Blogger Amacı Nedir?

blogger amacıİnsanların her dönem birbirinden farklı hobileri ve çeşitli uğraş alanları olmuştur. Bunlardan bazıları sadece vakit geçirmeye yönelik zevkli işler olurken, bazıları da bunun yanı sıra maddi kazanç getiren kapılar olmuştur. Günümüzde ise bu konuda hem eğlenceli vakit geçirmek hem de para kazanmak isteyenlerin ortak noktalarından birisi blogger oluyor. Peki, blogger nedir, nasıl kullanılır, amacı nedir? Yazımızın devamında blogger’ın ne olduğundan tutun hangi amaçlarla ve nasıl kullanıldığına kadar geniş bir anlatım bulacaksınız.

İlk olarak blogger nedir diyerek başlayalım konumuza. Blogger’ı bilmek için de blog nedir önce onu bilmekte fayda var. Blog, kişilerin gündelik olayları, şahsi hallerini, haberleri, olayları vb. durumları bir web sitesi üzerinden yayınlayarak paylaştığı platformdur. Blogger ise bu işi yapan kişiye denilmektedir. Ayrıca Google’ın bu iş ile ilgilenmek isteyen kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu bu hizmete de blogger denilmektedir. Bizim yazımızdaki blogger kavramı Google tarafından ücretsiz sunulan hizmet ile ilgili olacaktır.

Blogger hakkında akışa bir giriş yaptıktan sonra Blogger amacı nedir sorusuna cevap verelim. Blogger amacı, gündelik olarak bilgileri diğer insanlarla paylaşmak ve onların da haberdar olmasını sağlamaktır en genel tabiriyle. Son zamanlarda sadece bilgi paylaşmak ve hobi amacıyla kullanmanın yanı sıra bir çok kimse için ciddi bir gelir kapısı olarak da kullanılmaya başlandı.

Blogger hakkında genel bilgiler verdikten sonra biraz da Blogger nasıl kullanılır ondan bahsedelim. Blogger kullanmak için öncelikle bir üyelik alınması gerekir. Üyelik aldıktan sonra blog için bir isim belirlemek gerekir. Zaten içeriği tamamen Türkçe olduğu için geri kalan ayarlamaları birkaç dakika içerisinde yaparak blog yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Twitter Sahte Takipçi Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde sahte takipçi nasıl anlaşılır, Twitter Audit ve Twitter sahte takipçi nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.