekleyerek her tıklanma başına belli bir ücret alması sistemidir diyebiliriz. AdSense sayesinde özellikle yüksek hitli siteler büyük meblağlar kazanıyorlar. Reklam içerikleri ise Google ile anlaşma yapmış isimlerden kaynaklanıyor. Bu sayede üç yönden de yararlı güzel bir döngü olmuş oluyor. Ayrıca görüntülenen veya tıklanan reklamlardan kazanılan para belli bir tutara ulaştığında çekimi mümkün kılınıyor.

Google AdSense sistemi sayesinde sizler de kazanmaya başlamak istiyorsanız, öncelikle bir AdSense hesabı oluşturmalı ve sitenizin AdSense için uyumlu olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Bunun için birtakım kriterler bulunuyor. Bunlardan bazıları site içerisinde “hakkımda” ve “iletişim” bölümlerinin kesinlikle yer almasıdır. Bu gibi birkaç kritere uymayan kullanıcılara maalesef onay verilmemekte ve hizmetlerden yararlanamamaktadırlar. Bunlar da bu nedenle özellikle dikkat etmemiz gereken hususlar arasında geliyor. Google firmasının sizlere sunmuş olduğu anlaşma şartlarını da kabul ettikten ve AdSense onayı alındıktan sonra geriye sadece reklamları yerleştirmek kalıyor. Gerekli işlemleri uygulayıp reklam yerleşimlerini de gerçekleştiriyorsunuz ve kazanmaya birçok kişi gibi sizler de başlıyorsunuz. Yalnız her tıklama başı belli bir ücret ödemesi alacağınız için kendinizin reklamlara tıklamayacağını ve başkalarını tıklamaya teşvik etmeyeceğinizi kabul etmiş sayılıyorsunuz. Aksi takdirde Google firması tarafından gerekli ceza – i işlemler uygulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Uygulamasını Şifreleme başlıklı makalemizde android uygulama kilitleme, android uygulama şifreleme ve iphone uygulama kilitleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.