Blogger’da Blog Silme Nasıl Yapılır?

Blogger'da blog nasıl silinirGünümüzde irili ufaklı tüm firmaların web siteleri bulunmaktadır. Ticari açıdan da pek çok firma ürünlerini web üzerinden satmaya başlayarak bu alandaki pastadan payını almaya çalışmaktadır. Bireysel olarak ise blog tarzı dediğimiz kişisel web siteleri açılarak bilgi paylaşmak amacıyla pek çok web sitesi açılmaktadır. Bu siteleri açmak isteyen kişiler için ücretli seçeneğin yanı sıra tamamen ücretsiz olan alternatif yollar da bulunmaktadır. Bu konuda hem ücretsiz olması hem de kolay yönetilebilmesi gibi özellikleri bakımından Blogger en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

Blogger Google kaynaklı bir platform olup dileyen herkes dilediği kadar web sitesi açabilmektedir. Üstelik bunu yaparken hiçbir ücret talep edilmemektedir. Blog açmak son derece kolay bir işlem iken blog silme o kadar kolay olmamaktadır. Yazımızın devamında Blogger’da Blog nasıl silinir sorusunun cevabını bulabileceksiniz.

Blog silme işlemini yapabilmek için öncelikle blogger hesabı üzerinden giriş yaparak oturum açılması gerekmektedir. Ardından hangi blog silinecek ise o blog’a girilerek Ayarlar sekmesine tıklanır. Ayarlar menüsünden de Diğer yazan alana tıklayarak Seçenekler’e gelinir. Seçenekler menüsünde yer alan alanlar genişletildiğinde Sil seçeneği görünecektir. Buraya tıklayarak silmek istediğiniz blog’u artık tamamen silmiş olacaksınız. Blogger silinmesi için gerekli olan adımlar bu kadardır. Görüldüğü üzere bin bir zahmet ve emekle açılan bir blog sadece birkaç saniye içerisinde silinebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Twitter Sahte Takipçi Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde sahte takipçi nasıl anlaşılır, Twitter Audit ve Twitter sahte takipçi nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.