Gmail Hesabı Nasıl Kapatılır?

Gmail hesabı nasıl kapatılırGmail hesabı, gerek Android telefonunuzun kullanımı sırasında, gerekse de Google’nin farklı servislerini kullanmak için gerekli olan bir mail hesabı. Ve aslında Gmail hesabı da bir Google servisi. Ancak bazen, kötü amaçlı kişiler; ve zararlı yazılımlar dolayısı ile, yanlış kişilerin eline geçebiliyor, ya da beğenilmeyen kullanıcı adları söz konusu olabiliyor, ve bu nedenle, Gmail hesabı nasıl silinir; ya da Gmail hesabı nasıl kapatılır gibi soruların yanıtları öğrenilmek istenebiliyor. Bu yazımızda sizlere, Gmail hesabı kapatma ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz.

Gmail Hesabı Nasıl Kapatılır?
Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail hesabı kapatma işleminden önce sizlere aktarmak istediğimiz bazı bilgiler var. Bu bilgileri gözden geçirip, sonrasında Gmail hesabı kapatma işlemini gerçekleştirmeniz, sizin yararınıza olacaktır…

-Gmail hesabını kapattığınızda, aynı kullanıcı adını bir daha, isteseniz de alamayacaksınız. Tabi sizinle birlikte, herhangi başka biri de kullanıcı adını yeniden kayıt altına alamayacak.

-Gmail hesabı silme işlemini gerçekleştirdiğinizde, hesap içerisinde kayıtlı olan her ne varsa silinecek; örneğin, tüm maillerinizi kaybedeceksiniz. Ama bu, YouTube geçmişi, ya da Google aramalarınızın silineceği anlamına da gelmiyor.

Bu bilgileri iyice anlamanın sonrasında, Gmail hesabı silmeye başlayabilirsiniz artık…

• İlk olarak, Gmail oturumunuzu açmalısınız.
• Sol menüde yer alan Hesap Tercihleri altında yer alan, Hesabınızı Veya Hizmetinizi Silme butonuna tıklamalısınız.
• Sağda yer alan Ürünleri Sil butonuna tıklayın. Bu aşamada Google tarafından, Gmail hesabında yeniden oturum açmanız istenebilir.
• Sonrasında karşınıza bir liste çıkacak, ve bu listeden, Gmail’i seçerek silmek istediğinizi belirtmeniz gerekecektir.
• Şimdi, Lütfen Bunu Dikkatlice Okuyun… şeklinde devam eden bir metin ile karşılaşacaksınız. Bu metnin, bir daha Gmail hesabınıza mail alamayacağınızı ifade eden bilgilerden oluştuğunu, ve buradaki adımları izlemeniz gerektiğini hatırlatalım.
• Artık, “Evet…” ile başlayan, içerisinde sizin mail adresinizin yazılı olduğu metnin kutucuğunu işaretlemeniz gerekmekte. Sonrasında ise, yeni bir Gmail hesabı açmak için bir kullanıcı adı, ve şifre belirlemeniz istenmektedir. Adımları takip etmeniz halinde ise Gmail hesabı silme işleminiz tamamlanmaktadır.

Bundan sonra, en çok iki iş günü içerisinde, Gmail hesabına erişim hakkınızın elinizden alındığını göreceksiniz. Bu hesaba bağlı sosyal medya hesaplarınız, ya da banka hesaplarınız varsa, farklı mail adreslerine aktarmalısınız. Aksi halde sorun yaşayabileceğinizi de unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Twitter'da Takipçi Sayısı Arttırmanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde Twitter'da takipçi sayısı arttırmanın püf noktaları, Twitter'da takipçi sayısı arttırmanın yolları ve Twitter'da takipçi sayısı nasıl arttırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.