Android 4.1 Jelly Bean Ve Google Now’u Tanıyalım

Android’in yeni sürümü Android 4.1 Jelly Bean için tanıtım yapıldı… Google Jelly Bean, ya da Android 4.1, veya Android 4.1 Jelly Bean… Ona ne isterseniz o şekilde hitap edebilirsiniz, ama şu gerçeği bilin: Google Jelly Bean, size, çok önemli yenilikler ile gelecek… İşte Android 4.1 Jelly Bean hakkında bilmeniz gerekenlerin tamamı:

Android 4.1 Jelly Bean, size gelen uyarıları görmeniz konusunda yeni gelişmelere imza attı. Google Jelly Bean bununla da kalmadı, ve arayüz performansını da geliştirdi. Google Jelly Bean, Android 4.1, bir yeni uygulama daha karşımıza çıkartıyor: Google Now… Google Now, sizin o anda bulunduğunuz yere, ve takviminize göre, size, gerçek zamanlı bilgiler verecek bir Android 4.1 Jelly Bean uygulaması…
Android 4.1 içerisinde bulunan yeni uygulama Google Now’u, size şu şekilde anlatalım: Diyelim ki siz, İstanbul Avcılar’da bir firmada çalışıyorsunuz, Google Now bunu keşfediyor. Akşam ise bir arkadaşınızın, 19:00’da doğum günü partisi var. Android 4.1 Jelly Bean kapsamında takviminize bu etkinliği kaydettiğinizde, Google Now sizi uyarıyor, ve etkinliğin saat kaçta olduğunu belirtiyor, ama bununla kalmıyor… Avcılar’dan, etkinliğin olduğu yere nasıl gideceğinizi size anlatıyor. Hatta bununla da kalmayıp, toplu taşıma aracına bindiğinizde, saat kaçta gideceğiniz durağa ulaşacağınızı bile hesaplayarak size belirtiyor… Süper ötesi öyle değil mi?
Google Now o kadar akıllı ki, tuttuğunuz takımın maç sonuçlarını size bildiriyor, bununla birlikte, yürüdüğünüz sokakta bulunan bar, ya da restorantların menülerini bile size göstererek, nereye girmeniz gerektiğini size anlatıyor, ve siz Google Now’u kullandıkça o daha bir akıllı hale geliyor.

Bir önceki yazımız olan Twitterda En Çok Takip Edilen Türk: Abdullah Gül başlıklı makalemizde Abdullah Gül twitter, twitter ve twitter istatistikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.